لودینگ

۲ میلیون ایرانی از ابتلای خود به دیابت بی‌خبرند!

گفت‌وگو

۲ میلیون ایرانی از ابتلای خود به دیابت بی‌خبرند!

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر شهرزاد غیاثوندیان درباره بیماری دیابت اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت هستند و این مسئله در حالی است که حدود ۲ میلیون نفر از این افراد هنوز از ابتلای خود به این بیماری، مطلع نیستند.

وی افزود: به ازای هر ۵۰۰ نفر در کشور، به یک نفر به عنوان آموزش دهنده جهت پیشگیری و مقابله با دیابت نیاز داریم که با توجه به آمار مبتلایان به دیابت، به ۱۰ هزار نفر پرستار در کشور احتیاج داریم که طبق برنامه‌های آموزشی در سطوح و عرصه‌های مختلف همچون درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مطب و سایر مراکز درمانی و اجتماعی اطلاعات لازم در مورد دیابت را ارائه دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های فراگیر و همگانی در مقابله و پیشگیری از دیابت، امری ضروری است، خاطرنشان کرد: پرستارانی که به این حوزه اختصاص داده شوند، می‌توانند در جهت تغییر سبک زندگی و یا پیگیری تجویز پزشک، اقدامات لازم را برای بیماران مبتلا به دیابت انجام دهند.

غیاثوندیان با تأکید بر ضرورت انجام اقدامات بیشتر در زمینه دیابت در کشور، تصریح کرد: دسترسی به مراکز بهداشتی و درمانی برای برخی از افراد مشکل است؛ با ارائه اطلاعات فراگیر در زمینه دیابت می‌توان گام‌های موثری را جهت مقابله با این بیماری برداشت.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *