لودینگ

نگاهی به تازه های نشر

معرفی کتاب

نگاهی به تازه های نشر

ترجمه «رک و صریح حرف بزن» چاپ شد

کتاب «رک و صریح حرف بزن» نوشته استیو هاروی با ترجمه اکبر قاری‌نیت توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارشخبرنگار مهر، کتاب «رک و صریح حرف بزن» نوشته استیو هاروی به‌تازگی با ترجمه اکبر قاری‌نیت توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

استیو هاروی نویسنده این‌کتاب، مولف کتاب‌های موفقیت و اثر شناخته‌شده «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک‌ زن عمل کنید» است که درباره نوشتن این‌کتاب خود می‌گوید پس از نوشتن «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک زن عمل کنید» به این نتیجه رسیده که نوشتن این‌کتاب، به‌تنهایی کافی نیست. هاروی وقتی سمینارهای ازدواج را در سراسر آمریکا برگزار می‌کرد، متوجه شد صرف‌نظر از این‌که چقدر درباره عوامل انگیزش مردان توضیح داده‌، زنان هنوز پرسش‌های بی‌شماری درباره چرایی ملاقات با مردان و روش واکنش نشان دادن در وضعیت‌های گوناگون داشتند.

او می‌گوید: «اگر من به گروهی از زنان می‌گفتم که مردان به وسیله آنچه آن‌ها برای یک زندگی انجام می‌دهند، میزان درآمدی که دارند و شخصیتشان انگیزه پیدا می‌کنند، زنان می‌خواستند بدانند چرا پایداری و ثبات قدم برای مردان مهم‌تر از عاشق شدن است. اگر من می‌گفتم مردان عشقشان را با فراهم کردن امکانات زندگی، تظاهر و حفاظت از شریک زندگی‌شان نشان می‌دهند، مخاطبان من می‌خواستند بدانند چرا مردان مانند زنان از ته قلب عشق و محبت خود را ابراز نمی‌کنند. بله، به هر پرسشی در فصل «پاسخ‌های سریع به پرسش‌هایی که همیشه می‌خواهید بپرسید» جواب می‌دادم؛ از پرسش «چه چیزی باعث می‌شود تا مردها به مسائل زناشویی بیشتر رغبت پیدا کنند؟» و «آیا اگر همسرتان کار نکند برایتان مهم است؟» گرفته تا پرسش «آیا مردها با زنانی که قبلاً نامزد داشته‌اند مشکلی ندارند؟» و «آیا وابسته بودن مرد به والدینش مهم است؟» و بیش از پنجاه موضوع دیگر که می‌توانم به آن‌ها اشاره کنم.»

این‌مولف معتقد است زن‌ها کنجکاوترین مخلوقاتی هستند که خداوند آفریده و صرف‌نظر از اینکه به روش‌های متعدد چیزی را برای همسر، دختران، دوستان و همکاران خانم و به‌ویژه خوانندگان کتاب «مثل یک مرد فکر کنید، مثل یک زن عمل کنید»، توضیح داده، باز هم زن‌ها می‌خواهند جواب‌های بیشتر از کتاب اول بشنوند و مهم نیست او یا هر مرد دیگر چندبار به آن‌ها باید بگویند در رفتارشان با مردان اندکی تجدیدنظر کنند؛ بااین‌حال آن‌ها همیشه مرددند. به‌این‌ترتیب مشخص می‌شود استیو هاروی چرا کتاب «رک و صریح حرف بزن» را نوشته است.

عناوین اصلی این‌کتاب به‌ترتیب عبارت‌اند از: پیشگفتار،بخش ۱. «شناخت و تفاهم با مردان»شامل ۳ فصل «ساختن یک مرد»، «ازدواج در دهه‌های مختلف زندگی» و «آیا زنان واقعاً ترسناک‌اند؟»،بخش ۲. «پیدا کردن یک مرد»شامل دو فصل «بن‌بست» و «بازی بس است»،بخش ۳. «حفظ مرد»شامل پنج‌فصل «شیرینی زندگی»، «حرف “ن” (نق‌زدن)»، «قدردانی‌تان را ابراز کنید»، «پول و احساس» و «هنر معامله» وبخش ۴. پرسش‌ها و پاسخ‌ها»شامل فصل «از استیو بپرسبرای مردان… ده فرمان برای راضی و خشنود کردن یک زن». در انتهای کتاب هم «واژه‌نامه استیو» درج شده است. این‌کتاب با ۲۰۸ صفحه و قیمت ۷۹ هزار و ۹۰۰ تومان منتشر شده است.

 

 

 

 

ترجمه «رهایی از زندان ذهن» منتشر شد

کتاب «رهایی از زندان ذهن» نوشته متیو مک‌کی و کاترین سوتکر با ترجمه سارا پسندیان توسط نشر رابو منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «رهایی از زندان ذهن» نوشته متیو مک‌کی و کاترین سوتکر به‌تازگی با ترجمه سارا پسندیان توسط نشر آداش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

نویسندگان این‌کتاب از روانشناسان آمریکا و مولف کتاب‌هایی در زمینه روانشناسی با رویکرد ACT هستند. مترجم کتاب هم دارای مدرک ارشد روانشناسی بالینی و عضویت انجمن روانشناسان ایران است.

کتاب «رهایی از زندان ذهن» در دسته کتاب‌های خودیاری و درمانی قرار دارد. این‌کتاب در درمان آشفتگی‌های ذهنی یا وسواس فکری، اضطراب و فوبیا کارآمد است و با آموزش تکنیک‌هایی نظیر مدیتیشن، ذهن‌آگاهی، توجه به تنفسِ خود و… افراد را از شر این‌گونه افکار رها می‌سازد.

نویسندگان اثر می‌گویند این‌کتاب برای تمام افرادی که می‌خواهند زندگی توام با آرامش و شادی را خلق کنند بسیار توصیه نمی‌شود.

این‌کتاب با ۱۳۶ صفحه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

 

 

 

«کاربرد علوم عصب‌شناسی در مدیریت تحول سازمانی»  [Neuroscience for organizational change : an evidence-based practical guide to managing change]  نوشته هیلاری اسکارلت [Hilary Scarlett] با ترجمه شهاب جنابی منتشر شده است.

«کاربرد علوم عصب‌شناسی در مدیریت تحول سازمانی» [Neuroscience for organizational change : an evidence-based practical guide to managing change] نوشته هیلاری اسکارلت [Hilary Scarlett]

به گزارش کتاب نیوز به نقل از ایسنا، این کتاب با عنوان فرعی «راهنمای عملی مبتنی بر شواهد علمی برای مدیریت تحول» با مقدمه محمدسعید جبل‌عاملی در ۳۷۶ صفحه با قیمت ۱۰۰ هزار تومان در انتشارات سروش عرضه شده است.

آشنایی با علوم عصب‌شناسی، حقایقی درباره مغز، چرا مغز ما علاقمند به تغییرات سازمانی نیست؟، به نمایش گذاشتن بهترین عملکرد خود در فرایند تحول، مغز اجتماعی ما: نقش رهبران و مدیران، مدیریت هیجانات در فرایند تحول، تصمیم‌گیری و سوگیری، ارتباطات، مشارکت و داستان‌پردازی، برنامه‌ریزی برای تحول با در نظرگرفتن عملکرد مغز، تغییر رفتار، برنامه‌ریزی روز کاری برای بیشینه‌سازی بهره‌وری و به کارگیری علوم عصب‌شناسی در سازمان‌ها فصل‌های این کتاب را تشکیل می‌دهند.

در بخشی از مقدمه مترجم می‌خوانیم: در حال حاضر، کشور ما در موقعیت بسیار مهم و حساسی قرار دارد. از یک‌سو، ظرفیت‌ها و فرصت‌های عظیم طبیعی و انسانی موجود در کشور این نوید را می‌دهد که با شناسایی و استفاده صحیح از آن‌ها، می‌توان بر بسیاری از مسائل موجود در کشور فائق آمد و پیشرفت موردنظر برای دستیابی به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و ایجاد بستر سعادتمندی آحاد انسان‌ها را فراهم کرد و به سوی تحقق تمدن نوین اسلامی، شتابان به پیش‌رفت؛ از سوی دیگر، وجود مسائل و چالش‌های ساختاری و مدیریتی در برخی از حوزه‌ها، برای ذی‌نفعان مربوطه به‌ویژه مردم عزیز کشورمان، مشکلات زیادی را به وجود آورده است و حتی معیشت عده‌ای از آن‌ها را نیز تحت تأثیر قرار داده که رفع سریع آن‌ها، جزو ضروری‌ترین اقدامات اولیه برای دستیابی به آرمان‌های متعالی مذکور است. شرایط فوق، ضرورت ایجاد تحول در کشور در گام دوم انقلاب را بیش از هر زمان دیگری نمایان می‌کند چراکه با ایجاد تحول، می‌توان ظرفیت‌ها و فرصت‌های عظیم موجود در کشور را بیش از پیش به کار گرفت و ضمن مرتفع کردن مسائل موجود، در جهت پیشرفت و تعالی حرکت کرد.

او در مقدمه خود با اشاره به این‌که برای ایجاد تحول، نظریه‌ها، روش‌ها، رویکردها و مدل‌های متنوعی در ادبیات موضوع ارائه شده و علوم عصب‌شناسی یکی از این روش‌ها است، نوشته است: هیلاری اسکارلت در کتابی که با عنوان «کابرد علوم عصب‌شناسی در مدیریت تحول سازمانی»، تدوین و ویرایش دوم آن را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرده، به بررسی کاربرهای عملی علوم عصب‌شناسی در فرآیند ایجاد تحول سازمانی پرداخته که ترجمه آن، در کتاب حاضر ارائه شده است. در این کتاب، ابتدا معرفی اجمالی و بسیار ساده‌ای از علم عصب‌شناسی ارائه شده است و خوانندگانی که آشنایی قبلی با علم مذکور را ندارند، به راحتی می‌توانند آشنایی اولیه‌ای با مفاهیم مقدماتی آن پیدا کنند، سپس با اتکا بر یافته‌های علوم عصب‌شناسی، نکات کاربردی‌ای را برای برنامه‌ریزی و ایجاد تحول در سازمان‌ها داشته باشد.

یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب این است که به جای تمرکز بر جزئیات علم عصب‌شناسی، با زبانی ساده به بیان کاربردهای عملی آن در مدیرت تحول سازمانی پرداخته است و این ویژگی، امکان استفاده از محتوای آن توسط مدیران و برنامه‌ریزان تحول سازمانی را بیش از پیش فراهم کرده است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *