لودینگ

فرزندخواندگی ده درصد افزایش داشته است

تازه‌ها

فرزندخواندگی ده درصد افزایش داشته است

 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت فرزندخواندگی در ایران گفت: سامانه فرزندخواندگی از سال گذشته شروع به کار کرده است و تا کنون ۱۶ هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند. 
 
 
حبیب‌الله مسعودی‌فرید با تاکید بر اینکه نگاه مردم به فرزندخواندگی نگاه بهتری شده است گفت: خیلی از مردم از اقشار مختلف به سمت فرزندخواندگی رفته‌اند. با رشد ده درصدی فرزندخواندگی شاهد به سرپرستی گرفته شدن حدود ۱۷۰۰ کودک به خانواده‌های بوده ایم. 
 
 
وی با بیان اینکه بیشتر خانواده‌ها تقاضای سرپرستی کودکان کمتر از سه سال را دارند، گفت: یکی از سیاست‌های ما این است که این فرهنگ را ترویج دهیم که فاصله سنی والدین با فرزند کم باشد. باتوجه به اینکه آمار نوزادان ما بسیار کم است، خانواده‌هایی که متقاضی سرپرستی نوزاد هستند باید حداقل ۵ الی ۶ سال در نوبت بمانند از همین‌رو به آنان پیشنهاد می‌کنیم که بجای انتظار این مدت زمان کودکانی را که در سنین بالاتر هستند به سرپرستی قبول کنند.
 
 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره خانه‌های امن ادامه داد: در خصوص خشونت خانگی که زنان در خطر آن هستند، افراد می‌توانند به تمامی مراکز اورژانس اجتماعی که حدود ۳۶۰ مرکز در کل کشور تماس بگیرند و در آنجا تمهیدات لازم برای این زنان انجام می‌شود. قبل از راه‌اندازی خانه‌های امن که در گذشته به آن خانه موقت می‌گفتیم بسیاری از این زنان آسیب‌ دیده و در معرض خشونت در اورژانس اجتماعی پذیرش می شدند.
اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *