لودینگ

ارتباطات اجتماعی ۲۱ مهر ماه!

ارتباطات اجتماعی ۲۱ مهر ماه!

از هر ۶ جوان یک نفر بحث سلامت روان را تجربه می کند

در حال حاضر از هر ۶ جوان یک نفر بحث سلامت روان را تجربه می کند و این بدان معنا است که بحث سلامت روان باید جدی گرفته شود. آموزش و مسائل آگاهی بخش در سلامت روان باید از مهم ترین اهداف باشد چرا که دوران پساکرونا را در پیش داریم.

کرونا بحث سلامت روان را به شدت مهم کرده است و فردی که دچار مشکلات روانی شده باید با اقدامات زود هنگام به او رسیدگی شود تا اینگونه افراد از هر گونه مرگ احتمالی نجات پیدا کنند.

جوانان امروز به لحاظ برخی مسایل اقتصادی مشکلات خاصی دارند که آنها را دچار مسایل سلامت روان می کند. بر اساس آمار موجود هر ۴۰ ثانیه یک نفر بر اثر مسایل سلامت روان در دنیا جان خود را از دست می دهد.بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، بسیاری از افراد سلامت روان خود را به دلیل مسایل و مشکلات خاص از دست می دهند. بررسی های این سازمان نشان می دهد، بحث باورها و نگرش های منفی بر این امر تاثیر گذار بوده و سلامت روان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

استیگما(انگ اجتماعی) و بر چسب های منفی و واقعیت ها نشان می دهد افرادی که سلامت روان آنها در خطر است، اگر از متخصصان امر کمک نگیرید، ممکن است دچار مشکل شده و اوضاع برای فرد بدتر شود.

عاقبت فالوورهای کیلویی اینستاگرام

کارشناس ارشد مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی با هشدار نسبت به کلاهبردارانی که ادعای افزایش فالوور کاربران را دارد، گفت: این فالوورهای جدید، ربات‌ها یا حساب‌های تازه ساخته‌شده‌ای هستند که بعد از مدتی حساب کاربری شما را آنفالو می‌کنند و در آن صورت هم اطلاعات شخصی و خصوصی‌تان را به خطر انداختید و هم مبلغی را به جیب این افراد سودجو و کلاهبردار روانه کردید.

علی‌اصغر زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بسیاری از کاربران دنبال این هستند که تعداد دنبال‌کننده‌ها و بازدیدکننده‌های صفحه‌شان را در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام بیشتر کنند، گفت: در این میان، بعضی از کاربران هم قربانی کلاهبردارنی می‌شوند که مدعی هستند می‌توانند در این زمینه به آنها کمک کنند.

عاقبت فالوورهای کیلویی اینستاگرام

وی ادامه داد: این افراد کلاهبردار، کاربران را به نصب برنامه‌ها و اپلیکشن‌های جعلی و نامعتبری که اغلب هم خودشان طراحی می‌کنند، ترغیب می‌کنند. در نتیجه نصب این برنامه‌ها هم اطلاعات خصوصی و شخصی کاربران در معرض سرقت و سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

این کارشناس فناوری اطلاعات اظهار کرد: این روش‌ها اساساً با قوانین اینستاگرام مغایرت دارد و از لحاظ فنی هم امن به حساب نمی‌آید و حتی ممکن است باعث بسته و مسدود شدن همیشگی حساب اینستاگرام کاربر شود. همچنین این کار باعث شادوبن حساب کاربر در اینستاگرام می‌شود که در اصطلاح به آن می‌گویند ممنوعیت در سایه، یعنی تعداد بازدیدکننده‌ها و لایک پست‌های کاربران نسبت به سابق کمتر می‌شود و اینستاگرام حساب کاربری شما را به‌عنوان حسابی که قوانین را نقض کرده، تشخیص می‌دهد و درنتیجه مدتی تعداد بازدیدکننده‌ها و لایک‌های پستی افت می‌کند.

زارعی خاطرنشان کرد: کسانی که با این روش به فالوئرها و دنبال‌کننده‌های کاربران اضافه می‌شوند، ربات‌ها یا حساب‌های تازه ساخته‌شده‌ای هستند که بعد از چند روز و چند هفته حساب کاربری شما را آنفالو می‌کنند و دیگر جزو دنبال‌کننده‌های شما به حساب نمی‌آیند. در حقیقت اگر سراغ این روش بروید هم اطلاعات شخصی و خصوصی‌تان را به خطر انداختید و هم اینکه مبلغی را به جیب این افراد سودجو و کلاهبردار روانه کردید.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *