لودینگ

تازه ها ۲۹ اسفند

تازه‌ها

تازه ها ۲۹ اسفند

فوت ۸۹ بیمار و شناسایی ۷۵۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا

فوت ۸۹ بیمار و شناسایی ۷۵۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند، گفت: بر این اساس مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر رسید.

به گزارش ایسنا،دکتر سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز( ۲۸ اسفند ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۷۳ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۷۸ هزار و ۶۴۵ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۳۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته وی، سه هزار و ۸۶۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون ۱۱ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۴۲۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی اظهار کرد: ۹ شهرستان قرمز، ۳۱ شهرستان نارنجی، ۲۹۵ شهرستان زرد و ۱۱۳ شهرستان آبی هستند.

 

 

 

اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۲۸ بهمن تا ۲۸ اسفند

طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر پنجشنبه (۲۸ اسفند ۹۹) یک میلیون و ۷۷۸ هزار و ۶۴۵ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۳۷۷ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۹ تا ۲۸ اسفند) به طور متوسط در هر ساعت حدود ۳۳۶ نفر در ایران مبتلا و بین ۳ تا ۴ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت حدود ۳۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۸ بهمن تا ۲۸ اسفند) را مشاهده می‌کنید.

گرافیک: پدرام آقایی

منبع داده‌ها: آمارهای اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت

 

 

 

 

ّبرگزاری کنسرت در گرمخانه‌های تهران

 

ّبرگزاری کنسرت در گرمخانه‌های تهران

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران گفت: برگزاری کنسرت در گرمخانه‌های شهر تهران نیز آغاز شده است و از هنرمندان برای اجرای کنسرت در این مجموعه‌ها بهره‌مند می‌شویم.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، محمدرضا جوادی یگانه با اشاره به اقدامات شهرداری تهران برای نوروز ۱۴۰۰، اظهار کرد: با توجه به اینکه شیوع کرونا فضا را تغییر داد، از سال گذشته برگزاری کنسرت های آنلاین آغاز شد و تلاش کردیم با بهره گیری از فضای مجازی برنامه ها را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری تهران مدعی اجتماعی تر شدن شهر است و در سیاست های کلی بودجه سال آینده نیز این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفته است. در این راستا طرح کوچه دوستی در دستور کار قرار گرفته و  در خیابان ارباب جمشید واقع در منطقه  با رویکرد رنگی شدن شهر از مشارکت شهروندان برای تحقق رنگی شدن کوچه ها استفاده شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران تصریح کرد: علاوه بر این کمپین همسایه توسط شهرداری راه اندازی شده است که در اجرای آن کوچه را مقدمه شهر در نظر گرفته زیرا بدون تردید حس اهمیت داشتن را برای شهروندان ایجاد می کند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: امسال از ۱۵ اسفند برنامه های مربوط به نوروز ۱۴۰۰ را آغاز کردیم و در این راستا برگزاری کارناوال ها انجام شده و تا ۱۳ فروردین ادامه خواهد داشت.  علاوه بر این برگزاری کنسرت در گرمخانه های شهر تهران نیز آغاز شده است و از هنرمندان و چهره ها برای اجرای کنسرت در این مجموعه ها بهره مند میشویم.

جوادی یگانه خاطرنشان کرد: کمپین ۱+۱ نیز توسط سازمان خدمات اجتماعی و با همکاری خیرین آغاز شده است و مردم می توانند بخشی از خرید و حقوق خود را به صورت دلخواه به این کمپین اختصاص دهند.

وی افزود: امسال بسیاری از افراد سوگوار هستند و تعداد قربانیان کرونا زیاد است؛ در این راستا و با توجه به اینکه در پنج شنبه آخر سال امکان حضور در بهشت زهرا وجود ندارد، بسته های تسلیتی با امضای شهردار تهران به خانواده های تهرانی که عزیز خود را از دست داده اند ارسال خواهد شد و به نوعی با عرض تسلیت به انها اعلام میکنیم که به یادشان هستیم.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران تصریح کرد: در ایام نوروز نورافشانی و همچنین استفاده از پهبادها برای نورافشانی به همراه ویدیو مپینگ در میدان آزادی انجام خواهد شد. در لحظه تحویل سال نیز با همکاری ارتش جمهوری اسلامی در میدان آزادی رسم توپ درکردن با انجام خواهیم داد.

وی در ادامه درباره افزایش تعداد کودکان کار و زباله گرد، اظهار کرد: موضوعات کودکان کار و کودکان زباله گرد دو موضوع جدا از هم اما محصول فقر هستند. انکار نمی کنم که برخی کودکان کار زیر نظر مافیا هستند اما عمومیت ندارد. به طور قطع نمی‌توان موضوع کودکان کار را دستوری حل کرد و قطعا این امر هم وظیفه شهرداری نیست.

جوادی یگانه گفت: مسئله زباله گردی در شهر تهران پیامد ناخواسته قرارگیری مخازن زباله در شهر است بر این اساس شهرداری به سمت حل این موضوع رفته و قرار است تا خرداد ۱۴۰۰ تعداد این مخازن نصف شود. بخش دیگر نیز به عهده پیمانکاران است که به کارگیری آنها ممنوع شده است.

جمعی از اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز۱۴۰۰ پیشنهادهایی مطرح کردند.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای علاقه‌مندان به عرصه دل‌انگیز فرهنگ است تا در فراغت این روزها به مطالعه کتاب‌های مورد علاقه خود پرداخته و یا فیلم هایی که دوست داشتند ببینندو فرصت دیدنشان را نداشتند را به تماشا بنشینند. ضمن این که مراجعه دوباره به این تولیدات فرهنگی و لذت‌بردن مجدد از آنها نیز طعم دیگری دارد. لذتی که می‌تواند روزهای نوروز را که امسال هم مانند سال پیش با در خانه ماندن و بیرون نرفتن همراه شده دلپذیر کند.

در ادامه، پیشنهادهای جمعی از اهالی فرهنگ و هنر برای تماشای فیلم و مطالعه کتاب در تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۰ را مرور می‌کنیم.

 انوش معظمی/ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

با تبریک عید نوروز و آرزوی تندرستی و موفقیت برای همه هموطنان خوبم در سال ۱۴۰۰، علاقه و سلیقه من چه در ادبیات و چه در سینما حول محور آثار کلاسیک است و دوست دارم پیشنهاداتم نیز درهمین حوزه باشد.

 کتاب:

 به نظرم خواندن آثار کلاسیک ادبیات باید به همان شیوه سنتی و تورق نسخه فیزیکی کتاب باشد. اگر امکان تهیه و مطالعه نسخه چاپی این کتاب‌ها فراهم باشد که خیلی عالی است. درغیر این صورت، خواندن نسخه الکترونیک آنها هم مناسب است. با این حال من خودم علاقه‌ای به رمان های شنیداری ندارم و دوست دارم خودم متن را بخوانم و در ذهنم تصویرسازی کنم. درادامه به کارهای شناخته شده‌ای اشاره می‌کنم  که خود من بارها آنها را خوانده‌ام و به همه دوستانم هم پیشنهاد می‌کنم که حتماً آنها را بخوانند.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

این‌ آثار اسم‌های آشنایی هستند اما ممکن است جوان‌ها آنها را نخوانده باشند و با پیشینه رمان ایرانی آشنا نباشند. این کتاب‌ها بدون اولویت عبارتند از:

«شاهنامه فردوسی»؛ هم متن اصلی و منظوم و هم داستان‌هایی که از این کتاب به شکل منثور نوشته شده‌اند.

«گلستان و بوستان سعدی» که باید قبله کتابخوانان ما باشد.

 «امیرارسلان نامدار» نوشته محمد علی نقیب‌الممالک

«حسین کرد شبستری» ایرج افشار و و مهران افشاری

«ده نفر قزلباش» نوشته حسین مسرور

«شوهر آهو خانم» از علی‌محمد افغانی

«گذر لوطی صالح» نوشته مصطفی باشی

در نهایت از نگاه من بهترین رمان ایرانی یعنی «کلیدر» محمود دولت‌آبادی که ده مرتبه خواندن آن‌ هم کم است چون هر دفعه که آن را می‌خوانیم باز حرف تازه‌ای برای مخاطب دارد.

در بین کارهای خارجی هم «گتسبی بزرگ» ادوارد فیتزجرالد، «تیمبوکتو» پل استر، «قلعه حیوانات» جورج اورول» و در نهایت «دن‌کیشوت» سروانتس با ترجمه محمد قاضی که این آخری اگر اشتباه نکنم پرفروش‌ترین رمان تاریخ و یک اثر بی‌نظیر است.البته طبیعی است که خواندن همه این آثار به صورت کامل در ایام نوروز امکان‌پذیر نیست اما اگر بشود یکی دوتا را هم خواند واقعاً بهره لازم را برده‌ایم.

فیلم:

من آثار  نسل طلایی سینمای ژاپن  و کارگردانانی مثل آکیرا کوروساوا، ماساکی کوبایاشی و یاسوجیرو اوزو  را خیلی دوست دارم. در کنار آن «کازابلانکا» مایکل کورتیس، «ماجرای نیمروز» فرد زینه‌مان، «بر بادرفته» ویکتور فلمینگ و «دکتر ژیواگو» و «لورنس عربستان» دیوید لین و «این گروه خشن» سام پکین‌پا یک وسترن درخشان و ماندگار است

حسن وارسته/ نویسنده  سریال های تلویزیونی بچه مهندس، پایتخت و …

کتاب:

«سمفونی مردگان» عباس معروفی

«بلندی‌های بادگیر» امیلی برونته

فیلم:

سریال «برکینگ بد» را حتی اگر دیده‌اند دوباره ببینند.

مجموعه آثار داریوش مهرجویی و علی حاتمی

 فیلم‌هایی که در اسکار امسال برنده شده‌اند و امکان تماشای آنها وجود دارد.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

«شنای پروانه» محمد کارت و «روز صفر» سعید ملکان را دوست داشتم. البته اطلاع ندارم که آیا در تعطیلات نوروز روی پرده می‌آیند یا به صورت آنلاین اکران خواهند شد یا نه.

بهمن هاشمی/ مجری صداوسیما

کتاب:

به نویسنده یا کتاب خاصی اشاره نمی‌کنم اما تعطیلات نوروز فرصت خوبی است تا کتاب‌هایی که شما را به مثبت‌اندیشی و ارتباط درست با اطرافیان راهنمایی می‌کند را بخوانید.

فیلم:

 من درام‌های خانوادگی را دوست دارم و به اطرافیانم هم پیشنهاد می‌کنم که این گونه فیلم‌ها را که به زندگی واقعی ما نزدیک است را ببینند. برعکس علاقه‌ای به فیلم‌های تخیلی ندارم. البته به عنوان مدیر دوبلاژ بیش از ۲۰ فیلم برای پخش در تلویزیون در تعطیلات نوروز دوبله کرده‌ام که همه از آثار جذاب و جدید سینمای دنیاست و پیشنهاد می‌کنم که مخاطبان عزیز آنا حتماً این آثار را ببینند.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

 اسماعیل آذر/ استاد ادبیات و کارشناس برنامه‌های ادبی تلویزیون

کتاب:

من چند اثر معرفی می‌کنم که هر کسی با هر سطحی از دانش بتوانند بخوانند و احتمالاً در زندگی‌شان تأثیر مثبت خواهد داشت. کتاب «در باب حکمت» از آرتور شوپنهاور که انتشارات نیلوفر با ترجمه محمد مبشری آن را چاپ کرده است.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

البته «شوپنهاور» به یک فیلسوف بدبین مشهور است، اما در این کتاب از مجموعه تفکر دیگر فیلسوفان و حتی فیلسوفان موحد استفاده کرده‌است. در این کتاب می‌گوید تمام لذت‌هایی که در این عالم می‌توانید ببرید از درون شماست؛ چیزی بیرون از وجود  شما خوشبختی را تضمین و تعیین نمی‌کند، بلکه سرچشمه همه شادی‌ها خوشی‌ها و خوشبختی‌های درون است.

کتاب «شکونتلا» نوشته کالیداس یک رمان کهن هندی است که به فارسی هم در انتشارات علمی و فرهنگی و نشر ماهی ترجمه و منتشر شده است. «گوته» ادیب آلمانی و شخصیتی که ادبیات شرق و غرب را با هم گره داده است، در جایی عنوان کرده که  من پس از خواندن این رمان دنیای خودم را پیدا کردم.

«داستان اتللو مغربی» ویلیام شکسپیر با ترجمه ابوالقاسم خان ناصرالملک را هم پیشنهاد می‌کنم. البته اینجا مقصود من بیشتر جنس ترجمه و آن فارسی شیوا، استوار و شیرین کتاب است که می‌تواند در نگارش شما تأثیر بگذارد.

 خود من در رادیو برنامه‌ای دارم که گلستان و بوستان سعدی را تفسیر کرده‌ام و همه قسمت‌های این برنامه از آرشیو ایران‌صدا قابل دریافت است که می توانید بشنوید و از جهان زیبای سعدی لذت ببرید؛ آثاری که حتماً در سلوک اجتماعی ما تأثیر خواهد گذاشت.

فیلم:

من خیلی فیلم نمی‌بینم و فیلم‌هایی هم که می‌بینم حوزه شاهکارهای جهانی سینما است. در سال‌های اخیر تئاترهای خوبی چه خیابانی چه در داخل سالن اجراشده و هنرمندان این عرصه زحمت می‌کشند که لازم است از سوی مخاطبان حمایت شوند.

ساناز سماواتی/ بازیگر

کتاب:

 یکی از قشنگ‌ترین کتاب‌هایی که من امسال خواندم و پیشنهاد می‌کنم که همه آن را بخوانند، «چشمفارسی» نوشته پیمان رضایی بود. من واقعاً از خواندن این کتاب لذت بردم و حتی برای خوانش به  دوستان رادیو  هعم معرفی کردم. کتاب دیگری از همین نویسنده «یک روز پیش از میلاد مسیح» است که آن هم برایم جذابیت داشت.

«یک روز مانده به عید پاک» خانم زویا پیرزاد که در نشر مرکز منتشر شده؛ خانم پیرزاد عزیز اصلاً نیاز به معرفی ندارد؛ من عاشق کتاب‌هایش هستم و تقریباً همه کتاب‌هایشان را دارم. کتاب «جز از کل» استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار و «دموکراسی یا دموقراضه» سید مهدی شجاعی هم از آثار پیشنهادی من هستند.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

فیلم:

«باشو غریبه کوچک» و مجموعه آثار بهرام بیضایی

«من ترانه پانزده سال دارم» رسول صدرعاملی

«پیانو» به کارگردانی جیم کمپیون

مرجان اشرفی‌زاده/ کارگردان سینما و تلویزیون

 کتاب:

«زندگی پیش رو» نوشته «رومن گاری» با ترجمه لیلی گلستان که از خواندن آن خیلی لذت بردم؛ البته خیلی فضای بهاری ندارد و یک مقدار تلخ هم هست، اما من دوست داشتم. «سمفونی مردگان» عباس معروفی، «جین ایر» شارلوت برونته، «جان شیفته» رومن رولان، «کلیدر» محمود دولت‌آبادی، «سووشون» سیمین دانشور هم در فهرست پیشنهادی من هستند.

«کیمیا خاتون» نوشته سعیده قدس، رمان کم‌حجم اما جذابی است که خواندن آن تجربه لذت‌بخشی است. د نهایت باید به «هرس» و «پاییز فصل آخر سال است» نوشته نسیم مرعشی اشاره کنم.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

فیلم:

 در بین فیلم وسریال‌ها، سریال «چرنوبیل»، فیلم آلمانی «زندگی دیگران» که یک فیلم آلمانی به کارگردانی «فون دونرسمارک» است و اسکار را هم برد را پیشنهاد می‌کنم. مرور کارهای آقای داریوش مهرجویی، مثل هامون، سارا، پری، درخت گلابی و بانو، فیلم «مادر» آقای حاتمی که فکر می‌کنم دیدن چندباره‌ آن نیز همچنان لذتبخش است. «روسری آبی» و «زیر پوست شهر» رخشان بنی‌اعتماد، مجموعه آثار اصغر فرهادی، فیلم «ناهید» آیدا پناهنده و «نفس» خانم نرگس آبیار همبرای تماشا در تعطیلات نورز مناسب است. در کنار این‌ها امیدوارم مردم از اکران آنلاین هم حنمایت کنند تا در این روزهای سخت چراغ سینما روشن بماند.

سلما بابایی/ کارگردان

خیلی دوست دارم این کار را بکنم اما متأسفانه فرصت نمی‌کنم وآن مرور روزانه «قرآن کریم» است. بهترین کتاب و بهترین راهنما برای همه انسان‌ها قرآن کریم است. شاید گفتن این حرف الان برای  بسیاری از جوان‌ها جذابیت نداشته باشد که دلیلش اشتباهات ماست که نتوانستیم این مفاهیم را خوب جا بیندازیم. ما در لحظه تحویل سال طبق یک سنت قدیمی قرآن را سر سفره هفت‌سین می‌گذاریم اما در استفاده از مطالب و محتوای  آن غفلت می‌کنیم.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

در مرحله بعد هم کتاب عرفا و به‌ویژه «مثنوی معنوی» را بخوانیم.

تعطیلات نوروز فرصت خوبی است که با خواندن کتاب هایی مثل «قرآن کریم» و «مثنوی معنوی» به خودشناسی برسیم که این خود مقدمه خودسازی است.

فیلم:

کارهای آقای بیضایی را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم همچنان قابل دیدن هستند و حرفی برای گفتن دارند.  فیلم‌های معنا گرای سینما یایران و جهان هم مورد پسند من است  و خیلی دوست دارم که فرصتی برای تماشای آن داشته باشم.

امرالله احمدجو/ کارگردان

کتاب:

کتاب «دیالوگ» نوشته رابرت مک‌گی که چند سال پیش انتشارات ساقی منتشر کرده بسیار کتاب جامع و مفیدی است و مورد استفاده من قرار گرفت. در کنار آن «غلط ننویسیم» ابوالحسن نجفی هم برای کسانی که دست به قلم هستند بهبه زیاد دارد و توصیه میکنم که حتما این دو کتاب را بخوانند.

پیشنهادهای اهالی فرهنگ و هنر برای مطالعه کتاب و تماشای فیلم در تعطیلات نوروز1400

 فیلم:

 در بین فیلم‌های که در دو سه سال اخیر ساخته شده فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی « سم مندس»  را پیشنهاد می‌کنم.

جزئیات پرداخت مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اعلام جزئیات اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: تمامی بازنشستگان تا پایان امشب یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری در نشست خبری امروز در خصوص اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: قرار بود در اسفندماه مبلغی به صورت علی‌الحساب برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش سازمان پرداخت شود و به لحاظ اینکه هنوز ۶ هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دست ما نرسیده، به همین دلیل دیروز مقرر شد از منابع دیگر، علی‌الحساب اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شود.

وی گفت: زمانی که ۶ هزار میلیارد تومان به ما اختصاص یافت، آن را جایگزین منابع اعتباری فعلی که هزینه شده است، می‌کنیم.

سالاری تصریح کرد: پرداخت علی‌الحساب مرحله دوم متناسب سازی از صبح امروز آغاز شده و تا این لحظه بیش از یک چهارم جمعیت بازنشستگان تحت پوشش سازمان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کرده‌اند و مابقی بازنشستگان نیز تا پایان امشب این مبلغ را دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: فرمول نهایی شده برای اجرای مرحله دوم متناسب سازی نهایتاً در ۱۰ روز اول فروردین ماه با کمک نمایندگان بازنشستگان و کانون عالی بازنشستگان تدوین و اگر نیاز به اصلاح بود آن را اصلاح خواهیم کرد.

وی گفت: قصد داریم در فیش حقوق فروردین ماه بازنشستگان هم افزایش حقوق و هم متناسب سازی لحاظ شود و دیگر مبلغی به صورت علی‌الحساب نباشد.

سالاری تصریح کرد: اصلاحات احتمالی اعمال و مبلغ نهایی در احکام بازنشستگان دیده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم متناسب سازی اقدام ارزشمندی بود که با کمک دولت و وزیر محقق شد، گفت: در خصوص نحوه تأمین منابع مرحله دوم متناسب سازی نیز در قانون بودجه اعتباری پیش بینی شده که یک تا دو ماه زمان می‌برد که برای آنها مصوبه بگیریم، چرا که منابع مالی باید از محل واگذاری سهام شرکت‌های دولتی تأمین شود.

به گفته سالاری، پرداخت منظم با احکام جدید که شامل متناسب سازی و افزایش حقوق هاست، در فروردین اعمال می‌شود و آغاز پرداخت‌ها نیز از ۱۹ فروردین خواهد بود.

وی تأکید کرد: بازنشستگان مشاغل سخت نیز همانند سایر بازنشستگان علی‌الحساب مرحله دوم همسان سازی را دریافت خواهند کرد.

سالاری در خصوص افزایش حقوق‌ها نیز گفت: باید در این خصوص با کانون عالی بازنشستگان و نمایندگان آنها جلساتی برگزار کنیم و هنوز میزان دقیق آن مشخص نیست اما قطعاً افزایش حقوق بازنشستگان حداقل بگیر بیش از ۳۹ درصد خواهد بود.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *