لودینگ

تشویق فرزند به مصرف مواد مخدر مصداق کودک‌آزاری است

تشویق فرزند به مصرف مواد مخدر مصداق کودک‌آزاری است

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور تشویق فرزند به مصرف مواد مخدر را مصداق کودک‌آزاری دانست و گفت: امکان سلب حضانت از پدری که دختر خود را به مصرف مواد تشویق می‌کند، درصورتی که قاضی حکم دهد، وجود دارد.

محمود علیگو روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر با همکاری پلیس فتا در حال پیگیری فیلم منتشر شده ای در فضای مجازی هستیم که در آن پدری به دختر خردسال خود طریقه مصرف مواد را یاد می دهد و او را تشویق به انجام این کار می کند.

وی ادامه داد: درصورتی که این دختربچه شناسایی شود، بلافاصله به مراکز نگهداری کودکان سازمان بهزیستی کشور منتقل خواهد شد و در صورت اعتیاد، کارهای درمانی نیز برای او صورت خواهد گرفت.

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: با توجه به اینکه آنگونه که در فیلم مشهود است، پدر این دختربچه او را به مصرف مواد راهنمایی می کند، این مورد از نظر بهزیستی، مصداق بارز کودک آزاری به شمار می رود.

علیگو با یادآوری اینکه بحث درمان اعتیاد در حوزه کاری وزارت بهداشت است، گفت: بهزیستی پس از سم‌زدایی، بازتوانی کودک را برعهده دارد. که این امر در قالب مراکز مهر ویژه دختران و مراکز امید ویژه پسران انجام می شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در مورد فعالیت مراکز اعتیاد کودکان تحت نظر بهزیستی اظهار داشت: این مراکز اکنون در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، مازنداران و تهران فعال هستند.

رئیس امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور گفت: مقرر است تا پایان سال جاری، این مراکز در استانهای در وضعیت حاد اعتیاد کودکان -که این مراکز را ندارند-، فعال شوند.

علیگو گفت: اغلب موارد اعتیاد در کودکان در خانواده هایی مشاهده می شود که دارای والدین و مراقبان معتاد هستند.

به گزارش ایرنا، روز گذشته(سه شنبه) فیلمی تکاندهنده از مواد کشیدن دختربچه با آموزش پدرش در شبکه های مجازی منتشر شد. پدر دختربچه خردسال با انتشار کلیپی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، نشان داد که در حال آموزش مصرف مواد مخدر به فرزند خود است.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *