لودینگ

تازه های ۲۰ دی ماه گوشه چشم!

تازه‌ها

تازه های ۲۰ دی ماه گوشه چشم!

 

تازه های ۲۰ دی ماه گوشه چشم!

 

 

 

“واکسن ایرانی کرونا” اردیبهشت یا خرداد به بازار می‌‌آید

عضو کمیته علمی تحقیقات واکسن ایرانی کرونا با بیان این‌‌که ممنوعیت واردات واکسن کرونا از امریکا و انگلیس در راستای حفظ عزت ملی است، گفت: واکسن ایرانی کرونا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه به بازار می‌آید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر داوود پیام طبرسی با اشاره به اینکه تصمیم استفاده از واکسن ایرانی در راستای حفظ عزت ملی ایران گرفته شد، اظهار کرد: کشوری که ما را تحریم دارویی کرده می‌خواهد به ما که تولیدکننده واکسن هستیم ۱۵ هزار دوز واکسن بدهد.

عضو کمیته علمی تحقیقات واکسن ایرانی کرونا درباره اینکه چرا ترجیح داده شد که واکسن آمریکایی و انگلیسی خریداری نشود، بیان کرد: در بیانات مقام معظم رهبری دو نکته مهم وجود داشت یکی اینکه ایشان واکسن را تأیید کردند یعنی برخلاف آنچه که یک گروهی مدام ضد واکسن صحبت و تبلیغات می‌کردند ولی ایشان واکسن را تأیید کرده و از واکسن ایرانی تقدیر کردند و همچنین اعلام کردند اگر از کشورهای دیگری غیر از این دو کشور واکسن خریداری شود در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

"واکسن ایرانی کرونا" اردیبهشت یا خرداد به بازار می‌‌آید

وی ادامه داد: حدسی که می‌زنم این است که این کار به دلیل حفظ عزت ملی ایران است، چون وقتی که واکسن آمریکایی تولید شد صحبتی از این که به ما بدهند وجود نداشت، حتی برای انتقال پول آن مشکل داشتیم اما به محض اینکه واکسن ایرانی رونمایی شد و قرار شد که ایران از کشوری مثل چین واکسن بخرد اعلام کردند که یک سری خیّر می‌خواهند ۱۵ هزار دوز واکسن به ایران هدیه کنند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی عنوان کرد: یعنی فکر کنید که به کشوری که واکسن تولید می‌‌کند اعلام می‌شود که می‌خواهیم ۱۵ هزار دوز واکسن اهدا کنیم، این به نظر من عزت ملی ما را به مخاطره می‌اندازد که کشوری بخواهد به ملت ایران اعانه بدهد ملت ایران نیازی به اعانه ندارد خودش درست می‌کند و بهترین آن هم را درست می‌کند و ممکن است از کشورهایی غیر از این کشورها هم خریداری کند.

طبرسی با اشاره به اینکه در بحث دارو همین کشورها با ما خیلی بد برخورد کردند، افزود: در خصوص همه داروها این مشکل وجود دارد، حالا اگر می‌خواهند به ما ۱۵ هزار دوز اهدا کنند این در شأن ملت ما نیست و مقام معظم رهبری هم بر اساس همین اصل و در راستای حفظ عزت ایرانی این تصمیم را اتخاذ کردند.

عضو هیئت علمی دانگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید بر اینکه مشکل بزرگی هم در این زمینه نخواهیم داشت، گفت: می‌توان واکسن را از کشورهای دیگر وارد کرد، الان هند، چین، روسیه واکسن تولید کرده و تا سه، چهار ماه آینده واکسن ایرانی هم خواهد آمد و مشکلی در این خصوص نخواهد بود.

وی در خصوص عوارض واکسن های فایزر و مدرنا توضیح داد: این واکسن‌ها در اثربخشی خوب بوده‌‌اند اما چون واکسن‌های نوع جدید است، عوارض طولانی‌مدت آن مشخص نیست کما اینکه در فرانسه اعلام کردند نباید استفاده شود چون ممکن است ایجاد سرطان کند، در همان کشورها هم عده بسیاری ترجیح دادند که آن را نزنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی برنامه طبیب، طبرسی تصریح کرد: واکسن تولید شده ایرانی از نوع شناخته شده و مکانیسم آن از ویروس کشته شده است، حال افرادی که به آنها تزریق شده در زمان حاضر خوب است، انشاالله اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه به بازار می‌آید، تنها یک نوع هم نیست و انستیتو پاستور، مؤسسه رازی و چند شرکت دیگر هم روی آن کار می‌کنند که به مرور وارد بازار خواهد شد ضمن اینکه واکسن چینی هم واکسن خوبی است و در حال حاضر امارات و ترکیه از آن استفاده می‌کنند و در چین هم تعداد زیادی آن را تزریق کردند و ما برای اولویت‌ داشتن تزریق به گروه‌های پرخطر حتما واکسن را از این کشورها هم می‌‌توانیم خریداری ‌کنیم.


 

۳۰ درصد دانش آموزان هیچ گونه وسیله ارتباطی برای اتصال به شاد ندارند

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه شاد بزرگ‌ترین پلتفرم آموزشی کشور است که بیش از ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار دانش‌آموز در این شبکه عضو هستند و از آموزش‌ها استفاده می‌کنند گفت: ۳۰درصد دانش‌آموزان هیچ‌گونه وسیله ارتباطی جهت اتصال به شبکه شاد ندارند و این امر موجب نابرابری دیجیتالی آموزشی شده است.

به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی در دیدار با صالحی نیا معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع در تشریح طرح هدایت بابیان اینکه در زیست‌بوم کرونا همه ابعاد زندگی دچار تغییر شده است و آموزش هم از این امر مستثنی نیست، اظهار کرد: در این ایام مدارس فیزیکی تعطیل شد اما آموزش تعطیل نشد و تلویزیون و شبکه شاد به کمک تعلیم‌وتربیت آمدند.

وی افزود: شبکه شاد بزرگ‌ترین پلتفرم آموزشی کشور است که بیش از ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار دانش‌آموز در این شبکه عضو هستند و از آموزش‌ها استفاده می‌کنند اما ۳۰درصد دانش‌آموزان هیچ‌گونه وسیله ارتباطی جهت اتصال به شبکه شاد ندارند و این امر موجب نابرابری دیجیتالی آموزشی شده است.

30 درصد دانش آموزان هیچ گونه وسیله ارتباطی برای اتصال به شاد ندارند

وی تصریح کرد: طرح هدایت باهدف گسترش عدالت آموزشی و تأمین تجهیزات ارتباطی هوشمند دانش‌آموزان نیازمند راه‌اندازی شده است و نیازمند مشارکت تمامی خیرین، دستگاه‌های اجرایی، نهادها و کارخانه‌ها است.

حسینی بابیان اینکه تاکنون علاوه بر خیرین، پتروشیمی‌ها، کمیته امداد و مرکز آمار نیز به مدد طرح هدایت آمده‌اند اظهار کرد: امید است شرکت‌ها و کارخانه‌های زیرمجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز در این طرح خداپسندانه به یاری دانش‌آموزان نیازمند بیایند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، شایان‌ذکر است در این نشست صالحی نیا معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع بابیان اینکه سازمان گسترش در راستای ایجاد و گسترش صنایع دانش‌محور و توسعه همه‌جانبه صنعتی کشور، توسعه کارآفرینی و تربیت مدیران کارآفرین در کلاس جهانی گام برمی‌دارد، اظهار کرد: در قالب انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان گسترش و نوسازی صنایع، شرکت‌ها و کارخانه‌های زیرمجموعه این سازمان به‌ویژه گروه صنعتی ایران‌خودرو، گروه خودروسازی سایپا، گروه‌های ماشین‌سازی و فولاد، به یاری دانش‌آموزان نیازمند در طرح هدایت خواهند آمد.


مدیرکل انتقال خون استان تهران، از شهروندان دعوت کرد در شرایط همه گیری کرونا و سرمای هوا اهدای خون به بیماران را فراموش نکنند.

به گزارشخبرگزاری مهر، محمدرضا مهدی زاده، نیاز به خون را امری ضروری و مستمر دانست و گفت: از شهروندان تشکرمی کنم که با دعوت برای اهدای خون این امر ضروری را در اولویت کاری خود قرارمی دهند و در اولین فرصت به یاری بیماران می‌شتابند.

وی تاکید کرد: با سرد تر شدن هوا و تداوم آلودگی هوای تهران و در پی آن کمتر شدن تردد، این نگرانی وجود دارد که ذخایر خون کاهش یابد. بدین سبب پیش از اینکه تأمین خون بیماران با مشکل مواجه شود از اهدا کنندگان و شهروندانی که واجد شرایط اهدای خون هستند دعوت می‌کنم برای این امر مهم اقدام کنند.

نگران کاهش ذخیره خون هستیم/ عمر سه روزه پلاکت مورد نیاز بیماران

مهدیزاده همچنین با اشاره به عمر سه روزه پلاکت، گفت: نیاز به پلاکت برای بیماران سرطانی و کسانی که مشکل انعقادی دارند و برخی بیماری‌های دیگر نیازی همیشگی است و متأسفانه برخلاف خون کامل که بیش از یک ماه امکان مصرف و نگهداری دارد عمر پلاکت تنها سه روز است و از شهروندان دعوت می‌کنم با اهدای خون و پلاکت، به نجات جان بیماران کمک کنند.


 

شهردار تهران با ابلاغ دستور اجرای کمپین «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» تمامی واحدهای شهرداری تهران را ملزم به همکاری، هم‌افزایی و مشارکت شهروندان در برگزاری این پویش کرد.

اجرای کمپین «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی»

به گزارشخبرگزاری مهر، پیروز حناچی در این ابلاغیه آورده است؛ با توجه بهسکونت بخشعمده شهروندان تهرانی در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی و در راستای مأموریت‌هایآموزشوارتقایمشارکت‌های شهروندی و تحقق شعار «تهران؛ شهری برای همه» همچنین با استناد به بندهای ۵، ۶ و ۹ مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص منشور حقوق شهروندی، مقرر شد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی دستورالعملی با عنوان «ارتقاءفرهنگ آپارتمان نشینی»، تهیه و ابلاغ کند.

ضروری است به منظور ایجاد هم افزایی سازمانی و جلب مشارکت شهروندی، کلیه واحدها برای حسن اجرای دستورالعملمذکور همکاری لازم با آن معاونت را به عمل آورند.


مرکز آمار اعلام کرد؛

کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری در پاییز ۹۹

مرکز آمار اعلام کرد نرخ بیکاری در فصل پاییز ۹۹ نسبت به فصل مشابه در سال قبل، ١.٢ درصد کاهش یافته است.

به گزارشگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از مرکز آمار، نتایجطرح آمارگیری نیروی‌کاردر پاییز ١٣٩٩ منتشر شد. بررسی نرخ بیکاری افراد ١۵ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ٩.۴ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٨، ١.٢ درصد کاهش یافته است.

مطابق این نتایج، در پاییز نسبت به فصل مشابه سال قبل جمعیت غیرفعال کشور افزایش و جمعیت شاغل و بیکار کشور (جمعیت فعال) با کاهش مواجه شده است که این کاهش در مقایسه با فصل تابستان سال جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل، از شدت کمتری برخوردار بوده است.

بررسی نرخ بیکاری افراد ١۵ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ٩.۴ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٨، ١.٢ درصد کاهش یافته است.

در پاییز ١٣٩٩، به میزان ۴١,۴ درصد از جمعیت ١۵ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز١٣٩٨) ٢.٩ درصد کاهش یافته است.

جمعیت شاغلین ١۵ ساله و بیشتر در این فصل ٢٣ میلیون و ۴١٣ هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل بیش از یک میلیون و سی وسه هزار نفر کاهش داشته است. بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در پاییز ١٣٩٩، بخش خدمات با ۴٩,٠ درصد بیش­‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در رتبه­های بعدی بخش‌های صنعت با ٣۴,٣ درصد و کشاورزی با ١۶.٧ درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢۴ ساله حاکی از آن است که ٢٣,٧ درصد از فعالان این گروه سنی در پاییز ١٣٩٩ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز ١٣٩٨) ٢.١ درصد کاهش یافته است.

بررسی نرخ بیکاری گروه سنی ١٨ تا ٣۵ ساله نیز نشان می‌دهد که در پاییز ١٣٩٩، ١۶,۵ درصد از جمعیت فعال این گروه سنی بیکار بوده‌اند. این در حالی است که تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد این نرخ نسبت به پاییز ١٣٩٨، به میزان ١.۴٠ درصد کاهش یافته است.

بررسی سهم جمعیت ١۵ ساله و بیش‌تر دارای اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در پاییز ١٣٩٩، ٩,٩ درصد جمعیت شاغل، به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ٣۴.٢ درصد از شاغلین ١۵ ساله و بیش‌تر، ۴٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

 


 

تهران – ایرنا – معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری گفت: مسیر مالکیت فکری باید در ایران اقتصادی باشد و شرکت‌ها به‌جای ثبت باید راهبرد استفاده تجاری داشته باشند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت دادگستری، محمود حکمت نیا در نشست «مالکیت فکری و حمایت از تولید و صادرات فرش دستباف ایرانی» به‌میزبانی دفتر برنامه‌ریزی، هماهنگی و حمایت از حقوق مالکیت صنعتی، با مشارکت مرکز ملی فرش ایران و با حضور کنشگران دولتی و غیردولتی فعال درحوزه تولید و صادرات فرش دستباف ایرانی، افزود: درحوزه اموال فیزیکی، چگونگی تولید بیشترین حجم مال مطرح است اما در عرصه مالکیت فکری، هدف، بالابردن حجم استفاده از مال است به‌نحوی که منجر به افزایش ثروت شود.

وی ادامه داد: مالکیت فکری در پی توسعه فرهنگ و هنر نیست مگر آن ‌که این امر باعث کسب درآمد بیش‌تر شود.

حکمت‌نیا اظهار داشت: ازآن‌جا که ایران عضو کنوانسیون برن برای حمایت از مالکیت ادبی ‌و هنری نیست، حوزه کپی‌رایت برای صنعت فرش دستباف کارایی ندارد، بنابراین اکنون راهبرد مناسب برای حمایت از این صنعت، حوزه طرح صنعتی است. طرح صنعتی برخلاف کپی‌رایت نیاز به ثبت دارد تا مورد حمایت قرار گیرد.

معاون وزیر دادگستری گفت: در حوزه علائم تجاری، از طریق شهرت کسب سود می‌شود در صورتی‌که فرش با استفاده از علامت تجاری متمایز از کالاهای مشابه خود شود، صاحب آن علامت در واقع صاحب دو دارایی شامل فرش و علامت تجاری می شود.

وی اضافه کرد: ازآن‌جا که ایران عضو کنوانسیون پاریس است، علائم تجاری کنشگران فرش دستباف ایران در کشورهای مختلف قابل ثبت است ولی باید دانست که صنعت فرش نمی‌تواند با برندهای زیاد رقابت کند.

مسیر مالکیت فکری باید در ایران اقتصادی باشد

حکمت نیا افزود: باید ابتدا تشخیص داد رقبا در بازارهای صادراتی هدف با چه ابزاری وارد بازار مصرف شده‌اند؛ سپس با استفاده از همان ابزار وارد میدان شد. از طرف ‌دیگر، در حوزه نشانه‌های جغرافیایی، اکنون اسامی مبدأ طبق سیستم لیسبون قابلیت استفاده بین‌المللی دارند، که این سیستم هم فقط ۳۳ عضو دارد و ایران بازاری برای صادرات فرش در آن کشورها ندارد.

معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری ضمن تأکید بر اهمیت راهبرد تولید و صادرات برای حمایت از فرش دستباف ایرانی، اظهارداشت: ثبت علامت یا نشانه جغرافیایی اقدام مناسبی است، اما این امر نیاز به راهبرد دارد تا به موفقیت برسد، وگرنه بی‌فایده است.

وی تصریح کرد: ثبت فقط آغاز راه است و مالکیت فکری با ثبت آغاز می‌شود اما باید به تجاری‌سازی منتهی شود. ثبت یک دارایی ایجاد می‌کند، اما استفاده از این دارایی است که ثروت ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت نه اقبال چندانی به حوزه مالکیت فکری دارد و نه اساساً کار دولت استفاده از مالکیت فکری است. دولت فقط حمایت‌کننده و آموزش‌دهنده است. ذینفعان مالکیت فکری اشخاص خصوصی هستند و این اشخاص باید با مالکیت فکری آشنایی یابند و آن را به‌ کار برند.

در ادامه نشست، رئیس گروه آموزش و ترویج مرکز ملی فرش ایران، ضمن اشاره به فعالیت انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های مختلف درحوزه صنعت فرش دستباف در کشور، براین‌نکته تأکید کرد که این فعالان برای بهره‌مندی از مالکیت فکری نیاز به آموزش و ظرفیت‌سازی دارند.

همچنین مدیر عامل یکی از شرکت های تجارت الکترونیکی فرش دستباف، موضوعات علمی و مدیریتی را مبانی حمایت از صنعت فرش دستباف دانست و بر اهمیت حوزه اجرا و عمل نیز تأکید کرد و افزود: برای حمایت بهینه از فرش، باید طرح مسأله کرد و مشکلات و موانع عملی را شناخت و مباحث علمی و نظری را در عمل اعمال کرد تا چنین نشست‌هایی منجر به حل مسائل تجار در بازارها شود و با صرف طرح نظریات علمی همه‌چیز تمام نشود زیرا اگر مسائل عملی تجار حل شود، مسیر برای حمایت‌های بیش‌تر نیز باز خواهد شد.

در ادامه، محمدصادق آزمندیان مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت دادگستری، هدف از این سلسله نشست‌ها را تبیین حقوق مالکیت فکری برای کنشگران حوزه صنعت فرش دستباف ایرانی و آشنا کردن این اشخاص با منافعی که مالکیت فکری برای آنان در پی دارد عنوان کرد و ازجمله این منافع را ایجاد ارزش‌افزوده و توسعه صادرات برشمرد.

آزمندیان ازجمله چالش‌های جدی اقتصاد ایران را وابستگی به اقتصاد نفتی و کم‌توجهی به اقتصاد غیرنفتی دانست و افزود: توسعه صادرات صنایع غیرنفتی با تکیه بر کالاها و محصولات صادراتی راهبردی که ایران در آنها دارای مزیت رقابتی است محقق می گردد و یکی از این کالاها به لحاظ برخورداری از کیفیت، مرغوبیت، شهرت و قدمت، قطعا فرش دستبافت ایرانی است.

وی اظهار داشت: آن‌چه درحوزه مالکیت فکری درمورد صنعت فرش اهمیت وافر دارد، موضوع شهرت است. چه بسا برخی از رقبا، در کشورهای دیگر فرش‌هایی تولید می‌کنند که گاهی کیفیتی بالاتر از فرش ایران دارد، اما آن‌چه باعث سودآوری برای تولیدکنندگان و تجار ایرانی می‌شود موضوع شهرت است که مورد حمایت مالکیت فکری قرار می‌گیرد.

آزمندیان اظهارداشت: در شرایط کنونی برخی از کشورها از جمله چین، هند، پاکستان، افغانستان و نپال در صنعت فرش دستبافت رشد قابل توجهی کرده اند و به بازار های سنتی فرش ایرانی از جمله آمریکا، آلمان و ایتالیا ورود جدی داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته کشورهای آمریکا و آلمان بیش از ۴۵ درصد سهم بازار ایران را تشکیل می دادند اما این میزان با ورود رقبای جدید، از طرفی و ضعف آشنایی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش، با قواعد و ضوابط حقوق مالکیت فکری، از طرف دیگر موجب کاهش سهم بازار ایران در زمینه فروش فرش دستبافت شده است.

مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت دادگستری، تنظیم راهبردهای صادراتی فرش دستباف ایرانی با بهره‌گیری از سازوکارهای حقوق مالکیت فکری را یکی از روش های حفظ و کسب بازار های جدید و نیز مقابله با رقبا دانست.

وی گفت: در این راستا، یکی از مهمترین الزامات حمایت از فرش دستبافت ایرانی از منظر حقوق مالکیت فکری، شناخت و احصاء قوانین ملی حمایت از مالکیت فکری مقاصد صادراتی فرش ایرانی، قوانین ملی کشورهای رقیب در حوزه مذکور و استفاده از ظرفیت کنوانسیون ها و موافقت نامه های بین المللی است که کشور ایران و سایر کشورهای مقصد صادراتی و کشورهای رقیب در آنها عضویت دارند.

آزمندیان افزود: برای تحقق این هدف در وزارت دادگستری، بررسی و تحلیل ظرفیت‌ها و امکانات قوانین و مقررات داخلی برخی مقاصد صادراتی شناخته‌شده و موافقت‌نامه‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی در حال انجام است.

مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت دادگستری اضافه کرد: این بررسی منتج به تنظیم یک چک‌لیست پیرامون تأمین الزامات موردنیاز درحوزه مالکیت فکری جهت صادرات فرش به بازارهای هدف شده و دراختیار مرکز ملی فرش ایران و سایر کنشگران مربوطه قرار خواهد گرفت.

 


 

 

نشست بین‌المللی «معرفت‌شناسی، عقل‌گرایی و ایده‌آلیسم» بناست از تاریخ ۱۸ الی ۱۹ ژانویه در رُم برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نشست بین‌المللی «معرفت‌شناسی، عقل‌گرایی و ایده‌آلیسم» بناست از تاریخ ۱۸ الی ۱۹ ژانویه در رُم برگزار شود. این نشست که از سوی «کنفرانس بین‌المللی تحقیق» سازماندهی و برگزار می‌شود بنا دارد دانشمندان، محققان و دانش‌آموختگان فلسفه را گرد هم آورده و تجارب آن‌ها را در حوزه‌هایی چون معرفت‌شناسی و ایده‌آلیسم بررسی کند.

تاثیر و حوزه‌های تلاقی معرفت‌شناسی، عقل‌گرایی و ایده‌آلیسم بر یکدیگر و گرایش‌های اخیر و نوآوری‌های اخیر از جمله مسائلی است که بناست در این نشست به بحث و بررسی گذاشته شود.
نشست مذکور بنا دارد آرای صاحب‌نظران و محققان این حوزه‌های فکری را به بحث و جدل گذاشته و آخرین تحولات در آن را با توجه به چالش‌های پیش رو در جهان به بوته نقد بگذارد. این کنفرانس مجالی است برای صاحب‌نظران، محققان و دانشجویان تا یافته‌های خود، نتایج تحقیقات و پرسش‌های خود را در حوزه‌های نظری، تجربی و مفهومی ارائه کنند و از این طریق حوزه مطالعات در چارچوب معرفت‌شناسی، ایده‌آلیسم و عقل‌گرایی را توسعه دهند.

«بررسی آگاهی، دانش و کنش» نوشته تی. اس. ام. زمری و «تاثیرات رسانه‌های اجتماعی بر کار دانش» نوشته کریستین سیکاس و جیورجیو لامپروپولوس از جمله مقالاتی است که بناست در این نشست مطرح شود.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *