لودینگ

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد

تازه‌ها

کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت شدید واریز شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی در خصوص واریزی کمک هزینه مربوط به ماده ۲۷ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت ارائه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران گفت،: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و برای اجرای ماده ۲۷ این قانون روز گذشته کمک هزینه معیشت برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که به سن ۱۸ سال رسیدند اما فاقد شغل و درآمد هستند به حساب بانکی آنها واریز شد.

وی ادامه داد: مجموع مبلغ واریزی ۵۰ میلیارد تومان و خانوارهایی که این مبلغ به عنوان کمک معیشت به حسابشان واریز شد ۱۲۵ هزار خانوار هستند

قبادی دانا گفت: مبلغ واریزی از ۳۶۰ هزار تومان تا ۴۹۰ هزار تومان بوده که این مبلغ به صورت هر سه ماه ‌یکبار علاوه بر مبالغ واریزی که به صورت ماهانه و مستمری است. نوبت قبل هم برای سه ماه اول سال در فروردین ماه بود. این واریزی دومین واریزی در سال جاری است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: امیدواریم با کمک مجلس و سازمان برنامه و بودجه و تأمین اعتبارات مورد نیاز بتوانیم قانون حمایت از افراد دارای معلولیت را اجرا کنیم برای اجرای قانون ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. البته بودجه‌ای که برای سال جاری تأمین اعتبار شده ۱,۳۰۰ میلیارد تومان است

وی ادامه داد: قانون جامع افراد دارای معلولیت در سال ۸۳ مصوب شده بوده و قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال ۹۶ مصوب شد و در سال ۹۸ برای اولین بار اعتبار این قانون به مبلغ ۱,۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که ۷۷۶ میلیارد تومان آن تأمین اعتبار شد و تخصیص داده شد.

قبادی دانا اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری با حمایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار قانون به مبلغ ۱,۳۰۰ میلیارد تومان به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

وی در پایان گفت: از نمایندگان درخواست می‌کنیم برای بودجه سال آینده مبلغ مورد نظر برای اجرای قانون را در نظر بگیرند و با توجه به اینکه فاصله زیادی بین ۱,۳۰۰ میلیارد تومان تا ۳۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد، درخواست داریم توجه بیشتری شود تا بتوانیم بندهای مختلف این قانون را شایسته پیاده کنیم.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *