لودینگ

گوشه چشمی به تازه های سوم شهریور!

تازه‌ها

گوشه چشمی به تازه های سوم شهریور!

ضرورت تغییر نگرش مراجع تصمیم‌گیری نسبت به تامین اجتماعی

ضرورت تغییر نگرش مراجع تصمیم‌گیری نسبت به تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: سیاست‌های کلی تامین اجتماعی که به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده و در دستور کار است اهمیت زیادی دارد و باید در همه بخش‌های حاکمیتی با جدیت پیگیری شود.

به گزارش ایسنا، میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با مدیران حوزه معاونت حقوقی، مجلس، دولت و امور بین‌الملل این سازمان اظهار داشت: برنامه هفتم توسعه و همین طور قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز اهمیت بالایی دارند که باید در همه این موارد پیگیری دقیق و جدی برای انتقال دیدگاه‌های سازمان انجام شود.

وی ارتباط مناسب و موثر با مجلس، دولت و نهادهای بین‌المللی را اساس کار معاونت حقوقی، مجلس دولت و امور بین‌الملل دانست و افزود: البته وظیفه این معاونت بسیار فراتر از برقراری ارتباط است و انتظار می‌رود که انتقال نقطه نظرات تخصصی و کارشناسی سازمان به مجلس و دولت و همچنین انتقال و پیگیری صحیح مطالبات و دیدگاه‌های این مراجع در سازمان توسط معاونت حقوقی، مجلس دولت و امور بین‌الملل انجام شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: نخستین نکته‌ای که در حوزه مجلس و دولت باید مورد توجه قرار گیرد، تغییر چشم‌انداز و نگرش مراجع تصمیم‌گیری نسبت به تامین اجتماعی است که برای تحقق این هدف باید دیدگاهها و نظرات کارشناسی و تخصصی در جایگاه صحیح و به نحو مناسب پیگری شود.

موسوی ادامه داد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، تعامل مثبت و سازنده است که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد و تعاملات سازمانی شرایطی را فراهم کند که بتوانیم درباره مسائل مهم سازمان با همکاری مراجع مختلف، تصمیم محکم و درست بگیریم و تصمیمات را به خوبی اجرا کنیم.

وی برنامه‌محوری را از مسائل بسیار مهم در این سازمان برشمرد و گفت: در حوزه حقوقی، مجلس، دولت و امور بین‌الملل نیز برنامه ریزی اهمیت مضاعف دارد و باید اساس کار باشد که البته قطعا برنامه‌ریزی وجود دارد و کارها مطابق برنامه انجام می‌شود اما در این حوزه باید پیش‌بینی شرایط محتمل آینده را نیز داشته باشید.

موسوی تصریح کرد: پیش‌بینی آینده این نیست که تصویری از آینده ترسیم شود بلکه هدف نهایی ما ساختن آینده و تأثیرگذاری بر تحولاتی است که در آینده روی می‌دهد.

وی اصلاح برخی تصورات درباره تأمین اجتماعی را از دیگر مسائل حائز اهمیت برشمرد و گفت: بسیاری افراد تحلیل درستی از فعالیت سازمان ندارند. فهم درست از سازمان تامین اجتماعی اگر در جامعه شکل گیرد امکان اتخاذ تصمیم درست درباره مسائل مهم سازمان تامین اجتماعی را فراهم می‌کند.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی انتقال تجارب موفق بشری را از اقدامات درست و از الزامات این سازمان برشمرد و گفت: ما در تامین اجتماعی رویکرد دینی خود یعنی اصول عدالت و تکافل اجتماعی و همچنین فراهم آوردن آرامش و آسایش جامعه را مبنای عمل قرار می‌دهیم و در کنار آن تجارب موفق بشری را نیز مطالعه می‌کنیم و کارهایی که در سایر کشورها در حوزه تأمین اجتماعی انجام می‌شود را هم بررسی می‌کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ابراهیم جواهری، معاون حقوقی، امور مجلس، دولت و بین‌الملل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه ارائه کرد و اظهار کرد: مطابق بررسی و ارزیابی که توسط مجلس شورای اسلامی انجام شده است بیش از ۱۰ درصد طرح‌ها و لوایح در دستور کار مجلس با سازمان تامین اجتماعی ارتباط مستقیم دارد و در تمامی طرح‌ها و لوایح پیشنهادی نظرات کارشناسی و تخصصی سازمان تأمین اجتماعی به نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه می‌شود.


برترین دانشگاه‌های علوم زیستی جهان معرفی شدند

برترین دانشگاه‌های علوم زیستی جهان در نظام رتبه‌بندی ۲۰۲۲ تایمز معرفی شدند و دانشگاه‌های کردستان، تبریز و علوم پزشکی ایران توانستند رتبه اول تا سوم کشوری را در این لیست به خود اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، نظام رتبه بندی دانشگاه‌های تایمز  هر ساله به رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در حوزه های مختلف می‌پردازد. رتبه بندی علوم زیستی این نظام ارزیابی از شاخص‌های نظام ارزیابی تایمز شامل آموزش، پژوهش، استناد، جایگاه بین‌المللی و درآمد صنعتی استفاده کرده و به ارزیابی دانشگاه‌ها پرداخته است.

در رتبه‌بندی ۲۰۲۲ علوم زیستی تایمز،۹۷۲ دانشگاه حضور دارند که از این تعداد ۲۰ دانشگاه از ایران هستند. دانشگاه کردستان، تبریز و دانشگاه علوم پزشکی کاشان توانستند رتبه اول تا سوم کشوری را در حوزه علوم زیستی کسب کنند.

در جدول زیر ۱۰ دانشگاه برتر کشور در رشته علوم زیستی بر اساس رتبه‌بندی موضوعی ۲۰۲۲ تایمز آمده است:

رتبه کشوری رتبه کلی نام دانشگاه
۱ ۴۰۱-۵۰۰ دانشگاه کردستان
۲ ۴۰۱-۵۰۰ دانشگاه تبریز
۳ ۵۰۱-۶۰۰ دانشگاه علوم پزشکی کاشان
۴ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران
۵ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه صنعتی اصفهان
۶ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۷ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه شهید بهشتی
۸ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه شهرکرد
۹ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه شیراز
۱۰ ۶۰۱-۸۰۰ دانشگاه تهران

در جدول زیر ۱۰ دانشگاه برتر جهان در علوم زیستی آمده است:

رتبه نام دانشگاه کشور
۱ دانشگاه هاروارد آمریکا
۲ دانشگاه کمبریج انگلستان
۳ موسسه فناوری ماساچوست آمریکا
۴ دانشگاه آکسفورد انگلستان
۵ دانشگاه پرینستون آمریکا
۶ موسسه فناوری کالیفرنیا آمریکا
۷ دانشگاه استنفورد آمریکا
۸ دانشگاه ییل آمریکا
۹ دانشگاه کالیفرنیا در برکلی آمریکا
۱۰ دانشگاه جان هاپکینز آمریکا

 

 روزنامه جمهوری اسلامی در خبری به برخی از رویدادهای اخیر افغانستان پرداخته است.

طالبان

 به گزارش همشهری‌آنلاین این روزنامه نوشت: «حکومت خودخوانده گروه تروریستی طالبان، مردم افغانستان را دچار فقر و تنگدستی کرده بطوری که بعضی از خانواده‌ها برای گذران زندگی ناچار به فروش فرزندانشان شده‌اند. شبکه‌های خبری حتی نرخ کودکانی که در معرض فروش قرار داده شده‌اند را نیز اعلام کرده‌اند؛ پسران ۲۰۰ دلار و دختران ۱۲۰ دلار!!

در خبری دیگر نیز آمده است: در شهرستان «پاتو» که از مناطق هزاره‌نشین افغانستان است تروریست‌های طالبان مردم را وادار به کوچ کرده و از خانه‌ها و سرزمینشان راندند. طالبان، به مردم این منطقه حتی اجازه ندادند اثاث خانه و مواد غذائی موجود را با خود ببرند و فقط اجازه بردن یک دست لباس را به آنها داده‌اند. هزاره‌ها، بزرگ‌ترین قوم شیعیان افغانستان هستند.»

۱۰۷ وبینار با هدف ارتقای سلامت روان دانشجویان برگزار می شود

۱۰۷ وبینار با هدف ارتقای سلامت روان دانشجویان برگزار می شود

مرکز مشاوره دانشگاه تهران وبینارهای بهداشت روانی پاییز ۱۴۰۰ را با حضور اساتید برجسته کشوری و با هدف ارتقای سواد سلامت روان دانشجویان و خانواده آنان برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاری دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، طرح پاییزه ارتقای سواد سلامت روان دانشجویان و خانواده آنان را برگزار می‌کند.

در قالب این طرح ۱۰۷ وبینار با حضور اساتید برجسته کشوری و موضوعات متنوع به صورت همه روزه و رایگان برگزار می‌شود. دانشجویان همه دانشگاه‌ها، جوانان و خانواده‌ها آحاد جامعه می‌توانند در این و بینارها که با موضوعات مختلفی است شرکت کنند.

این و بینارها روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه از ساعت ۱۴ الی ١۶ و ١۶ الی ١٨ و روزهای یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می‌شود.

علاقمندان برای اطلاع از جزئیات و بی نار های می‌توانند به کانال اطلاع رسانی کارگاه‌ها به نشانی UTworkshops@ مراجعه کنند.

بررسی «فاشیسم در قرن بیست و یکم» در نشست دانشجویی

بررسی «فاشیسم در قرن بیست و یکم» در نشست دانشجویی

انجمن علمی علوم سیاسی و انجمن علمی اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن علمی روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی، «فاشیسم در قرن بیست و یکم» را برگزار می‌کنند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این برنامه با حضور و ارائه مهدی تدینی، دکتر سید حسام سلامت و دکتر پوریا پرندوش وبا دبیری امیرمحمد زلفی‌گل، روز شنبه ۱۷ مهرماه، ساعت ۲۱، به صورت آنلاین برگزار می شود.

علاقه‌مندان می توانند جهت ورود به نشست به لینک https://meeting.atu.ac.ir/ch/anjoman-int مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

فیلم‌های سی‌وچهارمین جشنواره کودک معرفی شد

 

 

علیرضا تابش، دبیر سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در نشستی مجازی به تشریح جزییات برگزاری این رویداد پرداخت. به گزارش مهر، نشست خبری سی‌وچهارمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور محسن دلیلی، مدیر روابط‌عمومی این رویداد و علیرضا تابش دبیر این جشنواره برگزار شد.

دبیر سی‌وچهارمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در این نشست گفت: فیلم‌های بلند سینمایی که قرار است به‌صورت فیزیکی و با رعایت استانداردهای جشنواره به نمایش درآید عبارتند از «بلوط» ساخته مرتضی رحیمی، «بامبالا» کارگردان سیدجمال سیدحاتمی، «برزنگی» ساخته حسین قاسمی‌جامی، «پسران دریا» ساخته افشین هاشمی و حسین قاسمی‌جامی، «ترانه‌های پدرانه» ساخته محمد بصیری، «داستان‌های هزار و یک روز» تولید مشترک ایران و ژاپن ساخته حبیب احمدزاده، «زندگی و زندگی» ساخته علی قوی‌تن، «شهر گربه‌ها» ساخته سیدجواد هاشمی، «لیپار» ساخته حسین ریگی و «یدو» ساخته مهدی جعفری. این فیلم‌ها در کاخ جشنواره اصفهان و استان‌های متقاضی به‌صورت حضوری به‌نمایش درمی‌آید. وی در ادامه گفت: مهین جواهریان، گلاره عباسی، بهروز شعیبی، سهیل موفق، حامد جعفری، رضا درستکار و بهرام دهقانیار آثار ملی را داوری می‌کنند. در بخش انیمیشن‌های بلند و کوتاه دو داور از ترکیه و افغانستان از داوران این دوره هستند.
تابش افزود: همانطور که قبلا هم اعلام کردیم این دوره به‌صورت ترکیبی میزبان مخاطبان است و پلتفرم‌های میزبان هاشور، فیلیمو و تیوا به‌عنوان میزبان اصلی اکران آنلاین هستند و از ۱۶تا ۲۱مهرماه مطابق با جدول جشنواره آثار به نمایش درمی‌آیند. امسال تیوا به عنوان تلویزیون اینترنتی در کنار ما خواهد بود و همه برنامه‌های برخط را به‌صورت روزانه پوشش می‌دهد و افتتاحیه در اصفهان برگزار می‌شود.

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

سال تحصیلی جدید آغاز شده و هنوز بخش قابل توجهی از کلاس‌های درس به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود. بنابراین برخی از والدین نیاز دارند تا برای فرزندان خود تلفن‌های هوشمندی مناسب و به‌صرفه خریداری کنند.

قیمت تلفن‌های هوشمند به شکل نگران‌کننده‌ای نوسان دارد و به همین دلیل خرید یک تلفن هوشمند بی‌دردسر و ساده که قرار نیست بدیهی‌ترین نیازهای کاربران نه‌چندان حرفه‌ای را برآورده کند هم دشوار شده است. اما در رده‌های قیمتی پایین هم محصولات متعددی وجود دارند که البته انتخاب بهترین مدل آن‌ها اندکی دشوار به نظر می‌رسد.

تلفن‌های هوشمند اقتصادی بخش بزرگی از بازار موبایل بیشتر کشورهای جهان را در اختیار خودشان گرفته‌اند. این محصولات که با حداقل استانداردهای سالانه تولید می‌شوند، امکانات زیادی ندارند و تنها می‌توانند در برطرف‌کردن نیازهای اولیه کاربر به او کمک کنند. بنابراین منطقی است که قیمت زیادی هم نداشته باشند. از سوی دیگر، حالا با تلفن‌های هوشمند میان رده‌ و حتی پایین‌رده‌ای مواجه هستیم که نه تنها امکانات بهتری از پرچمداران گران‌قیمت چند سال پیش دارند بلکه آن‌قدر نزدیک به یکدیگر هستند که انتخاب یکی از آن‌ها نیازمند به مطالعه دقیق امکانات همه رقبا است.

تا همین چند سال پیش خرید یک گوشی موبایل بی‌نظیر کار دشواری نبود. برندهای فعال در بازار آن‌قدر زیاد نبودند که مشتری‌ها را به یک چالش بزرگ دعوت کنند و رقابت انحصارطلبانه‌ای وجود داشت که تنها چند برند شناخته‌شده در آن حضور داشتند. حالا اما بازار تغییر کرده است. تولیدکننده‌های کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر تلاش می‌کنند تا بهترین گوشی‌های بازار را با پایین‌ترین قیمت ممکن تولید کنند و خرید تلفن هوشمند را به یک پروژه نفس‌گیر تبدیل کرده‌اند.

اگرچه روزگاری می‌شد با کم‌تر از پانصد هزار تومان یک تلفن هوشمند اقتصادی در بازار ایران خریداری کرد اما امروز حداقل به دو میلیون تومان نیاز دارید تا دست خالی از بازار گوشی‌های موبایل خارج نشوید. اگر برای خرید تلفن هوشمند در بازار فعلی حداکثر سه میلیون تومان بودجه دارید و برای سال تحصیلی جدید به دنبال تلفنی مناسب هستید، تلفن‌های هوشمندی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم را به عنوان گزینه‌های اصلی بررسی کنید. در این راهنمای خرید می‌توانید با بهترین تلفن‌های هوشمند زیر چهار میلیون تومان بازار آشنا شوید که برای آغاز سال تحصیلی مناسب هستند.

Nokia C3 – ۱۶GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

نوکیا برای تسلط بر بازارهای جهانی تمرکز ویژه‌ای روی محصولات پایین‌رده دارد و به همین دلیل حساب ویژه‌ای روی سری گوشی‌های C باز کرده است. جدیدترین مدل این مجموعه با نام C3 از مدتی پیش در بازار ایران عرضه شده و قیمت قابل قبول و رقابتی‌اش به آن کمک می‌کند تا ارزان‌ترین تلفن هوشمند بازار باشد که ارزش خرید قابل توجهی دارد. این تلفن هوشمند که در آگوست ۲۰۲۰ معرفی شد، به صفحه نمایشی ۶ اینچی مجهز شده که تراکم پیکسلی ۲۷۰ پیکسل در هر اینچ را میزبانی می‌کند. با این حال حاشیه صفحه نمایش نوکیا C3 اندکی زیاد است و به همین دلیل تنها ۷۵ درصد از پنل جلویی این تلفن هوشمند به صفحه نمایش آن اختصاص پیدا کرده که با باطری ۳هزار میلی‌آمپری قابل قبول به نظر می‌رسد.

حافظه داخلی نوکیا C3 تنها ۱۶ گیگابایت است و به دو گیگابایت حافظه موقت هم مجهز شده اما تا ۱۲۸ گیگابایت از حافظه جانبی هم پشتیبانی می‌کند. دوربین اصلی جدیدترین پایین‌رده نوکیا کیفیتی ۸ مگاپیکسلی دارد و دوربین سلفی‌اش تصاویری با کیفیت ۵ مگاپیکسل را ثبت می‌کند. اگر انتظار زیادی از تلفن هوشمند خود ندارید، این تلفن هوشمند که با اندروید ۹ به بازار عرضه شده انتخاب جذابی به نظر می‌رسد. نوکیا C3 با بدنه کاملا پلاستیکی به بازار عرضه شده و از پردازنده ۲۸ نانومتری یونیساک بهره می‌برد. بنابراین برای انجام ساده‌ترین بازی‌های ویدیویی هم بهتر است روی این تلفن هوشمند حساب باز نکنید.

باتری ۳۰۴۰ میلی‌آمپری نوکیا C3 برای استفاده روزانه کافی به نظر می‌رسد و در کنار حسگر اثر انگشت از فناوری ۴G هم پشتیبانی می‌کند. این تلفن هوشمند در رده قیمتی خودش بهترین انتخاب ممکن است و برای دانش‌آموزانی که برای سال تحصیلی جدید به یک تلفن هوشمند ارزان و به صرفه و مناسب نیاز دارند هم یک انتخاب بی‌نظیر است.

Nokia C20 – ۳۲GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود دو میلیون تومان

جدیدترین پایین‌رده اقتصادی نوکیا تنها تلفن هوشمند بازار ایران در میان برندهای شناخته‌شده در رده‌بندی قیمتی کمتر از دو میلیون تومان است که ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی دارد. از آن‌جایی که افرادی که هزینه زیادی برای خرید تلفن هوشمن نمی‌کنند، انتظار زیادی هم از آن ندارند، بنابراین طبیعی است که سخت‌افزار C20 چندان هم چنگی به دل نزند. اما داشتن حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی به این تلفن هوشمند کمک می‌کند تا کاربرانی که برای برطرف‌کردن بدیهی‌ترین نیازهایشان به سراغ آن آمده‌اند، هرگز احساس پشیمانی نکنند؛ از جمله دانش‌آموزانی که تلفن هوشمند را تنها برای کلاس‌های مجازی می‌خواهند.

چراکه بزرگترین مشکل تلفن‌های هوشمند در رده‌های قیمتی پایین را باید کمبود حافظه داخلی دانست که C20 آن را مدیریت کرده است. این تلفن هوشمند ۲ گیگابایت حافظه موقت دارد. دوربین اصلی C20 تنها یک دوربین ۵ مگاپیکسلی است و دوربین سلفی آن هم کیفیتی مشابه دارد. باطری ۳۰۰۰ میلی‌آمپری که قابلیت جداشدن هم دارد، یکی از جذابیت‌های آن لقب می‌گیرد. این تلفن هوشمند در کنار صفحه نمایش ۶.۵ اینچی با کیفیت تمام اچ‌دی موفق شده تا تراکم پیکسلی ۲۶۹ پیکسل را در هر اینچ میزبانی کند. بنابراین این تلفن هوشمند را باید بهترین گوشی بازار در رده قیمتی دو میلیون تومان دانست که برای دانش‌آموزان هم کاربردی است.

Nokia G10 – ۶۴GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود سه میلیون تومان نوکیا

این روزها تلاش می‌کند تا در بازار میان‌رده‌ها و محصولاتی که قیمت بالایی ندارند، بدرخشد. واقعیت آن است که این برند فنلاندی در رسیدن به این هدف موفق بوده و به همین دلیل G10 را باید بهترین تلفن هوشمند در رده قیمتی سه میلیون تومان در بازار ایران دانست که برای دانش‌آموزان هم کاربردی به نظر می‌رسد. این تلفن هوشمند از ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی در کنار ۳ گیگابایت حافظه موقت بهره می‌برد و باطری آن ظرفیت ۵۰۵۰ میلی‌آمپری دارد که کاربر را در یک روز دشوار همراهی می‌کند. صفحه نمایش ۶.۵ اینچی این تلفن هوشمند کیفیت تمام‌ اچ‌دی را همراه با تراکم پیکسلی ۲۶۹ پیکسل نشان می‌دهد و پردازنده مدیاتک این تلفن هوشمند هم با فناوری ۱۲ نانومتری ساخته شده است.

پردازنده G10 به این تلفن هوشمند کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزمره را به خوبی مدیریت کند و البته که در پردازش بازی‌های با کیفیت هم عملکرد قابل قبولی دارد. نوکیا این تلفن هوشمند را با سه دوربین عریض، ماکرو و عمیق به بازار عرضه کرده و باطری آن هم توانایی شارژ با سرعت ۱۰ وات را پشتیبانی می‌کند. مدل دیگری هم از G10 در بازار وجود دارد که با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی تولید شده و این مدل قیمتی حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد.

Samsung Galaxy A02s – ۳۲GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود سه میلیون تومان

تلفن‌های هوشمند سامسونگ در رده‌های قیمتی پایین حرفی برای گفتن در برابر رقبای شناخته‌شده خود ندارند. اما A02s یک استثنا به نظر می‌رسد. این گوشی جذاب سامسونگ امکانات قابل قبولی دارد و به همین دلیل یکی از گزینه‌های جذاب در رده قیمتی خودش لقب می‌گیرد. سامسونگ برای این تلفن هوشمند از یک صفحه نمایش ۶.۵ اینچی با پنل PLS استفاده کرده که تراکم پیکسلی قابل قبول ۲۷۰ پیکسل در هر اینچ را ارائه می‌دهد. پردازنده اسنپدراگون ۴۵۰ این تلفن هوشمند به فناوری ۱۲ نانومتری مجهز شده و با کمک ۳ گیگابایت حافظه موقت به پردازش بهتر دستورات کاربر کمک می‌کند. سه دوربین با کیفیت‌های ۱۳، ۲ و ۲ مگاپیکسلی برای A02s در نظر گرفته شده که اگرچه کیفیت بی‌نظیری ندارند اما کاربردی به نظر می‌رسند.

شاید حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی این تلفن هوشمند برای برخی از کاربران آزاردهنده باشد اما باطری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری A02s که با کمک درگاه Type-C شارژ می‌شود فرصت‌های جذابی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. بدنه A02s کاملا از پلاستیک ساخته شده و کیفیت قابل قبولی دارد. این تلفن هوشمند یک انتخاب مناسب برای دانش‌آموزان است.

Galaxy A12 – ۶۴GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود چهار میلیون تومان

جدیدترین میان‌رده اقتصادی سامسونگ احتمالا در مقایسه با رقبای قدرتمندی که دارد، چندان پیروز نباشد اما واقعیت آن است که به دلیل اعتمادی که کاربران به تولیدکننده کره‌ای دارند به محبوبیتی دست‌نیافتنی دست پیدا کرده است. صفحه نمایش ۶.۵ اینچی A12 اگرچه با تراکم پیکسلی ۲۷۰ پیکسل به بازار عرضه شده اما از پنل IPS بهره می‌برد. این تلفن هوشمند از چهار دوربین با کیفیت‌های ۴۸ مگاپیکسل، ۵ مگاپیکسل و دو دوربین ۲ مگاپیکسلی یاری می‌گیرد و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی‌اش هم عکس‌های باکیفیتی ثبت می‌کند. باطری ۵هزار میلی‌آمپری A12 از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و حافظه ۶۴ گیگابایتی آن از ۴ گیگابایت حافظه موقت هم یاری می‌گیرد.

 

سامسونگ این تلفن هوشمند را در سه رنگ آبی، سفید و مشکی عرضه کرده و بدنه‌ای کاملا پلاستیکی را برای آن در نظر گرفته است. بخش عظیمی از محبوبیت A12 در بازار ایران به محبوبیت غیرقابل انکار برند کره‌ای در بازار ایران اشاره دارد و نیازی به یادآوری نیست که این تلفن هوشمند در مقایسه با سایر محصولات بازار قدرت چندانی ندارد اما محبوبیت بی‌سابقه‌ای را به دست آورده است. این تلفن هوشمند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانش‌آموزان است.

Poco M3 – ۱۲۸GB

آغاز سال تحصیلی: مناسب‌ترین تلفن‌های هوشمند برای دانش‌آموزان

قیمت: حدود چهار میلیون و۵۰۰ هزار تومان

شرکت پوکو به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شیائومی که محصولاتی متفاوت و ارزان‌تر از این تولیدکننده چینی را به بازار عرضه می‌کرد از مدتی پیش مستقل شده و حالا به‌عنوان یک تولیدکننده جدید وارد بازار شده است. پوکو که تمرکزش را به صورت کلی روی بازار هند قرار داده و همین حالا یکی از صاحبان اصلی بازار هند به نظر می‌رسد، با دو مدل جدید وارد بازار ایران شده یکی از آن‌ها M3 لقب می‌گیرد. این تلفن هوشمند تقریبا ۲۰۰ گرمی به بدنه‌ای کاملا پلاستیکی مجهز شده و از ۱۲۸ گیگابایت حافظه اصلی در کنار ۴ گیگابایت حافظه موقت استفاده می‌کند.

پردازنده یازده نانومتری M3 به صفحه نمایش ۶.۵ اینچی‌اش که ۳۹۵ پیکسل در هر اینچ دارد، کمک می‌کند تا بهترین کیفیت ممکن از بازی‌های موبایلی را نمایش دهد. تلفن هوشمند M3 دارای سه دوربین در پشت گوشی است. باطری ۶هزار میلی‌آمپری و شارژ سریع ۱۸ واتی به کاربر کمک می‌کند تا برای دو روز شلوغ و پردردسر نگران نباشد و نسخه ۱۲ رابط کاربری MIUI روی گوشی M3 اجرا می‌شود. این تلفن هوشمند یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین تلفن‌های هوشمند بازار ایران در بهار ۱۴۰۰ بود. بی‌راه نیست اگر گفته شود که M3 به‌صرفه‌ترین و مناسب‌ترین تلفن هوشمند در رده‌ قیمتی حدود چهار میلیون تومان است که برای دانش‌آموزان هم بی‌بدیل‌ترین انتخاب لقب می‌گیرد.

انتشار نشریه “توانبخشی و سلامت” توسط دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

انتشار نشریه "توانبخشی و سلامت" توسط دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

اولین شماره فصل‌نامه «توانبخشی و سلامت»،توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و به‌ منظور بررسی موضوع‌ها و محورهای گوناگون علمی و اجتماعی در حوزه “توانبخشی و سلامت”، منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این نشریه دانشگاهی با بهره‌گیری از تجارب، حمایت و مشاوره اساتید دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در راستای فراهم کردن بستر مناسب توسعه و ارتقای کیفی پژوهش و نشر دانش روز، تهیه و منتشر می‌شود.

نشریه «توانبخشی و سلامت»، با زمینه انتشار “علمی و اجتماعی” و ترتیب انتشار “فصل‌نامه” و نحوه انتشار “چاپی و الکترونیک”، به صاحب امتیازی دکتر ناهید رحمانی سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و سردبیری حمید خاکباز دانشجوی مقطع دکتری این دانشگاه تهیه می‌شود.

بنابر اعلام  روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مطالب مندرج در نخستین شماره این فصل‌نامه که مربوط به تابستان ۱۴۰۰ است، شامل “اهداف و تسهیلات کمیته تحقیقات دانشجویی، پیام ریاست دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، پیام مدیر مسئول فصلنامه، پیام سردبیر فصلنامه، معرفی اعضای شورای مرکزی کمیته تحقیقات دانشجویی، معرفی پژوهشگران برتر دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، معرفی کارگروه های کمیته تحقیقات دانشجویی، معرفی کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی، مصاحبه با اساتید برجسته اهل علم و قلم، مجموع مقالات و اشعار” است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت کمیته تحقیقات دانشجویی و فصل‌نامه نسبت به مطالعه و همچنین ارسال مقالات و موضوعات تخصصی با محور «توانبخشی و سلامت» جهت چاپ در فصل‌نامه اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *