لودینگ

گوشه چشمی به تازه ها

تازه‌ها

گوشه چشمی به تازه ها

 

 

: ” برگ اول ” با هدف ترویج کتاب‌خوانی تولید می شود

” برگ اول ” نام یک برنامه تلویزیونی جدید است که از شبکه آی‌فیلم و با هدف ترویج کتاب‌خوانی در مرحله تولید است.

این برنامه قرار است سه روز در هفته با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی روی آنتن برود. ضحی شهریاری تهیه‌کننده برنامه برگ اول از شروع پخش این برنامه جدید خبر داد و عنوان کرد: برگ اول برنامه‌ جدید شبکه آی‌فیلم است که در هر قسمت از آن بازیگران و چهره‌های فرهنگی‌ و هنری به معرفی یک کتاب و خواندن قسمت‌هایی از آن می‌پردازند.

وی ادامه داد: کارگردان هنری این برنامه ایوب آقاخانی است. همچنین آشا محرابی، وحید آقاپور، کوروش سلیمانی، محسن بهرامی و سیاوش چراغی‌پور از جمله بازیگرانی هستند که با خواندن بخش‌هایی گزیده از کتاب‌ موضوع برنامه، مخاطبان را به مطالعه این آثار ترغیب می‌کنند.

تهیه‌کننده برگ اول گفت: در ابتدای برنامه یکی از بازیگران به معرفی مختصر کتاب و نویسنده‌اش می‌پردازد و سپس بازیگر دیگری، برش‌های جذابی از کتاب را می‌خواند. در کنارش، یک افکتور هم با صداگذاری‌های متناسب به جذاب‌تر و ملموس‌تر شدن فضای قصه کمک می‌کند.این برنامه قرار است شنبه‌ها، دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت ۲۰و ۴۰ دقیقه روی آنتن شبکه آی‌فیلم برود.

 

 

 

: راه‌اندازی سامانه فراگیر تبیین و روشنگری

روح‌الله اسدی مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این موضوع که پروژه تحریف همگام با تحریم برای اثرگذاری بر افکار عمومی جامعه به ویژه جوانان پیاده‌سازی شده است عنوان کرد: سامانه فراگیر تبیین و روشنگری در فضای مجازی با هدف پاسخگویی به شایعات، شبهات و سوالات جوانان راه اندازی شد.

روح‌الله اسدی گفت: پروژه تحریف همگام با تحریم برای اثرگذاری بر افکار عمومی جامعه به ویژه جوانان پیاده‌سازی شده است. در حال حاضر برخی کانال‌ها در فضای مجازی برای پاسخ به شایعات، شبهات و سوالات مردمی راه‌اندازی شده است، اما پاسخ به این حجم از هجمه‌های تبلیغاتی مستلزم راه‌اندازی یک سامانه متمرکز است. امروز جوانان در فضای مجازی تحت‌تاثیر حجم عظیمی از اطلاعات قرار گرفته و بنابراین هر روز شبهه‌ای جدید ایجاد می‌شود، بنابراین سوالات جوانان که در قالب گفت وگو، نشست‌های تخصصی مطرح و در این سامانه ثبت می‌شود، توسط دستگاه‌های مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

اسدی افزود: یکی از مهمترین رویکردهای دولت در حکمرانی شفافیت است که نقشی اساسی در کاهش انحراف و فساد در عرصه حکمرانی دارد. در سیاست‌های کلی نظام اداری هم به این مساله تاکید ویژه شده و یکی از کارکردهای اصلی این سامانه متمرکز نیز ایجاد شفافیت و پرهیز از توجیه اشتباهات مدیریتی است. امروز اندیشکده‌های متعددی با هدف ایجاد روشنگری تشکیل می‌شود، اما نتیجه و عملکرد این مراکز به جوانان و آحاد جامعه نمی‌رسد و گاه سرنوشتی همانند رساله‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی خواهد داشت. بر این اساس، نتیجه زحمات و تحقیقات در کتابخانه‌ها بایگانی می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: رسانه در جهان امروز امکان آموزش همگانی، کاهش هزینه‌های آموزش، غلبه بر محدودیت‌های زمانی و مکانی و دسترسی سریع و وسیع به منابع را فراهم کرد، اما این فناوری دورشدن از تعاملات اجتماعی و انسانی، دشواری زبانی و فرهنگی فردگرایی، تک‌بعدی شدن سرریز اطلاعات و احتمال کاهش عمق آموزش و گسترش اطلاعات غلط را نیز به همراه داشته است.

 

 

دبیر کمیته تخصصی سلامت روان کووید۱۹ منصوب شد

دکتر نوربالا دبیر بورد روانپزشکی به عنوان دبیر کمیته تخصصی سلامت روان کووید ۱۹ منصوب شد.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این حکم خطاب به نوربالا عنوان کرده اسن: با عنایت به بازآرایی کمیته کشوری کووید ۱۹ و تجمیع تمامی کمیته های تخصصی درذیل آن و بر اساس توان علمی حضرتعالی، به عنوان دبیر کمیته تخصصی «سلامت روان» منصوب می شوید. با عنایت به اهمیت موضوع لازم است موارد زیر دراولویت قرار گیرد:

جان بابایی از نوربالا خواسته است ارائه گایدلاین درمان اختلالات روانپزشکی (اضطراب، افسردگی، وسواس، بیخوابی، سایکوز، دلیریوم…) ناشی از کووید اعم از بستری و سرپایی، ارائه راهکارهای کاهش استرس، در جمعیت عمومی، بیماران، خانواده بیماران، کادر درمان، داغدیدگان و به خصوص بروز سوگ برای داغدیدگان، ارائه راهکارهایی جهت اطلاع رسانی مرتبط با کووید از نگاه سلامت روان با دید بیم و امید، ارائه سیمای سلامت روان ایران، جهت سیاستگذاران و مدیران و اعضای کمیته علمی کووید را در اولویت قرار دهد.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *