لودینگ

تازه های ۳۰ ام آبان به روایت گوشه چشم

تازه‌ها

تازه های ۳۰ ام آبان به روایت گوشه چشم

فراخوان همایش بین‌المللی تفسیر اجتماعی قرآن کریم در جهان اسلام

گوشه چشم – همایش بین‌المللی تفسیر اجتماعی قرآن کریم در جهان اسلام توسط انجمن علمی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پژوهشگاه علوم انسانی و همکاری سایر دانشگاه‌ها مراکز علمی کشور برگزار می شود.

تفسیر اجتماعی قرآن کریم: مبانی، اهداف، کارکردها؛ جریان شناسی تفاسیر اجتماعی قرآن کریم در جهان اسلام؛ تفاسیر اجتماعی قرآن کریم و اصلاح طلبی دینی در جهان اسلام؛ تفاسیر اجتماعی قرآن کریم و دانش‌ها و فناوری‌های نوین؛ تفاسیر اجتماعی قرآن کریم و مسائل و شبهات عصری؛ نقش تفسیر اجتماعی قرآن کریم در پیدایی انقلاب اسلام ایران و نقش تفسیر اجتماعی قرآن کریم، سنت‌ نبوی و آموزه‌های اهل بیت(ع) محورهای اصلی این همایش هستند.

مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۳۰ آذرماه سال جاری و مهلت ارسال اصل مقالات تا ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را به ایمیل societalexegesis@gmail.com ارسال کنند.

 

 

 

 

سمینار تخصصی جایگاه دین و مردم سالاری دینی در ایران برگزار شد

گوشه چشم – سلسله نشست‌های تخصصی با حضور بیش از ۸۰ نفر از علاقه مندان ژاپنی و جمعی از ایرانیان و دانشجویان مقیم در فضای مجازی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به اجرا در آمد، کنجی تومیتا ایران شناس برجسته ژاپنی و استاد سابق دانشگاه دوشیشا در کیوتو به ارائه مطالب خود در قالب پارپوینت پرداخت.

در این نشست که با حضور ایران شناسان، اسلام شناسان، اساتید زبان و ادبیات فارسی، محققان و هنرمندان ژاپنی برگزار شد، کنجی تومیتا که سال‌ها مطالعه و تحقیق در خصوص فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی و اندیشه‌های اسلامی داشته به ارائه مطالب خود در خصوص موضوع نشست از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، دیدگاه‌های امام خمینی (ره)، حضور و نقش مردم، سوابق تاریخی در ارتباط با مشروطه و … پرداخت.

در این نشست توضیحاتی در ارتباط با فعالیت‌ها و معرفی آخرین کتب و مجله‌های رایزنی فرهنگی به زبان ژاپنی، دیوسالار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تقدیر از حضور علاقه مندان و سخنرانی دکتر تومیتا، برخی توضیحات در خصوص مردم سالاری دینی و جایگاه دین در ایران و همچنین پیروزی انقلاب اسلامی را ارائه کرد.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *