لودینگ

بیشترین ازدواج در استان خراسان شمالی صورت می‌گیرد

تازه‌ها

بیشترین ازدواج در استان خراسان شمالی صورت می‌گیرد

در سال ۱۳۹۹ میانگین نرخ عمومی ازدواج در کشور برابر ۷ بوده است که بیشترین ازدواج‌ها نیز در استان خراسان شمالی صورت گرفته است.

وضعیت عمومی ازدواج در ایران چگونه است؟ / بیشترین ازدواج در استان خراسان شمالی صورت می‌گیرد

به گزارش خبرنگار حوزه خانوادهگروه جامعه خبرگزاری آنا، ازدواج در هر کشوری علاوه بر مزایای مختلفی که برای زوجین می‌تواند داشته باشد، برای کشور نیز از لحاظ جوان شدن جمعیت می‌تواند موثر واقع شود. اما متأسفانه در چند سال اخیر به‌دلیل مشکلات اقتصادی و نبود اعتماد بین طرفین آمار ازدواج در کشور پایین آمده است که این اقدام در آینده منجر به پیر شدن جمعیت خواهد شد. بالا رفتن سن ازدواج به‌دلیل وجود مشکلاتی در زمینه اشتغال و مسکن منجر به این شده تا اکثر جوانان اصلاً به فکر ازدواج هم نروند که این موضوع می‌تواند از جهات مختلف برای کشور مضر تلقی شود.

با اینکه در دولت جدید برنامه و پشتیبانی مناسبی از ازدواج جوانان به‌خصوص در زمینه حل مشکل اشتغال و مسکن آنها صورت گرفته است، اما همچنان نیز موانع جدی پیش روی جوانانی است که سن ازدواج آنها گذشته است.

با این حال خالی از لطف نیست که نگاهی به آمار ازدواج در سال گذشته و نرخ ازدواج در کشور بیاندازیم.

در سال ۱۳۹۹ میانگین نرخ عمومی ازدواج در کشور برابر ۷ بوده است که کمترین نرخ متعلق به استان سمنان با ۴.۷ ازدواج به ازای هر یک‌هزار نفر و بالاترین نرخ متعلق به استان خراسان شمالی با ۹.۴ ازدواج به ازای هر یک‌هزار نفر بوده است.

 

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *