لودینگ

افراد سودجو با عنوان عرضه تجهیزات و اکانت اینترنت ماهواره‌ای کلاهبرداری می کنند.

تازه‌ها

افراد سودجو با عنوان عرضه تجهیزات و اکانت اینترنت ماهواره‌ای کلاهبرداری می کنند.

 

سرهنگ علی نیک نفس، معاون فنی پلیس فتا ناجا از نوع جدید کلاهبرداری در فضای مجازی با مطرح کردن موضوع عرضه تجهیزات و اکانت اینترنت ماهواره ای خبر داد.

سرهنگ نیک نفس عنوان کرد: به تازگی در پلتفرم های آگهی محور، شاهد انتشار آگهی های فروش مودم و تجهیزات اینترنت ماهواره ای در کنار بازنشر ویدیوهایی هستیم که از طرف رئیس مرکز ملی و دبیر شورای عالی فضای مجازی و اظهار نظر او در خصوص این نوع از اینترنت این شایعه را بین کاربران درست کرده اند که هم اکنون امکان استفاده از خدمات اینترنت ماهواره ای در کشور فراهم شده است.

او ادامه داد: تحقیقات نشان می دهد که بیشتر این آگهی ها جعلی بوده و اغلب کلاهبرداران و سودجویان با ادعای رایگان بودن سرویس برای کاربران ایرانی سعی در اغفال هموطنان دارند. این در شرایطی است که هنوز امکان استفاده از این خدمات در ایران وجود ندارد. نمایش نام شهرها و مناطق ایران در وب سایت این شرکت ها به دلیل وصل شدن آن ها به وب سرویس های گوگل بوده است و با وارد کردن نام هر منطقه ای، نقاط نزدیک آن نمایش داده می شود. بنابراین وجود نام مناطقی از ایران در وب سایت مذکور به معنای ارائه اینترنت ماهواره ای در آن مناطق نیست و تاکنون هیچگونه خدماتی از سوی شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران ارائه نشده است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *