لودینگ

وزارت شعار ایجاد کنیم

یادداشت

وزارت شعار ایجاد کنیم

با تشکیل وزارت شعار، فرق میان شعار و واقعیت، به طور کامل مشخص می شود. مردم و مسوولان می دانند کدام بخش از سخنان و عملکردها، شعاری و کدام بخش، واقعیت است.

عصرایران؛ رضا غبیشاوی

 پیشنهاد می شود وزارت شعار ایجاد شود. این اقدام فواید زیادی خواهد داشت از جمله این که:

۱- یک وزیر و یک وزارتخانه مشغول شعار دادن می شود و بقیه در دولت، شعار دادن را رها می کنند و به کار و فعالیت اصلی خود می پردازند.

۲- مردم به صورت شفاف می دانند که سخنان و عملکرد وزیر و وزارت شعار، شعاری است. درنتیجه انتظاری هم فراتر از شعار از این وزیر و وزارتخانه نخواهند داشت زیرا می دانند آنچه گفته و انجام می شود شعار است و قرار نیست واقعیت پیدا کند.

۳-دیگر وزیران و وزارتخانه ها و مسوولان در دولت هم این سخنان را باور نمی کنند و می دانند آنها صرفا شعار است. از تکیه و برنامه ریزی و جدی گرفتن این سخنان خودداری می کنند.

۴- فرق میان شعار و واقعیت، به طور کامل مشخص می شود. مردم و مسوولان می دانند کدام بخش از سخنان و عملکردها، شعاری و کدام بخش، واقعیت است.

۵- سخنان وزیر شعار و مسوولان این وزارتخانه می تواند باعث سرگرمی مردم و مسوولان شود. این سخنان نه باعث توهم و قدرت کاذب می شود و نه ناامیدی و نارضایتی.

۶- می توان نیروهای ناکارآمدی که فقط می توانند سخنان بی منطق و شعاری بزنند را به این وزارتخانه فرستاد و دیگر سازمان ها و وزارتخانه ها را از دست آنها راحت کرد.

۷- می توان بیان خبرهای جعلی و غیرواقعی یا حتی تولید این نوع از خبرها را به وزیر و وزارت شعار سپرد.

۸- کشورهای خارجی و مقامات خارجی و بین‌المللی نیز با توجه و تمرکز بر سخنان وزیر شعار، می توانند تشخیص دهند که کدام سخنان شعاری و کدام بخش، واقعی و جدی هستند. در نتیجه از بروز مشکل و سوء تفاهم، جلوگیری خواهد شد.

همچنین در صورت انتقاد و اعتراض مسوولان خارجی، مسوولان داخلی می توان به راحتی توجیه کرد که این سخنان، مربوط به وزیر شعار است.

۹- با فعال شدن وزیر و وزارت شعار، می توان انتظار داشت شمار زیادی از افرادی که در زمینه شعار دادن و سخنان تخیلی و توهمی استعداد دارند به این وزارتخانه جذب شوند. در نتیجه هم هزینه ها برای شعار دادن و سخنان غیرمنطقی و توهمی در یک جا متمرکز می شود و هم افرادی با این ویژگی دیگر در سایر وزارتخانه ها و سازمان ها و دستگاه ها نخواهند بود و می توانند به راحتی به وزارت شعار منتقل شوند و مانع عملکرد و سخنان واقعی دیگر دستگاه ها و سازمان ها نخواهند بود.

۱۰ – با افزایش فعالیت وزارت شعار، مرکزی برای پرورش قدرت تخیل مردم هم ایجاد می شود که این اتفاق خوبی است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *