لودینگ

کودکان و نوجوانان و بحران های جدید

خانواده

کودکان و نوجوانان و بحران های جدید

به گفته ویفروم به دلیل پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بیماری همه‌گیر کرونا و بسیاری از بحران‌های موجود از جمله تغییرات آب‌وهوایی، درگیری، موانع یادگیری و کسب فرصت‌ها، شرایط را برای کودکان و نوجوانا سخت کرده است.

یکی از حوزه هایی که دست‌خوش تغییرات بسیار شد حوزه آموزش است. بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ بحران آموزش جهانی را عمیق‌تر کرده است. بیش از ۱۵۶ میلیون دانشجو در ۱۹ کشور جهان همچنان در تعطیلی دانشگاه‌ها به سر می‌برند. اولین روز مدرسه(لحظه‌ای مهم در زندگی یک کودک) برای ۱۴۰ میلیون کودک در سراسر جهان به‌ طور نامحدود به تعویق افتاده است. تاثیر تعطیلی مدارس و شکاف دیجیتالی بر آموزش، سلامت و رفاه کودکان و نوجوانان در مراحل حساس رشد، پیامدهای عمیقی برای هر کودک، خانواده و اقتصاد آنان خواهد داشت. زندگی کودکان تحت تاثیر بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ قرار گرفته و بسیاری از الگوهای آنان از جمله رفتن به مدرسه و بازی در فضای آزاد را مختل کرده است.

در خصوص بحران آب‌وهوا باید گفت کودکان و جوانان با پیامدهای مخرب بحران آب‌وهوا و ناامنی آب مواجه هستند اما کمترین مسئولیت را بر عهده دارند. تقریبا همه کودکان حداقل در معرض یک خطر آب‌وهوایی مانند موج گرما، آلودگی هوا، کمبود آب یا طوفان هستند. حدود نیمی از ۲.۲ میلیارد کودک جهان(تقریبا یک میلیارد کودک) در یکی از ۳۳ کشوری زندگی می‌کنند که به‌ عنوان کشور بسیار خطرناک برای تاثیرات تغییرات اقلیمی طبقه‌بندی شده‌اند. بنابراین آموزش کودکان برای سازگاری و آمادگی تاثیرات تغییرات آب‌وهوایی ضروری است. البته نباید تعامل با خود جوانان را فراموش کنیم زیرا ایده‌ها، تجربه و بیان نیازهای آنان برای اطمینان از مناسب‌ بودن راه‌ حل‌ها و دستیابی به کودکان و جوانان فراموش شده در این موضوع، مهم خواهد بود.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *