لودینگ

گوشه چشمی به تازه های آخرین روز آبان ماه ۱۴۰۰

تازه‌ها

گوشه چشمی به تازه های آخرین روز آبان ماه ۱۴۰۰

انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی+تعهدات

انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی+تعهدات

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی و تمدید قرارداد با آتیه سازان حافظ، جزئیاتی از تعهدات جدید را اعلام کرد.

علی‌اصغر بیات در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: مبلغ حق بیمه تکمیلی قرارداد امسال، به ازای هر بازنشسته ۹۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی افزود: البته این مبلغ با احتساب مشارکت سازمان تأمین اجتماعی درنظر گرفته شده که با مصوبه هیئت مدیره تامین اجتماعی، سازمان بخشی از حق بیمه را تقبل خواهد کرد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مشکلات ناشی از تاخیر در پردخت خسارات و هزینه های درمان در قرارداد قبلی بسیار کم بود و ما کمترین مشکل را در این زمینه داشتیم گفت: سازوکار نظارتی در کانون عالی درنظر گرفته شد که فرآیند خدمات‌رسانی بیمه تکمیلی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران را کنترل می کند تا در اسرع وقت بتوانیم اشکالات و کمبودها را رفع کنیم.

مهلت ۳ ماهه بیمه‌شدگان برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی 

بیات با بیان اینکه به منظور حذف و اضافه قرارداد جدید سه ماه مهلت درنظر گرفته شده است اظهار کرد: قرارداد جدید از ابتدای آذرماه آغاز می شود. مشخصات و قرارداد افرادی که در قرارداد قبلی تحت پوشش بودند به صورت خودکار در سامانه تمدید خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به کانون‌ها ندارند. در صورت تمایل برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی افرادی که تحت پوشش نبودند نیز می‌توان در موعد مقرر به دفاتر کانون ها مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود و افراد تحت تکفل شان اقدام کنند.

وی افزود: همچنین اگر برخی بازنشستگان تقاضای لغو عضویت در بیمه تکمیلی داشته باشند می توانند درخواست خود را ارائه کنند. چنانچه حق بیمه‌ای از مستمری آنها کسر شده باشد، عیناً مسترد خواهد شد.

سقف تعهدات اعمال جراحی و بستری در قرارداد جدید 

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در ادامه تعهدات قرارداد جدید را به این ترتیب اعلام کرد: سقف تعهدات از افزایش قابل قبولی برخوردار شده است. تعهدات مربوط به بستری فوق‌تخصصی شامل درمان جراحی سرطان، تومورهای بدخیم، اعمال جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، آنژیوپلاستی، عروق محیطی، پیوند ریه، پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، کلیه و … افزایش ۱۲.۵ درصدی پیدا کرده و از ۴۰۰.۰۰.۰۰۰ ریال به ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال افزایش یافته است.

بیات ادامه داد: تعهدات بستری عمومی شامل هزینه‌های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی آنژیوگرافی قلب، چشم (پیوند قرنیه و …) و با افزایش ۸۵ درصدی همراه شده است. هزینه جراحی های عمومی با احتساب ۸۵ درصد افزایش از ۱۲ به ۲۲ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه همچنین تعهدات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمانی و سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، اسکن سه بعدی، انواع سی‌تی‌اسکن و… ۳۵ درصد افزایش یافته است اظهار کرد: تعهدات مربوط به اعمال مجاز سرپایی ۴۴ درصد، آزمایش‌های پاتولوژی ۵۵ درصد، لیزیک ۳۰۰ درصد، درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج ۵۰ درصد و هزینه‌های مربوط به آمبولانس نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است.

امکان ثبت نام غیرحضوری برای بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی در برخی شهرها

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی همچنین در خاتمه گفت: در برخی شهرستان ها امکان ثبت نام از طریق سایت و به صورت غیرحضوری فراهم است؛ به عنوان مثال بازنشستگان استان تهران می توانند از طریق سایت هایی که کانون های بازنشستگی شهر تهران و شهرستان های تهران اعلام کرده اند نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنند.

 

همایش حکمت اسلامی به دنبال تولید علم است

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: همایش حکمت اسلامی به دنبال تولید علم است.

همایش حکمت اسلامی به دنبال تولید علم است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه صبح امروز در همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی که در سالن کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد، با گرامیداشت روز بسیج و بزرگداشت علامه طباطبایی اظهار کرد: خداوند مکرر در قرآن واژه حکمت و حکیم را به کار برده است. خداوند حکمت را با اولوا الالباب گره می‌زند یعنی اولوا الالباب را صاحبان حکمت می‌داند، اولوا الالباب یعنی کسانی که خرد ناب دارند.

وی افزود: بین عقل و حکمت و بین علم و حکمت پیوند وسیعی وجود دارد، واژه عزت هم به حکمت پیوسته است، حکمت هم از سنخ دانش و هم از سنخ عمل است حکمت فقط فلسفه نیست، هرچند که فلسفه دانش مبنایی باشد، ولو فلسفه جز حکمت است،

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: علوم پایه، علوم و مهندسی هم می‌تواند حکمت باشد، از خداشناسی تا طبیعت شناسی حکمت است اما علوم پایه و مهندسی و پزشکی انسانی پیوندی با حکمت ندارد علم نافع باید حکمی باشد. حکمت یک ضرورت است. حکمی سازی علوم یک بایسته قلبی است، راهی جز حکمی سازی علوم نداریم چراکه دستاوردش عزت، بلندمرتبگی و ستودگی است.

حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه همایش حکمت اسلامی به دنبال تولید علم است، اضافه کرد: این همایش برگرفته از سند تأسیس معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد اسلامی است. سند تأسیسی معاونت علوم انسانی و هنر بر محور تعالی علوم انسانی و هنر است و منظور ما از تعالی روزآمدی، بومی‌سازی و حکمی سازی است.

وی گفت: در این همایش بیش از یک هزار و ۲۰۰ چکیده و بیش از ۸۰۰ مقاله دریافت شده است از این تعداد حدود ۵۷۳ مقاله پذیرش و تأیید شده و ۱۰۰ مقاله برگزیده در ۱۳ پنل تخصصی ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. مقاله‌های برگزیده شده در سایت‌های سیلیویکیا، SiD، با همایش، کنفرانس یاب و ISC نمایه می‌شوند.

تولید محتوای تخصصی زن و خانواده در بستر فضای مجازی ایجاد می شود

تولید محتوای تخصصی زن و خانواده در بستر فضای مجازی ایجاد می شود

تهران – ایرنا – دبیر نخستین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال از برگزاری اختتامیه این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره نخستین حرکت برنامه ریزی شده به سمت ایجاد نهضت تولید محتوای تخصصی زن و خانواده در بستر فضای مجازی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مینا بیابانی گفت: این جشنواره از ۷ مرداد امسال همزمان با عید غدیر خم با مشارکت راوینو، سازمان بسیج رسانه و مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی (متنا) به منظور برگزاری برنامه ای مجزا برای جامعه بانوان در همه رده های سنی با گستردگی در طیف های مختلف برگزار شد.

وی، پژوهش، تولید، انتشار و حمایت از تولیدات تخصصی زن و خانواده در عرصه هنرهای دیجیتال به منظور اگاه سازی، فرهنگ سازی، کشف ارتقاء استعدادها و بهره برداری از ظرفیت های ایجاده شده در راستای پیشبرد اهداف بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

به گفته دبیر نخستین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال، این جشنواره نخستین حرکت برنامه ریزی شده به سمت ایجاد نهضت تولید محتوای تخصصی زن و خانواده در بستر فضای مجازی است که امیدواریم برکات خوبی را به همراه داشته باشد.

بیابانی گفت : طی دو ماه فرصت ارسال از بین آثار ارسالی بانوان به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه های دیجیتال پرنگار ۲۰۰ اثر به مرحله داوری راه پیدا کردکه این آثار در زمینه های داستان کوتاه، سناریو، بازی های موبایلی، آیتم های تصویری و ایده … بود.

به گفته وی در آیین اختتامیه این رویداد از ۱ بازی تحت موبایل، یک سناریو، دو داستان در قطعه بلند و کوتاه و دو آیتم تصویری که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده‌اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شود.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال پرنگار به صورت مجازی و با سخنرانی مینابیابانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح روز دوشنبه ۱ آذرماه در کانال طنین به آدرس https://rubika.ir/tanineyas در روبیکا برگزار می شود.

 

 

 

 

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۲۵۷ میلیون نفر مبتلا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۵۷ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۴ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۱۶۴ هزار و ۱۰۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین ۲۳۲ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۶۹۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۲۵۷ میلیون نفر مبتلا

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۵۵۸,۲۲۹ ۷۹۳,۵۳۹
۲ هند ۳۴,۵۱۰,۴۱۳ ۴۶۵,۶۶۲
۳ برزیل ۲۲,۰۱۲,۱۵۰ ۶۱۲,۶۲۵
۴ انگلیس ۹,۸۰۶,۰۳۴ ۱۴۳,۸۶۶
۵ روسیه ۹,۲۹۴,۱۸۸ ۲۶۲,۸۴۳
۶ ترکیه ۸,۵۵۰,۳۷۷ ۷۴,۸۴۷
۷ فرانسه ۷,۳۹۵,۲۲۲ ۱۱۸,۴۴۶
۸ ایران ۶,۰۷۳,۰۹۸ ۱۲۸,۸۵۲
۹ آلمان ۵,۳۴۱,۳۳۲ ۹۹,۵۵۳
۱۰ آرژانتین ۵,۳۱۴,۷۰۲ ۱۱۶,۳۷۴

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۴ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۷۳ هزار و ۹۸ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۸۵۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

 

 

جایزه ملی آمریکا به یک کتاب خیلی بد رسید

رمان «کتاب خیلی بد» [Hell of a Book] موفق به کسب جایزه سالانه ملی کتاب آمریکا [National Book awards] در بخش ادبیات داستانی شد.

به گزارش کتاب نیوز به نقل از ایسنا، هفتاد و دومین دوره جایزه ملی کتاب آمریکا برندگان امسال خود را به سبب همه‌گیری ویروس کرونا به صورت آنلاین اعلام کرد و «جیسون موت» [Jason Mott] نویسنده اهل کارولینای شمالی موفق به کسب جایزه ادبیات داستانی این جوایز برای رمان «کتاب خیلی بد» شد.

هیات داوران جایزه ملی کتاب آمریکا اثر «جیسون موت» را رمانی استادانه توصیف کرده‌ که به زمینه‌های جدیدی قدم نهاده و بررسی جسورانه ساختاری و مفهومی از هنر ارائه داده که در عین حال سرگرم‌کننده، روشنگر و کاملا عمیق است.

کتاب خیلی بد» [Hell of a Book] جیسون موت» [Jason Mott]

«جیسون موت» گفته رمان «کتاب خیلی بد» را با الهام گرفتن از کشته شدن افراد سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا در سال‌های اخیر نوشته است.

این نویسنده بیشتر برای رمان «بازگشته» در سال ۲۰۱۳ شناخته می‌شود که درباره بازگشت ساکنان مُرده یک شهر کوچک در ایالت میزوری آمریکاست. داستان این کتاب بعدها در یک سریال تلویزیونی به نام «رستاخیر» اقتباس شد.

در سایر بخش‌های جایزه ملی کتاب آمریکا، «دیشب در کافه تلگراف» نوشته «مالیندا لو» برنده شاخه ابیات کودک و نوجوان شد و جایزه بخش شعر نیز به مجموعه «شناورها» نوشته «مارتین اسپادا» شاعر لاتین‌زبان رسید.

همچنین جایزه ملی کتاب آمریکا برای ادبیات ترجمه به «آنسا عباس هیگینز» برای ترجمه رمان «زمستان در سوکچو» نوشته «الیسا شا دوساپن» از انگلیسی به فرانسه اختصاص یافت.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *