لودینگ

تازه های ۲۲ دی ماه گوشه چشم!

تازه‌ها

تازه های ۲۲ دی ماه گوشه چشم!

تازه های ۲۲ دی ماه گوشه چشم!

 

فعالیت مدارس تهران از اول بهمن ماه چگونه است؟

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران جزئیات آموزش حضوری مدارس تهران در پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها را از اول بهمن را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا،عبدالرضا فولادوند در پیامی تصویری اعلام کرد: به دنبال مصوبه پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و موضوع نامه شماره ۱۱۹۴.۹ مورخ ۲۰ دی ماه ۹۹ درباره آموزش حضوری پایه های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز و همچنین با عنایت به مصوبه ۹۷۷ شورای عالی آموزش و پرورش مورخ مرداد ۹۹  کلاس ها و مدارسی که از اول بهمن ماه به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز می کنند به شرح زیر هستند:

دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضعیت زرد و آبیبر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان؛ همانطور که استحضار دارید شهر تهران هم منطقه زرد اعلام شده است.

دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در مدارس با جمعیت کمتر از ۵۰ نفربر اساس آمار ثبت نامی در سناد در وضعیت آبی که شامل حال شهر تهران و مناطق نمی شود چون مناطق زرد هستند.

هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانشدر بخش دروس شایستگی های فنی و استاندارد مهارت و کارآموزی در وضعیت زرد و آبی که این مورد در شهر تهران انجام می شود.

فعالیت مدارس تهران از اول بهمن ماه چگونه است؟

کلاسهای درس حداکثر ۱۰ نفره برگزار می شود 

فولادوند در ادامه با بیان اینکه تعداد دانش آموزان در کلاس ها باید حداکثر ۱۰ نفر باشد گفت: مدیران موظف هستند نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام کنند و بر اساس مصوبات شورای مدرسه و انجام اقدامات لازم زمینه حضور دانش آموزان را در مدرسه فراهم کنند. ترتیبات اجرایی اعم از ابلاغ به مدیران، تشکیل شورای مدرسه و برنامه ریزی نحوه حضور در مدرسه، نحوه گروه بندی، نحوه اجرای آیین نامه های بهداشتی و نحوه اطلاع رسانی به موقع و مناسب به خانواده ها باید تا قبل از پایان دی ماه انجام شود.

وی افزود: ما به روسای مناطق آموزش و پرورش دستور دادیم که این کار را انجام  دهند. تاکید ما رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است و به خانواده ها اطمینان می دهیم که پروتکل ها با همراهی دانش اموزان انجام خواهد شد. ما جلسات منطقه ای را برگزار کرده ایم و در مناطق هم حتما مدیران توجیه می شوند و ساعت و گروه بندی کلاس ها مشخص می شود.

آمادگی آموزش و پرورش تهران برای بازگشایی مدارس از اول بهمن

هشدار به مدارس غیردولتی: در صورت فراخوان سایر پایه ها با متخلفان برخورد می شود

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه برخی دروس مخصوصا در پایه اول و دوم نیاز به حضور دانش آموزان در مدرسه دارد و ایجاد رابطه عاطفی میان دانش آموز و معلمش باید صورت بپذیرد گفت: در شهر تهران اول بهمن ماه با آمادگی تمام و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با همکاری اولیا و دانش آموزان کلاس های حضوری را آغاز می کنیم و انتظار داریم مدیران مدارس به ویژه در مدارس غیردولتی دستورالعمل ها را دقیقا رعایت کنند.

وی تاکید کرد که به ویژه در مدارس غیردولتی، این دستورالعمل ها مجوزی برای فراخوان سایر پایه ها به مدرسه نیست و مدیران توجه داشته باشند پایه های اول و دوم و درس های علمی هنرستان ها حضوری خواهدبود. اگر مشاهده شود که به استناد این بخشنامه ها سایر پایه ها فراخوان شده اند، با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

 

 

خطر کرونای جهش‌یافته برای سنین زیر ۲۰ سال/ نگرانی از نبود واکسن موثر برای کودکان

یک فوق‌تخصص عفونی کودکان با اشاره به این‌که کودکان و افراد زیر ۲۰ سال بیشتر مستعد ابتلا به گونه‌ی جهش‌یافته کرونا هستند، گفت: متاسفانه کودکان در کارآزمایی بالینی و واکسیناسیون‌های کرونا نیستند و این یکی از نگرانی‌های ما است. اگر این ویروس جهش‌یافته قرار باشد گسترده شود، آن‌وقت با گروه مستعدِ ابتلایی روبه‌رو هستیم که واکسن هم نزده‌اند.

دکتر علیرضا ناطقیان در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به اینکه کیس جدید ابتلا به کرونا در اطفال کاهش یافته است، گفت: به نظر می‌رسد با موارد کمتری از کرونا روبرو هستیم اما متاسفانه با عوارض دیگری از کرونا روبرو هستیم. این عارضه را به نام بیماری التهابی ناشی از کرونا در اطفال می‌بینیم و موارد قابل توجهی از آن داریم.

وی افزود: کودکان مبتلا به این عارضه معمولا چندان بیماری را به دیگران منتقل نمی‌کنند، اما خودشان در خطر عوارض قلبی، کبدی، کلیوی و … هستند. به همین دلیل همچنان قسمت‌هایی از بخش‌های اطفال را برای بستری این کودکان در نظر می‌گیریم.

خطر کرونای جهش‌یافته برای سنین زیر ۲۰ سال/ نگرانی از نبود واکسن موثر برای کودکان

وی با بیان اینکه اعلام اینکه چند درصد از کودکان مبتلا به کرونا چنین عوارض سختی را تجربه می‌کنند راحت نیست، اظهار کرد: زیرا نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه است اما ممکن است بحث ژنتیک و زمینه ارثی و پاسخ‌دهی سیستم ایمنی بدن کودکان در میزان بروز بیماری موثر باشد. اکثر کودکانی که این عوارض را تجربه می‌کنند و نزد پزشک می‌آیند معمولا زمینه آلرژی و حساسیت‌های مختلف را داشتند.

ناطقیان ادامه داد: اولین بار چند ماه قبل صحبت پیرامون این نوع کودکان در انگلستان مطرح شد و می‌بینیم در اکثر دنیا کودکان با عوارض کرونا که ارگان‌های مختلف را درگیر می‌کند روبرو هستند.

وی با تاکید بر اینکه طی چند ماه گذشته تجربیات خوبی در زمینه درمان کرونا به دست آمده است، اظهار کرد: با تشخیص زودرس و درمان سریع به تمام بیماران کمک کردیم و شاید کمتر از یک یا دو درصد کودکان به علت این عوارض جان خود را از دست دادند. البته بیماری می‌تواند عوارض طولانی مدتی بر قلب یا لوزالمعده بگذارد که نیاز به پیگیری طولانی مدت این بیماران است تا بتوانیم پاسخ این سوال را بدهیم که یادگار عارضه‌های کرونا تا چند سال با کودکان همراه خواهد بود.

این متخصص عفونی کودکان درباره احتمال ابتلای کودکان به ویروس جهش یافته کرونا، تاکید کرد: ابتلای افراد زیر  سال۲۰ و کودکان به ویروس جهش یافته کرونا بیشتر است. اگر موارد جدید کرونا افزایش یابد نیاز است تا با کمک ویروس شناسان این نوع را مشخص کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که کورکان از چه سنی می‌توانند واکسن کرونا تزریق کنند؟، گفت: در مجوزهایی که برای واکسن‌ها ارائه شده است نام بزرگسالان مطرح شده و بنده هنوز واکسن تایید شده‌ای برای مصرف کودکان ندیدم و این هم یکی از نگرانی‌های متخصصین کودکان است. اگر این ویروس جهش یافته قرار باشد گسترده شود، آنوقت با گروه مستعد ابتلایی روبرو هستیم که واکسن هم ندارند بزنند. تاکنون مطالعات واکسن بر بزرگسالان صورت گرفته است و باید دید آیا بررسی‌های مربوط به واکسن طی سال آینده به گروه سنی کودکان هم ممکن است برسد یا خیر.

 

 

 

۷ میلیون نفر فاقد پوشش بیمه بازنشستگی در کشور

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برآوردها نشان می دهد اکنون در حوزه بیمه های بازنشستگی هفت میلیون نفر فاقد پوشش بیمه بازنشستگی هستند گفت: اگر با کمکی که دولت در آزمون وسع می کند این افراد خودشان در پرداخت حق بیمه شان مشارکت کنند، بر اساس قانون اعداد بزرگ، نسبت بستگی صندوقی که اینها را بیمه می کند رشد خوبی خواهد داشت

به گزارش ایسنا، علی حیدری در سومین وبینار نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم که به همت موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد درباره تامین مالی نظام متمرکز تامین اجتماعی گفت: یک پرسش این است که آیا در شرایط اقتصادی دولت به ویژه به علت کرونا و تحریم، آیا به لحاظ مادی تامین مالی این طرح امکان پذیر است؟.

وی افزود: طی چندسال گذشته هرگاه بحث نظام چندلایه تامین اجتماعی مطرح شده و حتی آیین نامه های آن به کمیسیون اجتماعی دولت رفته، این دیدگاه مطرح بوده که اکنون شرایط مناسب نیست و بار مالی آن قرار است چگونه تامین شود؟.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اولین فرض ما برای ورود به بحث این است که فرض کنیم قرار نیست پول و اعتبار جدیدی به این حوزه اختصاص یابد گفت: اکنون ۱۴۰ هزار میلیارد تومان منابع در حوزه رفاه اجتماعی از محل بودجه عمومی هزینه می شود. حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه های آشکاری است که پرداخت می شود که البته این دو همپوشانی هایی دارند. دولت حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیز به یکی دو صندوق بازنشستگی کمک می کند.

حیدری ادامه داد: حتی اگر فرض کنیم قرار نیست اعتبار جدیدی برای نظام متمرکز اختصاص یابد، در این صورت باز هم نیاز داریم چنین نظام متمرکزی داشته باشیم، زیرا عدم شفافیت و محاسبه پذیری در پرداختی ها داریم. با همپوشانی های مساعد و نامساعد، برخورداری های مضاعف، من غیرحق و مکرر، عدم وجود در صرفه در مقیاس و عدم امتناع فعلی رفاه و تامین اجتماعی بر اطلاعات ثبتی و عملیاتی مواجیهم.

وی افزود: اکنون آزمون وسع انجام نمی شود. وقتی آب و برق و گاز را رایگان می کینم باید مابه ازای مالی آن در پرونده رفاهی افراد بنشیند تا مردم  و حاکمیت بدانند چه هزینه هایی صرف امور مختلف می شود. یا در قالب طرح تحول سلامت افرادی را داریم که برخوردار هستند ولی چون دسترسی به بیمارستان دولتی دارند برای یک عمل دولتی ۳۰۰، ۴۰۰ میلیون برایشان هزینه می شود اما چنین مواردی در پرونده رفاهی افراد ثبت نمی شود.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی همچنین به عدم اولویت یابی صحیح مبتنی بر آزمون وسع اشاره و عنوان کرد: به عنوان مثال در یک نهاد حمایتی برای شهریه دانشجوی تحت پوششی که دکترا می خواند کمک می کنیم. در حالی که فرض این است فردی که فوق لیسانس و دکترا می خواند به مرحله ای از توانمندی برای کار و تدریس رسیده است و نباید منابعی که می توانیم صرف سوادآموزی کودک بازمانده از تحصیل کنیم برای تحصیل در مقطع دکترا هزینه کنیم.

حیدری ادامه داد: پراکندگی و دستگاه محوری در توزیع منابع وجود دارد و باید به جای دستگاه محوری به ذینفع محوری توجه کنیم. می توان منابع موجود را به صورت صحیح جهت دهی کرد؛ با فرض اینکه قرار نیست منبع جدیدی تزریق شود.

۷ میلیون نفر فاقد پوشش بیمه بازنشستگی در کشور

وی با بیان اینکه طبق اعلام رئیس جمهور در سال ۹۸ حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان داده شده که بسیاری از آنها مبتنی بر افراد خانوار نیست اظهار کرد: حدود ۱۰۰ هزار میلیارد یارانه با ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز داده می شود در حالی که مشخص نیست اینها به گروه هدف اصابت می کند یا خیر.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: حال اگر فرض کنیم قرار است پولی اضافه بر پول های قبلی بابت نظام متمرکز به حوزه تزریق شود لازم است در شرایط جدید آزمون وسع داشته باشیم و آن را در جهت توانمندسازی  و جلوگیری از نسلی شدن چرخه فقر صرف کنیم و با سرچشمه های فقر برخورد کنیم. لازم است به جای یارانه های نقدی به  فقر چندبعدی توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون بحران کرونا، تورم و بیکاری هم وجود دارد گفت: اگر به تکالیف دولت در قبال بحران هایی از این دست اشاره کنیم در صدر قانون نظام جامع و ماده یک آن گفته شده که دولت کفالت اجتماعی مردم در پریشانی های اقتصادی اجتماعی را به عهده بگیرد. باید فراگیری سطح پایه، پرونده الکترونیک، شناسنامه و یا پنجره واحد خدمت را داشته باشیم، در این صورت می توانیم مالیات های اجتماعی را بر روی کالاها و فعالیت های آسیب رسان بر کیفیت زندگی مردم وضع کنیم و آن را به سمت کمک به نظام رفاهی هدایت کنیم مثلا حق الثبت طلاق را دوبرابر حق الثبت ازدواج کنیم و عواید آن صرف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شود.

حیدری ادامه داد: منابع حاصل از قطع یارانه برخوردارها در سنوات گذشته باید طبق اصول هدفمندسازی یارانه ها صرف کمک بیشتر به افرد غیربرخوردار میشده در حالی که این منابع کسری های دولت را پر کرده و یا صرف زیرساخت ها شده است. در حالی که قرار بوده این یارانه ها از سمت افراد مستطیع به سمت افراد مستحق بیاید.

وی تاکید کرد: اگر نظام مترکز را داشتیم می توانستیم به افرادی که استحقاق دارند بگوییم آن را صرف افراد مستحق کنند یا حتی خودشان افراد نیازمند را معرفی کنند. چون نظام متمرکز را نداریم بسیاری منابع که بر اساس آزمون وسع قطع کردیم، به سمت حوزه رفاه نیامد. به عنوان مثال در مقطعی شماری از بیمه های سلامت قطع شد اما به سمت حمایت از اقشار ضعیف نرفت و صرف اصلاح کسری بودجه دستگاه های مربوطه شد.

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اکنون در حوزه بیمه های بازنشستگی برآوردها نشان می دهد هفت میلیون نفر فاقد پوشش بیمه بازنشستگی هستند اظهار کرد: اگر با کمکی که دولت در آزمون وسع می کند این افراد خودشان در پرداخت حق بیمه شان مشارکت کنند، بر اساس قانون اعداد بزرگ، نسبت بستگی صندوقی که اینها را بیمه می کند رشد خوبی خواهد داشت و مثبت خواهد شد و چون ورودی جدید هستند تا ۱۰ سال آینده مصارف جدی نخواهند داشت و منبع بزرگ تامین مالی محسوب می شود.

 

 

 

 

 

انتشار فیلمهای سرقت و زورگیری در فضای مجازی جرم است/ شناسایی لیدرهای سایتهای شرط‌بندی در خارج از کشور

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: انتشار هرگونه کلیپ سرقت و زورگیری بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای در فضای مجازی جرم است و کسی حق ندارد این کلیپها را در فضای مجازی منتشر کند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی حاجیان صبح امروز در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران در سمت معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه سرقت در هر جامعه‌ای روی می‌دهد و در هیچ جامعه‌ای و در هیچ مکانی از جهان آمار سرقت صفر نیست، اظهار کرد: بر اساس آمار گفتیم که سرقتهای خرد در ۹ ماهه امسال افزایش پیدا کرده، در وقوع سرقت عللهای زیادی نقش دارند، فقر و بیکاری باعث افزایش سرقت می‌شود اما باید پرسید آیا نیروی انتظامی در بحث فقر و بیکاری و ایجاد کار نقش دارد؟ ما در پیشگیری وضعی نقش داریم اما این نقش کم است، ما شفاف هستیم و بر مبنای شفافیت پیش می‌رویم.

سخنگوی نیروی انتظامی درباره افزایش برخورد پلیس با اوباش نیز تصریح کرد: اوباش‌گری خط قرمز پلیس است، ما در دسته‌بندی‌ها اوباش را طبقه‌بندی کرده بودیم اما این به معنای افزایش اوباش نیست، برخورد با اوباش مطالبه مردم است، نیروی انتظامی اجازه نمی‌دهد که معدود قانون‌شکنان در جامعه رعب و وحشت ایجاد کنند.

انتشار فیلمهای سرقت و زورگیری در فضای مجازی جرم است/ شناسایی لیدرهای سایتهای شرط‌بندی در خارج از کشور

وی با بیان اینکه قانون بکارگیری سلاح وضعیت پلیس را مشخص کرده، گفت: قانون به پلیس اجازه داده که پس از انجام ترتیبات و ایست و.. از سلاح خود برای زمین‌گیر کردن پلیس استفاده کند و هیچ اقدام پلیس بر خلاف قانون انجام نمی‌شود، اجازه نمی‌دهیم امنیت خدشه‌دار شود و اگر به امنیت خدشه وارد شود، ترمیم آن بسیار سخت است.

این مقام انتظامی تعامل پلیس و قوه‌قضائیه را بسیار خوب ارزیابی، توصیف و بیان کرد: بر مبنای درخواست قضائی پلیس در پرونده‌ها ورود پیدا می‌کند و پلیس و دستگاه قضائی پشتیبان یکدیگر هستند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی بیان کرد: ماده ۲۷۹، ۲۸۰، ۶۱۷ و ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی محارب و کسی که سلاح به دست می‌گیرد را تعریف کرده است، در قانون آمده پلیس در جرائم مشهود باید به سرعت حضور پیدا کند، پلیس در صحنه حاضر می‌شود و فرمان ایست به متهم می‌دهد، اگر متهم سلاح در دست داشته باشد و پلیس احتمال دهد که جنایتی در منظر عموم روی دهد، باید اقدامات قانونی خود را انجام دهد و اگر انجام ندهد ترک فعل کرده است. تصمیم‌گیری در صحنه بر اساس قانون است، پلیس باید مانع ارتکاب جنایت در صحنه‌ای شود که به طور مثال اوباش قمه به دست در آن حضور دارند.

حاجیان درباره انتشار تصاویر وقوع سرقت و زورگیری نیز متذکر شد: انتشار هرگونه کلیپ سرقت و زورگیری بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای در فضای مجازی جرم است و کسی حق ندارد این کلیپها را در فضای مجازی منتشر کند.

وی با بیان اینکه افرادی به عنوان لیدر در حوزه شرط‌بندی در خارج از کشور شناسایی و برای آنها اعلان‌قرمز حکم جلب صادر شده، بیان کرد: استرداد مجرمان فرآیندی سیاسی، قضائی و پلیسی است که باید اقدامات در هر سه حوزه انجام شود اما ما با پلیس دیگر کشورها تعامل خوبی داریم.

 

 

 

اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از کاهش مدت خدمت کارکنان وظیفه متأهل اعزامی یکم آذر ۹۹ به بعد خبر داد. به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از کاهش مدت خدمت کارکنان وظیفه متأهل اعزامی ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ به بعد خبر داد.

در اطلاعیه اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: به استناد مصوبه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) خدمت کارکنان وظیفه متأهل دو ماه کاهش یافت؛ بر اساس این مصوبه کارکنان وظیفه متأهل اعزامی ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ به بعد، در هر منطقه‌ای که خدمت می‌کنند از دو ماه کسر خدمت بهره‌مند خواهند شد.

سربازی

بر اساس مصوبات قبلی به ازای هر فرزند سه ماه کسر خدمت به کارکنان وظیفه متأهل اعطا می‌شد که کماکان این کسر خدمت بدون هیچ‌گونه محدودیتی از نظر تعداد فرزند قابل استفاده است.

 

 

 

کارگاه‌های آموزشی با موضوع «کودک و محلات دوستدار کودک» ویژه مدیران و کارکنان ادارات آموزش‌های شهروندی مناطق ۲۲ گانه با هدف یکسانسازی و وحدت رویه در اجرای طرح محلات دوستدار کودک برگزار میشود.

به گزارشخبرگزاری مهر، کارگاه‌های آموزشی با موضوع «کودک و محلات دوستدار کودک» ویژه مدیران و کارکنان ادارات آموزش‌های شهروندی مناطق ۲۲ گانه برگزار می‌شود.

وحدت رویه در اجرای طرح محلات دوستدار کودک

هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی، یکسان سازی و وحدت رویه در اجرای طرح محلات دوستدار کودک، ایجاد روحیه همکاری و کارگروهی، اعتماد و تفاهم، حل مسائل و پرسش‌های احتمالی، بحث و تبادل نظر بین افراد و بالا بردن میزان بهره برداری آموزشی و مدیریت دانش در سطوح مختلف شغلی مرتبط با کودک است.

با توجه به همهگیریویروسکروناو عدم انجام برگزاری کارگاه‌های حضوری این آموزش‌ها تغییرات مطلوبی در دیدگاه‌ها و توانایی کارکنان ایجاد می‌کند و اداره کل آموزش‌های شهروندی اقدامات لازم برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنلاین را انجام داده است.

اینوبینارآموزشی ویژه مدیران ادارات آموزش‌های شهروندی، مدیران ادارات اجتماعی و فرهنگی نواحی و کارشناسان آموزش شهروندی مناطق با موضوع کودک، شهرهای دوستدار کودک و نحوه جلب مشارکت کودکان در برنامه‌های شهری در ۵ جلسه با حضور ۳۲۸ نفر از مدیران و کارشناسان مذکور در حال برگزاری است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *