لودینگ

تازه های ۱۴ مرداد به روایت گوشه چشم

تازه‌ها

تازه های ۱۴ مرداد به روایت گوشه چشم

تازه های ۱۴ مرداد به روایت گوشه چشم

مربیان مهدکودک واکسینه می شوند

به گفته وزیر آموزش و پرورش از روز پنجشنبه هفته گذشته که شروع واکسیناسیون فرهنگیان بوده است، مربیان مهد کودک ها و پیش دبستانی ها نیز تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

به روایت گوشه چشم محسن حاجی میرزایی در حوزه کودکان تا قبل از ورود به مدرسه جمعیتی بیشتر از هشت میلیون نفر داریم که توسط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تحت پوشش قرار می‌گیرند. در حال حاضر طبق آمار چهارده درصد از کودکان به مهدکودک می‌روند. هشتاد و شش درصد از کودکان تحت آموزش هدفمند قرار نمی‌گیرند که با شکل‌گیری سازمان ملی تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش خودش را نسبت به این افراد متعهد می‌داند.

از روز شروع واکسیناسیون فرهنگیان تا امروز سی درصد آنها واکسن کرونا دریافت کرده اند. پیش‌بینی می‌کنم در یک هفته تا ده روز آینده تمام فرهنگیان واکسینه خواهند شد و می‌توانیم سال تحصیلی را با اطمینان بیشتری شروع کنیم.

 

 

۱۲ میلیارد تومان کتاب در سه روز اول هجدهمین فصلانه به فروش رسید

گوشه چشم – سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک توئیت اعلام کرد: طی ۱۷ فصلانه کتاب در کتابفروشی‌های کشور، حدود ۲۰۲ میلیارد تومان و بیش از۶/۵ میلیون نسخه فروش رفته است.

در سه روز هجدهمین فصلانه، حدود ۱۲ میلیارد تومان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه فروش رفته است. کتابفروشی‌ها باشگاه فرهنگ و اندیشه ایران هستند. با حضور و خرید، رونق‌شان را جدی‌تر بگیریم.

 

“کوچینگ تندخوانی فانتوم” در قالب وبینار برگزار می‌شود

بعضی ها این تصور اشتباه را دارند که منظور از تندخوانی یعنی سریع خواندن و عبور از مطالب.در تندخوانی با متد فانتوم، به غیر از افزایش سرعت مطالعه، تمرکز حواس نیز افزایش می یابد.

به گزارش گوشه چشم اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران ایران با همکاری موسسه مطالعه شریف، انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه الزهرا و انجمن ‌های علمی عمران برتر کشور، وبینار «کوچینگ تندخوانی فانتوم» دومین وبینار از سلسله وبینارهای رایگان توسعه فردی را برگزار می‌ کند.

وبینار کوچینگ تندخوانی فانتوم با تدریس خانم دکتر گیلانی نژاد مدرس دانشگاه و رتبه یک کنکور دکتری، جمعه پانزدهم مرداد ماه، ساعت بیست و یک برگزار می شود. در این وبینار آموزش داده می‌شود که چگونه سریع‌تر بخوانید، دقیق ‌تر بفهمید و آنچه خوانده اید را سریع‌ تر به خاطر بیاورید.

علاقه‌مندان می توانند برای ثبت‌ نام در این وبینار از طریق لینک https://evnd.co/oK۳l۹ اقدام کنند.

 

 

 

ادامه خدمت حدود ۵۰ هزار فرهنگی واجد شرایط برای بازنشستگی

گوشه چشم – ناصر سلیمان زاده با تاکید بر اینکه نود و پنج هزار نفر از فرهنگیان واجد شرایط بازنشستگی هستند گفت: تعداد بسیار زیادی از مشمولان علاقه‌مند هستند که استمرار خدمت داشته باشند و در احتمال ما این است که ۵۰ تا ۶۰ درصد این افراد ماندگار می شوند.

رئیس مرکز برنامه ‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش ‌و پرورش با بیان اینکه تعدادی از مشمولان دارای مدرک فوق‌ لیسانس و دکترا هستند، درباره ارتقای حقوق نیروهای خدماتی آموزش و پرورش گفت: برای افزایش حقوق این افراد کوشش های فرائانی شده اما به علت موانعی در ضوابط و قوانین، امکان افزایش حقوق در احکام کارگزینی آنها وجود نداشت.

ناصر سلیمان زاده در مورد بازگشایی مدارس در سال آینده ادامه داد: رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی از موارد مهم بازگشایی مدارس است. طرح های مختلفی طراحی شده و قرار نیست همه دانش آموزان در یک روز وارد مدرسه شوند. آنها گروه‌ بندی می شوند و معلمان بر اساس دستورالعمل‌ها و ضوابط تدریس می‌کنند. هنوز تا بازگشایی مدارس زمان داریم و آخرین تصمیمات در شهریور ماه گرفته می شود.

 

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با تقویت کارآفرینی

اولین جلسه تخصصی از مجموعه جلسات بهره برداران مراکز تسهیل و توسعه کسب و کار و کارآفرینی اجتماعی (توتیا)، در هفته مهارت و کارآفرینی با حضور بهره برداران مراکز ۵ ،۷ ، ۹، ۱۰ ، ۱۹ و ۱۱ به صورت آنلاین برگزار شد.

سید مالک حسینی با عنوان این مطلب که مدیریت شهری باید به کارآفرینی شهری توجه کرده و همچنین شهرداری ها در بهبود وضعیت کسب و کار نقش مهمی دارند گفت: کارآفرینی به عنوان روشی مورد استقبال از سوی طیف گسترده مردم در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مطرح شده و ظرفیت های موجود درمحیط زندگی، تکلیف مدیران شهری را در بهره گیری خلاقانه از این ظرفیت‌ها بیشتر کرده است.

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با عنوان اینکه این مرکز تلاشی برای اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی است ادامه داد: نتیجه های توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، افزایش اشتغال، تولید دانش فنی‌ و تولید و توزیع متوازن درآمد در سطح جامعه است. این اتفاق می‌تواند افزایش ثروت ملی و رشد اقتصادی جامعه را به همراه داشته باشد و در نهایت باعث دوری و پیشگیری از خطرات و آسیب‌هایی می شود که در آینده می تواند گریبان ‌گیر جامعه باشد.

 

جایزه ملی «کارلوس جی فینلای» کوبا به رئیس انستیتو پاستور ایران اهدا شد

جایزه ملی کارلوس جی فینلای به رییس انستیتو پاستور ایران دکتر علیرضا بیگلری به خاطر مشارکت در آموزش، پژوهش و فعالیت های علمی دو کشور ایران و کوبا اعطا شد.

شورای دولتی کوبا طبق فرمان شماره ۲۸۱ ریاست جمهوری خود، جایزه ملی کارلوس جی فینلای را برا همکاری ‌های مشترک در حوزه علم و فناوری دکتر علیرضا بیگلری به وی تقدیم کرد.

در این مورد به اهمیت مشارکت این دانشمند ایرانی در تکمیل موافقتنامه های انتقال دانش فنی و فناوری در حوزه واکسن اشاره شده است.

گفتنی است شورای دولتی به ریاست رییس جمهور کشور کوبا، نشان ملی کارلوس جی فینلای را به دلیل شایستگی ها و مشارکت در توسعه علوم طبیعی یا اجتماعی کوبا و همچنین پیشرفت های علمی در خدمت بشریت به شخصیت های علمی ملی و خارجی اهدا می‌کند.

 

 

 

جان باختن شش هزار و پانصد کارگر در مسیر جام جهانی

به گزارش گوشه چشم به نقل از گاردین، کارگرانی مهاجر کشورهای مختلف نظیر هند، نپال، بنگلادش و سریلانکا در ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نقش داشتند وبر اساس آمار منتشر شده حدود ۶۵۰۰ نیروی کار خارجی، جان خود را برای پروژه‌های این رویداد ورزشی از دست داده‌اند.

این یعنی به طور میانگین از هر ۱۲ نیروی کار خارجی، یک نفر جان خود را از دست داده است. به احتمال بسیار زیاد آمار کشته شده ها بیشتر است و کارگرانی ازفیلیپین و کنیا نیز در این کشور اشتغال دارند که آماری از این دو کشور ارائه نشده است.

مهم ترین دلیل این مرگ و میر سقوط از ارتفاع و پس از آن مرگ طبیعی است و البته بسیاری از کارگران به دلیل گرمای طاقت ‌فرسای قطر دچار مشکلات حاد تنفسی و قلبی-عروقی می‌شوند.

حدود ۹۵ درصد از نیروی انسانی قطر نیروها و کارگران مهاجر هستند. با اینکه اصلاحات قانون کار در این کشوراجرا شده، ولی بسیاری از این کارگران مورد سوءاستفاده و تبعیض کارفرماهای قطری خود قرار می‌گیرند.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *