لودینگ

تازه های اول مهر ماه

تازه‌ها

تازه های اول مهر ماه

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند

نظام رتبه‌بندی تایمز، اخیرا رتبه بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در زمینه روانشناسی را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا،رتبه‌بندی موضوعی ” تایمز هایر اجوکیشن”(times higher education) برای رشته روانشناسی، علاوه بر استفاده از همان شاخص های عملکردی دقیق که برای باقی رشته‌ها استفاده می‌شود، از معیاری دیگر متناسب با این رشته نیز استفاده می کند.

این دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف روانشناسی از جمله روانشناسی آموزشی ، ورزشی ، تجاری ، حیوانات و بالینی پیشرو هستند.

رتبه‌بندی امسال برای رشته روانشناسی شامل ۵۶۸ دانشگاه است  که در مقایسه با ۵۳۳ دانشگاه در سال گذشته، افزایش یافته است.

بررسی این رتبه بندی نشان می‌دهد که دانشگاه کمبریج انگلیس در رتبه بندی روانشناسی در سال ۲۰۲۲  پس از برآورده ساختن معیارهای واجد شرایط بودن برای اولین بار، مقام اول را کسب کرد.

در مورد کشورهای دیگر نیز، یکی از دانشگاه‌های مونیخ آلمان و یکی از دانشگاه‌های سیدنی استرالیا برای اولین بار در ۳۰ رتبه اول قرار گرفتند. دانشگاه کیوتو ژاپن نیز پس از صعود ۲۵ پله‌ای، نسبت به رتبه‌بندی سال گذشته ، اولین رتبه برتر ژاپن در زمینه روانشناسی را کسب کرد. بدین ترتیب تعداد کل کشورهای برتر این رتبه‌بندی به ۱۸ کشور می رسد.

رتبه‌بندی تایمز برای رشته روانشناسی در سال ۲۰۲۲ به شرح ذیل است:
۱-دانشگاه کمبریج( انگلیس)
۲-دانشگاه استنفورد (آمریکا
۳-دانشگاه پرینستون (آمریکا)
۴-دانشگاه هاروارد(آمریکا)
۵- دانشگاه کالیفرنیا،  برکلی(آمریکا )
۶- کالج دانشگاهی لندن (انگلیس)
۷-دانشگاه شیکاگو(آمریکا)
۸-دانشگاه ییل(آمریکا )
۹-دانشگاه پنسیلوانیا(آمریکا)
۱۰-دانشگاه میشیگان(آمریکا)

 

 

 

 

کارگران چگونه حق خود را از کارفرما بگیرند؟

دعوای کارگر و کارفرما یکی از پر شمار ترین پرونده های حقوقی در سال را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دعوای کارفرما و کارگر که معمول آن با شکایت کارگر همراه است و در برخی پرونده‌ها نیز ماجرا عکس آن اتفاق می‌افتد از پر شمار‌ترین دعوا‌های حقوقی است که گاهی با بی اطلاعی کارگران و هوشیاری کارفرمایان حقوق افراد را نادیده گرفته و در دعوای حقوقی فرد پیروز کارفرماست که به دلیل استناد‌های قانونی و طی مراحل می‌تواند کارگران را مغلوب این دعوا کند.

کارگران ابتدا برای آغاز فعالیت کاری باید با قوانین وزارت کار آشنا باشند و مراحل عقد قرار داد را نکته به نکته اجرا کنند و در صورتی که پس از چند ماه یا چند سال به مشکل خوردند بتوانند از راه‌های قانونی حقوق خود را مطالبه کنند.

در قانون وزارت کار پیش بینی این موارد انجام شده است و مراجع ذیصلاح در دعوا‌های کارفرما و کارگر طی روال زیر به این موضوعات رسیدگی می‌کند.

ماده ۱۵۷- هر گونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای قانون و سایر مقررات کار، قرارداد کارآموزی، موافقت نامه‌های کارگاهی یا پیمان‌های دسته جمعی کار باشد، در مرحله اول از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر یا کارآموز و یا نمایندگان آن‌ها در شورای اسلامی کار و در صورتی که شورای اسلامی کار در واحدی نباشد، از طریق انجمن صنفی کارگران و یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم سازش، از طریق هیات‌های تشخیص و حل اختلاف به ترتیب آتی رسیدگی و حل و فصل خواهد شد.

ماده ۱۵۸- هیات تشخیص مذکور در این قانون از افراد ذیل تشکیل میشود:
۱- یک نفر نماینده وزارت کار و امور اجتماعی.

۲- یک نفر نماینده کارگران به انتخاب کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار استان.

۳- یک نفر نماینده مدیران صنایع به انتخاب کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان استان.

در صورت لزوم و با توجه به میزان کار هیاتها، وزارت کار و امور اجتماعی می‌تواند نسبت به تشکیل چند هیات تشخیص در سطح هر استان اقدام نماید.

تبصره- کارگری که مطابق نظر هیات تشخیص باید اخراج شود، حق دارد نسبت به این تصمیم به هیات حل اختلاف مراجعه و اقامه دعوی نماید.

ماده ۱۵۹- رای هیات‌های تشخیص پس از ۱۵ روز از تاریخ ابلاغ آن لازم الاجرا میگردد و در صورتی که ظرف مدت مذکور یکی از طرفین نسبت به رای مزبور اعتراض داشته باشد، اعتراض خود را کتبا” به هیات حل اختلاف تقدیم می‌نماید رای هیات حل اختلاف پس از صدور قطعی و لازم الاجرا خواهد بود. نظرات اعضای هیات بایستی در پرونده درج شود.

ماده ۱۶۰- هیات حل اختلاف استان از سه نفر نماینده کارگران به انتخاب کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار استان یا کانون انجمن‌های صنفی کارگران و یا مجمع نمایندگان کارگران واحد‌های منطقه و سه نفر نماینده کارفرمایان به انتخاب مدیران واحد‌های منطقه و سه نفر نماینده دولت (مدیر کل کار و امور اجتماعی، فرماندار و رئیس دادگستری محل و یا نمایندگان آنها) برای مدت ۲ سال تشکیل می‌گردد. در صورت لزوم و با توجه به میزان کار هیات‌ها، وزارت کار و امور اجتماعی می‌تواند نسبت به تشکیل چند هیات حل اختلاف در سطح استان اقدام نماید.

ماده ۱۶۱- هیات‌های حل اختلاف با توجه به حجم کار و ضرورت به تعداد لازم در محل واحد‌های کار و امور اجتماعی و حتی الامکان خارج از وقت اداری، تشکیل خواهد شد.

ماده ۱۶۲- هیات‌های حل اختلاف از طرفین اختلاف برای حضور در جلسه رسیدگی، کتبا” دعوت می‌کنند، عدم حضور هر یک از طرفین یا نماینده تام الاختیار آن‌ها مانع رسیدگی و صدور رای توسط هیات نیست: مگر آنکه هیات حضور طرفین را ضروری تشخیص دهد، در این صورت فقط یک نوبت تجدید دعوت می‌نماید. در هر حال هیات حتی الامکان ظرف مدت یکماه پس از وصول پرونده رسیدگی و رای لازم را صادر می‌نماید.

ماده ۱۶۳- هیات‌های حل اختلاف می‌توانند در صورت لزوم از مسئولین و کارشناسان و انجمن‌ها و شورا‌های اسلامی واحد‌های تولیدی، صنعتی، خدمات و کشاورزی دعوت به عمل آورند و نظرات و اطلاعات آنان را در خصوص موضوع، استماع نمایند.

ماده ۱۶۴- مقررات مربوط به انتخاب اعضاء هیات‌های تشخیص و حل اختلاف و چگونگی تشکیل جلسات آن‌ها توسط شورای عالی کار تهیه و به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید.

ماده ۱۶۵- در صورتیکه هیات حل اختلاف اخراج کارگر را غیر موجه تشخیص داد، حکم بازگشت کارگر اخراجی و پرداخت حق السعی اورا از تاریخ اخراج صادر میکند و در غیر اینصورت (موجه بودن اخراج) کارگر، مشمول اخذ حق سنوات به میزان مندرج در ماده ۲۷ این قانون خواهد بود.
تبصره- چنانچه کارگر نخواهد به واحد مربوط بازگردد، کارفرما مکلف است که بر اساس سابقه خدمت کارگر به نسبت هر سال ۴۵ روز مزد و حقوق به وی بپردازد.

ماده ۱۶۶- آراء قطعی صادره از طرف مراجع حل اختلاف کار، لازم الاجرا بوده و به وسیله اجرای احکام دادگستری به مورد اجرا گذارده خواهد شد. ضوابط مربوط به آن به موجب آئین نامه‌ای خواهد بود که به پیشنهاد وزارتین کار و امور اجتماعی و دادگستری به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

دستمزد کارگران تنها ۱۳ روز کفاف زندگی آن‌ها را می‌دهد

توفیقی گفت: همه‌ی دغدغه‌مندان کارگری و خود کارگران نسبت به شکاف بین هزینه‌های زندگی و دستمزد اعتراض دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرامرز توفیقی رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار در گفت‌وگویی رادیویی در پاسخ به اینکه چه تصمیمی برای افزایش کف دستمزد کارگران گرفته اند گفت: ما چراغ می‌گیریم، راه را روشن  و در راستای تصمیم‌سازی‌ها اقدام می‌کنیم. حال اگر تصمیم‌گیری‌ها به صرفه یا به صلاح نبوده است، علتش به فرآیند‌ها و تصمیم‌هایی برمی گردد که باعث شده حداکثر قدرت خرید جامعه کارگری تنها ۱۳ روز باشد و ۱۷ روز دیگر آن معلق باقی بماند.

رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار بیان کرد: در کانون عالی شورای اسلامی کار برنامه ریزی کردیم که هر ماه، سبد معیشت خانوار را بر اساس مولفه های های موثر  بر آن محاسبه کنیم که البته با سطح نرمال زندگی در جامعه جهانی بسیار فرق دارد. در جهان موضوعی به نام هزینه‌ی زندگی شامل مولفه‌های مختلفی است که ما نمی‌توانیم حتی به آن فکر کنیم. مهمترین این مولفه ها هم رفتن به رستوران، تفریح و مسافرت‌های خوب است که جامعه کارگری سالیان سال است با این موضوعات ارتباطی ندارد.

دستمزد کارگران تنها ۱۳ روز کفاف زندگی آن‌ها را می‌دهد

توفیقی تصریح کرد: مسکن و معیشت سهم زیادی از هزینه های زندگی کارگران را به خود اختصاص می دهند و در مرحله بعدی تحصیلات است و در آخر هم هزینه های درمانی قرار می گیرد.

وی افزود: یک دسته عوامل اثرگذار بر سبد معیشت در کمیته دستمزد شورای عالی کار تصمیم گیری شده  و به تصویب رسیده است و شرکای اجتماعی ما هم با آن موافق هستند. بر اساس روشی که داریم، هزینه پروتئین ،برنج و کربوهیدرات را محاسبه می کنیم ولی مبلغی که به دست می آید، مبلغ پرورده شده این اقلام نیست. یعنی ما نمی‌توانیم پروتئینی که پرورده نشده را وارد سفره‌ کنیم و این گونه است که وقتی سبد معیشت از سوی وزارت کار اعلام می‌شود، همه‌ی دغدغه‌مندان کارگری و خود کارگران نسبت به شکاف بین هزینه های زندگی و دستمزد اعتراض دارند.

رئیس کمیته دستمزد ادامه داد: وقتی بخواهیم مواد غذایی را  پرورده  و آن ها را به وعده های غذایی سرد و گرم تبدیل کنیم و این مواد را سر سفره عینی و ملموس ببینیم، هزینه‌ ای در حدود ۲۰ الی ۲۸ درصد، به مبلغ به دست آمده قبلی اضافه می‌شود. برای مثال اگر سبد معیشت الان ۸ میلیون و ۸۰۰ باشد، وقتی واقعی شود چیزی در حدود ۱۱ میلیون تومان می‌شود.

دستمزد کارگران تنها ۱۳ روز کفاف زندگی آن‌ها را می‌دهد

وی در پاسخ به این سوال که آیا کانون عالی کار یک سمن خصوصی است یا خیر بیان کرد: کانون عالی شورای اسلامی کار، تنها نهاد رسمی در قانون اساسی ماست که متولی و سرپرستی نهاد کارگری را به عهده دارد اما تشکل‌های کارگری قدرت اجرایی ندارند، بلکه بازوان تصمیم‌سازی و ارتباط بین کارگران با نهاد تصمیم‌ساز یعنی قوه مجریه هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: به دلیل اینکه دولت جامه‌ی کارفرمایی بر تن دارد و بزرگ‌ترین کارفرمای فعلی اثرگذار و نقش آفرین در کشور است، شرایطی برای ما ایجاد می شود که نمی توانیم کاری کنیم.

رئیس کمیته دستمزد بیان کرد: متاسفانه عدم اجرای صحیح ماده ۳۷ قانون کار، امنیت کارگران را از بین برد. همچنین عدم اجرای صحیح ماده ۴۱ قانون کار معیشت کارگران را نابود کرد و عدم اجرای ماده ۱۴۹ قانون کار هم کارگران را بی خانمان کرد. زمانی که این بی قانونی‌ها برطرف شود و بر مدار قانون بچرخیم قطعا این مشکلات هم حل خواهد شد.

وی ادامه داد: نمایندگان کارگری در این ۴۱ سال در خط مقدم مباحث و مشکلات کارگران، در راستای همین مسئله قدم برداشته اند و مطالبه‌گری و اقدامات اجرایی خود را انجام داده‌اند، اما اگر مسیر منحرف شده یقینا به دلیل عدم درایت و برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و کوتاه مدت است.

زور ما به  بی قانونی های دولت نرسید

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار هم گفت: این گونه نیست که ما بر اساس قانون نتوانیم از حق کارگران دفاع کنیم؛ مشکل اینجاست که زور ما به بی قانونی طرف مقابلمان یعنی دولت نرسیده است و طرف مقابل ما هم به قانون عمل نمی‌کند.

وی افزود: عملکرد گروه کارگری که از سال ۹۳ در شورای عالی کار پیگیر مطالبات کارگران است، با گذشته‌ها فرق دارد. ما سعی کردیم و گاهی هم تلاشمان نتیجه داده است، آنجایی که ابزار‌های کافی را در اختیار نداریم باید با استفاده از ابزار‌های کافی بر طرف مقابل فشار بیاوریم.

دستمزد کارگران تنها ۱۳ روز کفاف زندگی آن‌ها را می‌دهد

خدایی تصریح کرد: متاسفانه دیوان عدالت اداری هم به اعتقاد ما آن طور که باید قانون را رعایت نکرد. در مصوبه مزد ۹۸ ، علی‌رغم اینکه ماده ۴۱ قانون کار صراحت دارد که همه ساله شورای عالی کار باید دستمزد کارگران را با توجه معیار‌های مختلف افزایش دهد، باز هم مشکل داریم.

وی افزود: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، از سال ۹۶ سبد معیشت هم به صورت سه جانبه تعیین می‌شود. یعنی نماینده کارگر، نماینده کارفرما و نماینده دولت آن را تصویب کردند.

نماینده کارگران با بیان اینکه در بسیاری از مناطق کشور ممکن است قانون رعایت نشود، مطرح کرد: آنجایی که قانون رعایت نمی‌شود، اگر می‌خواهیم مشکلی را حل کنیم باید به شخصی که در این بی قانونی به او ظلم شده کمک و آن شخصی که قانون را رعایت نمی‌کند را باز خواست کنیم.

وی ادامه داد: کار ما در شورای عالی کار فقط تصمیم‌گیری درباره دستمزد نیست؛ به طور مثال تصویب سبد معیشت برای این که حق کارگران را بدهیم کار موثری بوده است و هنچنین افزایش دستمزد در سالیان گذشته؛ البته  اگر فشار گروه‌های کارگری نبود قطعا وضعیت بسیار بدتر از الان می شد‌.

نمایندگان کارگران باید قوی شوند

خدایی گفت: ما می خواهیم هر کسری در هر جایی که وجود دارد را از کیسه‌ی خالی کارگران جبران کنیم. ما نمایندگان کارگران قوی نیستیم که این بلا‌ها دارد به سرمان می آید، بنابراین باید قوی شویم تا حق خود را بگیریم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه در حال حاضر ما در موقعیت ضعف هستیم، ادامه داد: با وجود این که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهیم هیچ نقشی در نهاد‌های تصمیم‌گیر نداریم.

 

«دست‌ها» به جشنواره مذهب امروز رفت/ پسربچه‌ای که می‌خواهد قهرمان پدرش باشد

«دست‌ها» به جشنواره مذهب امروز رفت/ پسربچه‌ای که می‌خواهد قهرمان پدرش باشد

فیلم کوتاه «دست‌ها» اثر آمین صحرایی پس از دریافت جوایزی برای فیلمنامه خود به جشنواره مذهب امروز ایتالیا رفت.

اعتمادآنلاین| فیلم کوتاه «دست‌ها» جدیدترین ساخته آمین صحرایی در اولین حضور جهانی خود منتخب جوایز اصلی بیست و چهارمین جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا شد تا با فیلم‌هایی از کشورهای دیگر برای جایزه بزرگ جشنواره به رقابت بپردازد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از روابط عمومی پروژه، این فیلم پیش از ساخت، برنده جوایزی برای فیلمنامه از جمله جایزه جشنواره «ژیار»، جایزه جشنواره «تسنیم»، کاندید فیلمنامه جشنواره «آسوریک» شده است.

 

«دست‌ها» روایتگر یک روز از زندگی پسربچه‌ای است که سعی دارد قهرمان زندگی پدرش باشد.

 

مهوانه اقاجانی ابراهیم کلهر، علی مرزبانیار و امیرعلی گودرزی بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا هفته آینده در شهر تورنتو کشور ایتالیا برگزار می‌شود. سال گذشته فیلم «قصر شیرین» اثر رضا میرکریمی نامزد دریافت جایزه و نماینده ایران در این جشنواره بود.

 

جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا از سال ۱۹۹۷ بهترین جشنواره بین‌المللی و سیار فیلم بوده است که برای برقراری فرهنگ صلح و گفتمان میان باورها، فرهنگ‌ها، عموم مردم و افراد به سینما و مذهب‌های مختلف اختصاص یافته است.

 

این جشنواره هم در فعالیت‌ها و باورهای مذهبی و هم در شیوه‌ها و زبان‌های سینمایی، سفر «کشف تفاوت‌ها» را برای غنی‌سازی دوجانبه از طریق دانش و برابری متقابل، ترویج می‌کند. این جشنواره با مسابقه سینمای جهان، پذیرای تمام فیلم‌های مرتبط با مذهب است و جایگاهی را برای تبادل ایده و نقطه نظرات از جمله «کارگاه آموزشی زندگی با هم» فراهم می‌کند و فیلمسازان با باورهای مذهبی و ملیت‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند.

 

عوامل «دست‌ها» عبارتند از مشاور فیلمنامه: ابولفضل جلیلی، مدیر تولید و طراح گریم: مرحوم الناز فاطری، دستیار‌کارگردان: سعید جعفری، مدیر فیلمبرداری: محمد شاه حسینی، مدیر صدابرداری: مجید امینی، طراح لباس: ماندانا زارع فر، تدوین و صداگذاری: نیما شاعری.

 

آمین صحرایی کارگردان این اثر هم‌اکنون ۲ فیلم «سنگبال» و «مرگ تدریجی» را در سینماهای هنروتجربه درحال اکران دارد.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد که چپ‌دست یا راست‌دست بودن بر سطح هوش فرد تاثیری خاصی ندارد.

چپ‌دست‌ها باهوش‌ترند؟

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، باور عموم بر این است که چپ‌دست‌ها از راست‌دست‌ها باهوش‌تر هستند اما این امر تنها یک افسانه است. در تاریخ بشر نابغه‌های چپ‌دستی مانند لئوناردو داوینچی وجود دارد اما این امر بدین معنا نیست که تمام نابغه‌های جهان چپ‌دست بوده‌اند. درواقع برعکس این ماجرا به حقیقت نزدیک‌تر است.

در سال ۲۰۱۵ محققان هلندی با بررسی و تجزیه و تحلیل ۳۰ مطالعه که شامل جمعیت آماری نیم میلیون نفر می‌شد، متوجه شدند که هیچ ارتباطی میان چپ‌دست یا راست‌دست بودن و توانایی کلامی وجود ندارد. تنها مزیت راست‌دست‌ها به چپ‌دست‌ها عملکرد کمی بهتر آنها در توانایی‌های فضایی (توانایی تجسم با چشم ذهنی) است. نتایج یک مطالعه علمی دیگر حاکی از آن است که چپ‌دستی در میان افرادی که ضریب هوشی پایینی دارند بسیار رایج‌تر از افرادی است که ضریب هوشی نرمالی دارند.

 

عاقبت جراحی زیبایی یک سلبریتی در کلینیک غیرمجاز

سلبریتی شبکه های اجتماعی که در یک خانه تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته بود جانش را از دست داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پلیس لس آنجلس یک مادر به همراه دخترش را در ارتباط با مرگ یک زن جوان بازداشت کرد. قربانی که در خانه این مادر و دختر تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته بود جانش را از دست داده بود. بنا به گزارش KCAL۹ و گفته پلیس «کاریسا راجپائول» ۲۶ ساله پس از انجام عمل جراحی ایمپلنت که توسط «لیبی آدام» و «آلیشیا گالاز» انجام شد فوت کرد. این دختر جوان که پس از عمل جراحی دچار بیماری حاد قلبی ناشی از تزریق سیلیکون عضلانی و عروقی شده بود جان باخت.

دفتر معاینات پزشکی شهر لس آنجلس اعلام کرد که قربانی در همان روزی که این عمل را انجام داد در بیمارستان درگذشت. بررسی‌های ABC۷ نشان می‌داد که آدامز و گالاز که ظاهرا خود را جراحان متخصص نشان داده بودند علاوه بر استفاده از ترکیباتی که پزشکان متخصص زیبایی استفاده می‌کردند در طول جراحی مواد شیمیایی مضر را نیز با آن مخلوط کرده و به راجپائول تزریق کرده بودند.

«آلان همیلتون»، معاون رئیس LAPD به یک رسانه محلی گفت: « آن‌ها ( مادر و دختر)  مواد شیمیایی مضر را با سایر مواد مخلوط کردند که واضح است این برای عمل‌های جراحی پزشکی که روی انسان انجام می‌شود مناسب نیست. این افراد هیچ آموزش پزشکی نگذرانده بودند و مجرب نبودند و فقط جان افراد را به خطر می‌انداختند.»

 عمل زیبایی

گفتنی است؛ بنا به گفته مقامات محلی، راجپائول بومی آفریقای جنوبی بود که برای یک سفر کاری حرفه ای به لس آنجلس آمده بود.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *