لودینگ

معرفی کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» جدیدترین اثر علی‌اصغر عزتی‌پاک

معرفی کتاب

معرفی کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» جدیدترین اثر علی‌اصغر عزتی‌پاک

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ جدیدترین اثر علی‌اصغر عزتی‌پاک به نام «اجاره‌نشین خیابان الامین» توسط نشر معارف منتشر شد. اجاره‌نشین خیابان الامین روایتی دراماتیک از شخصیتی به نام جمال فیض‌اللهی است که در رودربایستی رفاقت به سوریه می‌رود و با کرامتی از حضرت رقیه متحول و مجاور حرم ایشان می‌شود.

بعدها با شروع ناآرامی‌های سوریه و ظهور داعش، عضو هسته اولیه مدافعین حرم می‌شود. مشاهدات جمال از جنایت‌های داعش و روایت وی از شکل‌گیری هسته اولیه مدافعان حرم  و ده‌ها ماجرای مستند و شگفت‌انگیز دیگر به همراه نثر روان جناب آقای علی‌اصغر عزتی‌پاک اثری جذاب و خواندنی را شکل می‌دهند. 

لازم به ذکر است که از علی‌اصغر عزتی‌پاک تاکنون کتاب‌هایی چون «آواز بلند»، «باغ کیانوش»، «زود برمی‌گردیم»، «باغهای همیشه بهار» و «میمانم پشت در» منتشر شده است. همچنین این نویسنده که مدیر بخش داستان موسسه شهرستان ادب می‌باشد برنده جوایزی نظیر کتاب سال دفاع مقدس، کتاب سال سلام و کتاب سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است.

در این کتاب می‌خوانیم:

«می‌توانم بگویم یکی دیگر از جاهایی که مرا حسابی تکان داد، همین صحنه بود. گاه شده بود که من به روایتِ حجم خشونتی که گفته می‌شد در کربلا به خرج رفته، شک می‌کردم. یعنی روحیه‌ای داشتم که می‌گفتم محال است یک آدم همچین کاری با دیگری بکند. حیوانیتِ محض بود در نظرم. این بود که می‌گفتم این‌ها ساختگی است تا اشک ملت را بگیرند. اما رخ دادن این وقایع در پیش چشمم، به من یادآوری کرد که تو خیلی ساده‌لوحی و هنوز بشر را نشناخته‌ای. به روح سیدالشهدا! یعنی می‌گفتم آخر این چه حرکتی است که سر حسین را سر چوب کرده باشند و از کربلا تا فلان جا بچرخانند؟! مگر می‌شود کسی سر اولادِ پیغمبر را بکند سر چوب؟! شک کرده بودم دیگر. ولی واقعا همه آن خشونتی که روایت کرده بودند برای‌مان را در این صحنه دیدم. به امیرالمؤمنین دیدم! قشنگ احساس می‌کردم – نعوذ بالله – این جا کربلاست و من دارم نگاهش می‌کنم»

کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» در ۱۴۸ صفحه به بهای ۲۵هزار تومان با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه توسط نشر معارف راهی بازار کتاب شد.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *