لودینگ

برگزاری اولین جشنواره کتاب سال ادبیات دینی کودک و نوجوان

تازه‌ها

برگزاری اولین جشنواره کتاب سال ادبیات دینی کودک و نوجوان

 

مراسم اختتامیه اولین جشنواره کتاب سال ادبیات دینی کودک و نوجوان طی روزهای آینده برگزار می‌شود.

این برنامه طی روزهای آینده توسط کارگروه ادبیات کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادب فارسی برگزار و آثار برگزیده این رویداد، اواخر مهر همزمان با هفته وحدت معرفی خواهند شد.

مریم جلالی رئیس کارگروه ادبیات کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و عضو هیئت رییسه این انجمن اعلام کرد: اعتلای سطح کیفی و ترویج ادبیات ناب فارسی همواره دغدغه‌ی اعضای انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، بوده است. در کارگروه ادبیات کودک و نوجوان یکی از سر فصل‌های مهم تعریف شده ادبیات دینی کودکان بوده که حتی به عنوان واحد درسی در سر فصل‌های کارشناسی ارشد ادبیات کودکان جای دارد. به دلیل اهمیت کتاب‌های دینی کودک و نوجوان، کارگروه کودک و نوجوان انجمن از سال گذشته تصمیم گرفت با تشکیل گروهی به بررسی کتاب‌های دینی منتشر شده برای کودکان بپردازد.

در اولین سال بررسی، کارگروه تصمیم گرفت کتاب‌های دینی برگزیده جشنواره‌های سال ۹۸ اعم از کتاب سال جمهوری اسلامی، کتاب سال رضوی، کتابنامه رشد، کتاب سال دانشجویی، نوفه، شهید غنی پور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شعر فجر، لاک پشت پرنده، قلم زرین و شورای کتاب کودک را در بخش داستان، ناداستان، آموزشی و شعر را به لحاظ ساختار ادبی و محتوای دینی مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.

در مجموع از ۱۵۵ اثر برگزیده جشنواره‌های ۹۸، سی و پنج کتاب دینی کودک و نوجوان به مرحله اول داوری راه پیدا کردند. داوران پس از بررسی‌های انفرادی و گروهی از بین ۳۵ کتاب راه یافته؛ ۱۴ اثر را در بخش‌های مختلف برگزیده مرحله اول داوری اعلام کردند.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *