لودینگ

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

تازه‌ها

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

گوشه چشم – با توجه به آخرین اخبار منتشر شده، تعداد مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۸۴ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۱ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۳۸ هزار و ۹۴۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۲ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۸۶۰ نفر از مبتلایان تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان با بیش از ۵۴.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۴۴ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند با آمار بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۸۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۲ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۲۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹۰ هزار و ۷۶۲ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۵۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *