لودینگ

گوشه چشمی به خانواده سوم تیر

خانواده

گوشه چشمی به خانواده سوم تیر

گوشه چشمی به خانواده سوم تیر

 

 

 

خاک‌بازی کودکان چه فوایدی دارد؟

فواید خاک‌بازی کودکان را بدانید.

به گزارش گروه وب‌گردی خبرگزاری صدا و سیما، اطلاع‌نگاشت فواید خاک‌بازی کودکان، در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

خاک‌بازی، استرس (دلهره) کودکان را کم می‌کند و یک سرگرمی ساده است.

 

 

 

مناسبات تجربه زیسته مجردها و افزایش سن ازدواج

 

 نوگرایی را می توان یکی از عوامل اصلی مؤثر بر نگرش مجردین دانست که شامل افزایش فرهنگ مدرنیته و شهرنشینی، روابط آزاد جنسی و… می‌باشد.
به گزارشسرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا،افزایش سن ازدواج، معضل و آسیبی است که اگر به آن رسیدگی نشود، باید از افزایش نسل تأثیرگذار چشم‌پوشی کرد. جوانان، نیروهای استراتژیک برای کشور هستند که اگر به ازدواج به‌عنوان، نیاز غریزی آنها که زمینه‌ساز رشد و کمال آنها نیز هست، توجهی نشود، افسردگی، کاهش امید به زندگی و فعالیت سازنده در کشور رخ می‌دهد. هدف اصلی این پژوهش، تحلیل، تبیین و تفسیر پدیده افزایش سن ازدواج بر اساس تجربه زیسته دختران و پسران مجرد است.اطلاعات پژوهش از طریق مصاحبه عمیق با ۲۳ نفر، شامل ۱۳ دختر، ۱۰ پسر که به روش گلوله برفی مشخص شده‌اند، جمع‌آوری شده است. روش پژوهش بر نظریه مبنایی مبتنی بوده و اطلاعات با استفاده از کدگذاری محوری تحلیل شده است.

با توجه به تحلیل داده‌ها، می‌توان نوگرایی را یکی از عوامل اصلی مؤثر بر نگرش مجردین دانست که شامل افزایش فرهنگ مدرنیته و شهرنشینی، روابط آزاد جنسی و… می‌باشد. از سوی دیگر، افزایش فرهنگ چشم و هم‌چشمی در جامعه، پایبند بودن به رسومات غلط، نیز مؤثر بوده است. در این بین حمایت خانواده‌ها و تربیت غیرمسئولانه و بر محور شادکامی و رفاه‌طلبی، نقش اصلی را ایفا می‌کند؛ اما نمی‌توان از مهیا نبودن زیرساخت‌ها برای ایجاد حداقل زندگی چون مسکن، درآمد، خوابگاه متأهلی و… گذشت؛ نقش رسانه و تغییر معیارهای ازدواج و حرکت به سوی ایدئالیست‌گرایی از دیگر علل‌ می‌باشد.

در استراتژی مجردین نسبت به افزایش سن ازدواج به افزایش باورهای مذهبی و مهارت‌های زندگی، همچنین ایجاد زیرساخت‌ها توسط دولت با مدیریت فرهنگی جایگاه قابل توجهی دارد.

در همین راستا مقاله «تجربه زیسته جوانان مجرد نسبت به افزایش سن ازدواج (بررسی نگرش، علل، راهبردها و استراتژی جوانان نسبت به افزایش سن ازدواج)» توسط  زهرا خندان، کارشناسی ارشد مطالعات زنان، فریبا سیدان، استادیار دانشگاه الزهراء، زینب رضایی، استاد حوزه و پژوهشگر تهیه و تنظیم شده است.

 

 

 

باتفاوت های همسرمان چه کنیم تا زندگی به کاممان شیرین شود؟

زن و مرد برای زندگی با هم نیاز به فهم برخی نکات، شناخت تفاوت‌ها و آموختن چگونگی برقراری ارتباط دارند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، افسانه صمدزاده روانشناس و استاد دانشگاه درباره گذشت کردن زوجین گفت: وقتی زوجین پا به پای هم پیش می روند، هر کدام باید از یک سری چیزها بگذرند تا با سبک طرف مقابلشان جور شود به جای این که یک نفر مجبور شود در مورد همه چیز از خود گذشتگی نشان دهد. فداکاری ها و گذشت های هر دو  باعث هماهنگی و تعادل در زندگی مشترک می شود.

وی ادامه داد: برای تغییر دادن شریک زندگیتان، شما نیز باید قدمی بردارید و تغییراتی در خود ایفا کنید. البته طرفین باید بدانند این تغییرات، تحمیل یا اجبار نیست و زوجین به منظور تقویت رابطه شان دست به تغییرات می زنند.

این روانشناس افزود: صحبت کردن بهترین راه برای مشخص کردن توقعات و محدودیت ها است.همچنین می توان با صحبت، رفتارهای بد و ناخوشایندی که عادی شده اند را مطرح کرد و در راستای حل آن قدم برداشت. همسران باید در کنار یکدیگر پیش روند تا هر دو به چیزهای مطلوب برسند.

وی درباره داشتن یک رابطه سالم و درست،خاطر نشان کرد: باورهای هر فرد شخصیت او را می سازد و به سادگی قابل تغییر نیست. برای داشتن یک رابطه سالم شما باید به تفاوت های فردی همسرتان احترام بگذارید و آن ها را بپذیرید. با منطق، صبر و حوصله در یک زمان مناسب و با لحنی دوستانه و با محبت، با همسرتان صحبت کنید و دلیل خود را برای مخالفت یا موافقت با او عنوان کنید.

این روانشناس ادامه داد: توجه همسرتان را به موارد جدید جلب کنید و برایش تازگی داشته باشید، حتی اگر تغییر در ظاهر خودتان باشد. البته مشروط بر این که به خودتان آسیبی وارد نکنید.

صمدزاده گفت: خودتان را مشغول یادگیری و آموزش کنید تا زمان کمتری برای جر و بحث پیدا کنید. از تفاوت ها، برای نزدیک تر شدن به یکدیگراستفاده کنید. دو نفر نمی توانند کاملا در همه چیز شبیه به یکدیگرباشند و همین تفاوت ها است که رابطه را جالب تر می کند. هم چنین اگر طرفین سر مسائلی توافق و از خودگذشتگی نشان دهند وهدف بهتر شدن رابطه باشد نتیجه جز شادتر شدن زندگی و قوی شدن رابطه تان نخواهد داشت.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *