لودینگ

تازه های نشر سوم تیر

معرفی کتاب

تازه های نشر سوم تیر

 قرآن مؤمنین را به رعایت اصل حیا در گفتار و رفتار و جلوگیری از اختلاط زن و مرد جهت بهره‌مندی از سلامت جنسی فرمان داده است.
به گزارشسرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،اهتمام به مسئله سلامت جنسی در عصر حاضر، به علت گسترش شبکه‌های اطلاع‌رسانی و وسایل ارتباطی که منجر به تشدید و تحریک شهوت می‌شود، ضرورتی مضاعف است. قرآن کریم در طرح مسائل جنسی از نهایت عفت و متانت بهره برده و در بازگویی اعمال و اندام‌های جنسی با استفاده از کنایات از بی‌پردگی و به کار بردن الفاظ صریح و قبیح اجتناب کرده است، این روش وسیله‌ای شده تا مخاطبان قرآن به اصل حیا و متانت گفتاری و رفتاری توجه بیشتری داشته و آثار اخلاقی و تربیتی قابل ‌توجه قرآن در فرهنگ عمومی منعکس شود.

میل جنسی و نیاز به ارضای آن از امیال فطری بشر است و قرآن به جهت سازگاری که با فطرت انسانی دارد، انسان‌ها را به انتخاب راه سالم ارضای آن و پرهیز از بیراهه‌ها توجه داده و به آنها یاد می‌دهد که چگونه با ایمان به خدا و استعانت از او از بحران‌ها و مشکلات جنسی رهایی یابند. از سوی دیگر، قرآن مؤمنین را به رعایت اصل حیا در گفتار و رفتار و جلوگیری از اختلاط زن و مرد جهت بهره‌مندی از سلامت جنسی فرمان داده و در پایان با اظهار انزجار از اعمال قبیح و قاطعیت در برخورد با مفسدین، اصول و روش‌های تربیتی خود در امر سلامت جنسی را کامل کرده است.

این پژوهش، با محوریت آیات شریفه قرآن، این روش‌ها و اصول تربیتی را مورد بررسی قرار داده تا متصدیان حوزه تربیت بجای استفاده از قوانین تربیتی غیراصولی و ضداخلاقی غرب از این منبع وحیانی و خطاناپذیر جهت پیشبرد اهداف تربیتی بهره‌مند شوند.

در همین راستا مقاله «مؤلفه‌های تربیتی قرآن در طرح مسائل جنسی» توسط عبدالله غلامی، استادیار علوم و قرآن دانشگاه رازی کرمانشاه؛ نگار کرمی، طلبه سطح سه مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حضرت ولی‌عصر (عج) نوشته شده است.

 

 

 

 

 

 کتاب «اشاعره و آزادی انسان؛ بررسی و تحلیل نظریه کسب و تطور آن» نوشته علی قدردان قراملکی به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.
به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، کتاب «اشاعره و آزادی انسان؛ بررسی و تحلیل نظریه کسب و تطور آن» نوشته علی قدردان قراملکی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۲۴۰ صفحه به انتشار رسید.

در باب افعال آدمی اشاعره با رد نظریه جبر و اختیار مدعی نظریه سومی به نام «کسب» شدند؛ کتاب حاضر بعد از تبیین نظریه کسب و علل و انگیزه های طرح آن توسط ابوالحسن اشعری به تحلیل و نقد ادله عقلی و نقلی آن پرداخته است.

بخش دیگر کتاب به پیشینه و تطور نظریه که در طول تاریخ پیدایش خود اختصاص یافته و در هفت دیدگاه طبقه بندی شده است.

با تأمل در نظریه کسب و زوایای آن روشن می‌شود که به دلیل عدم تصور صحیح و سستی مبانی اش برخی از بزرگان اشاعره را برنتافته و بر آن تشکیکات و جرح هایی وارد کرده اند.

کتاب «اشاعره و آزادی انسان؛ بررسی و تحلیل نظریه کسب و تطور آن»، شامل چهار فصل است؛ نویسنده در فصل نخست به بیان مفاهیم و پیشینه و در فصل دوم به بررسی «اشعری و علل کناره گیری از مکتب اعتزال» از طریق بررسی گزارشات مختلف از چنگونگی این کناره گیری، علل اعتزال اشعری از مکتب اعتزال و فلسفه های غیرمعرفتی(علت گرایانه) پرداخته است.

نویسنده در فصل سوم این کتاب «تبیین، علل طرح و ادله نظریه کسب» را مورد بررسی دقیق در گفتارهای مختلف قرار می دهد و فصل چهارم نیز شامل مباحثی در زمینه «تطور و طبقه بندی نظریه کسب» است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *