لودینگ

تازه ها به روایت گوشه چشم

تازه‌ها

تازه ها به روایت گوشه چشم

نشست «مدرنیته، تغییر سبک زندگی و کاهش جمعیت در ایران» برگزار شد

گوشه چشم – ژورنال کلاب مقالات علمی با عنوان «مدرنیته، تغییر سبک زندگی و کاهش جمعیت در ایران» برگزار شد.

مریم رمضانیان، در ژورنال کلاب برخط مقالات علمی با عنوان «مدرنیته، تغییر سبک زندگی و کاهش جمعیت در ایران» عنوان کرد: برای داشتن یک نقد خوب از مقاله باید اشراف کامل نسبت به محتوا وجود داشته باشد و نویسنده‌ی مقالات وجود داشته باشد و در همین راستا به شرح موضوع مقاله، مدرنیته، غرب گرایی و سبک زندگی اسلامی پرداخت

وی ادامه داد: این مقاله از جهت نویسنده معتبر بوده و موضوعی خوب و مبتلابه را انتخاب کرده است و ارجاعات دقیق، مفهوم شناسی خوب، مطالب مفید، متصل بودن مطالب از محاسن این مقاله است. اما در کنار این محاسن مواردی وجود دارد که رفع این موارد موجب بهتر بودن این مقاله می‌شود.

رمضانیان اظهار کرد: عنوان مقاله کلی بوده و با آوردن قیدی در ابتدای عنوان مانند آثار، راهکارها، عوامل و… می‌توانست عنوان را جزئی و تبدیل به مسئله کند. این ایراد در چکیده به وضوح مشخص می‌شود زیرا محقق یک‌بار در تبیین موضوع نقش را مطرح کرده است که قصد دارد و یک‌بار دیگر بیان می‌کند که قصد دارد به آثار مدرنیته بر کاهش جمعیت بپردازد.

استاد حوزه در ادامه بررسی ژورنال کلاب گفت: ایراد نتیجه در این است که یافته‌ها به طور کامل مطرح نشده و محقق هیچ پیشنهاد موضوعی برای سایر محققین نداده است. ایراد فهرست منابع در عدم ذکر جلد کتب چند جلدی است همچنین کتب فارسی و عربی باید از هم تفکیک داده شود.

گفتنی است، ژورنال کلاب برخط مقاله علمی با عنوان: «مدرنیته، تغییر سبک زندگی و کاهش جمعیت در ایران» صبح امروز توسط گروه پژوهشی شهید سلیمانی شامل مدرسه الزهرا (س) فریدن، مدرسه الزهرا (س) نطنز، مدرسه ریحانه النبی (س) خور و بیابانک، مدرسه الزهرا (س) چادگان، مدرسه کریمه اهل بیت (ع) خوانسار، مدرسه زینب کبری (س) اردستان و مدرسه حضرت صدیقه (س) گلپایگان برگزار شد.

 

 

برگزار ی کرسی «معناشناسی نصیحت در قرآن و روایت»

گوشه چشم -کرسی ترویجی «معناشناسی نصیحت در قرآن و روایت» پنجشنبه ۹ دی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

خبرگزاری شبستان،گروه اندیشه، کرسی ترویجی معناشناسی‌نصیحت در قرآن و روایت، پنجشنبه ۹ دی ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می‌شود.

حجت الاسلام طیب سینی،عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان ارایه دهنده و دکتر جوان آراسته،عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در این نشست حضور دارند.

ورود به جلسه مجازی از طریق لینک https://lms.ijtihad.ac.ir/b/ijt-n۹r-coj-w۹۹ امکان‌پذیر است.

 

 

 

عدم وجود بستر قانونی برای ساماندهی کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور

گوشه چشم -احمد نادری نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اینکه خلاء قانونی در مورد فعالیت کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور وجود دارد، عنوان کرد: نمایندگان می‌کوشند این مشکل را با ارائه طرح‌های حمایتی برطرف سازند.

نادری گفت: طرح‌هایی از جمله قانون حمایت از کسب‌وکارها در مجلس مطرح و تصویب شده و هم اکنون نمایندگان در انتظار اعلام نظر تصمیم شورای نگهبان هستند. تصویب این طرح قدم اول و مهمی در مسیر حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی در کشور بود.

وی افزود: به غیر از این طرح حمایت از کسب‌وکارها طرح‌های دیگری نیز در مورد کسب‌وکارهای حوزه‌های تخصصی در حال بررسی است. اتفاق‌هایی که اخیراً در مورد تعدادی از کسب‌وکارهای اینترنتی و درگاه‌های پرداخت رخ داده مورد توجه نمایندگان مجلس قرار دارد و اعضای فراکسیون اقتصاد دیجیتال و کمیسیون صنایع در حال تهیه طرحی هستند که می‌تواند بسیاری از مشکلات کسب‌وکارهای اینترنتی را رفع کند. به زودی اطلاعات لازم در خصوص این طرح به عموم مردم اعلام می‌شود.

نادری اعلام داد: البته قصد ندارم از خطا و فعالیت غیرقانونی که در بستر یکی از پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین رخ داد دفاع کنم ولی به نظر بنده سیستم قضایی باید با رویکرد و نگاه دیگری به موضوعات مرتبط با کسب‌وکارهای اینترنتی بپردازد.

 

 

 

افزایش موارد ابتلا به کرونا در کودکان آمریکا

گوشه چشم -به گزارش پایگاه خبری هلث، موارد ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای ماه دسامبر سال جاری به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته و در طول هفته گذشته نزدیک به ۲۰۰ هزار مورد ابتلا در آمریکا گزارش شده است.

این وضعیت کم و بیش در سایر نقاط جهان نیز وجود دارد و داده‌های علمی نشان می‌دهد در مقایسه با دوران قبل از ظهور سویه اومیکرون، موارد ابتلای کودکان به کرونا و بستری شدن آن‌ها در بیمارستان افزایش قابل توجهی داشته است. این وضعیت در مورد کودکانی که واکسیناسیون نشده‌اند، شدیدتر است. در نتیجه کودکان زیر ۵ سال که هنوز مجاز به واکسیناسیون نیستند، بخش قابل توجهی از مبتلایان به کووید ۱۹ را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند.

داده‌های اولیه نشان می‌دهد اومیکرون در مقایسه با دلتا علایم خفیف‌تری در کودکان ایجاد می‌کند این داده‌ها با داده‌های مربوط به بروز علایم خفیف‌تر در بزرگسالان در اثر آلودگی به اومیکرون، سازگار است.

 

 

ابتلای بیش از ۲۸۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به کرونا در جهان

گوشه چشم -بر اساس آخرین اخبار و گزارشات منتشر شده، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۸۸ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۶۵۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۶۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۳ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۹۲۹ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان با بیش از ۵۵.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۴ هزار و ۴۰۱ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۶۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *