لودینگ

ارتباطات اجتماعی ۱۶ اسفند

ارتباطات اجتماعی

ارتباطات اجتماعی ۱۶ اسفند

اولویت مجلس در بررسی ۴ طرح فضای مجازی پس از بودجه

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده، گفت: بررسی چهار طرح فضای مجازی از جمله موضوع «حکمرانی داده» پس از اتمام بررسی بودجه، در دستور کار نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد.

به گزارشخبرنگار مهر، از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم، بالغ بر ۵ طرح کلان در حوزه سیاستگذاری و قانونگذاری فضای مجازی ارائه شده است. به نظر می‌رسد که نبود ضمانت‌های اجرایی برای مصوبات شورای عالی فضای مجازی و عدم اهتمام این شورا به برگزاری منظم جلسات، باعث شده تا نمایندگان مجلس یازدهم، ساماندهی فضای مجازی را در دستور کار قرار دهند.

طرح «تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال»، طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» که اوایل شهریورماه در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و به امضای حدود ۴۰ نماینده رسید و نیز طرح «حمایت از توسعه و رقابت پذیری پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات» که ۷۰ نماینده آن را امضا کردند از جمله این طرح‌ها است.

دو طرح مربوط به «قانون یکپارچه سازی داده‌ها و اطلاعات ملی» و «قانون الزام به انتشار داده و اطلاعات» نیز در ماه‌های اخیر اعلام وصول شده است.

مجتبی رضاخواه نماینده مجلس و رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده در گفتگو باخبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت این طرح‌ها، تاکید گفت: حدود ۴ طرح در حوزه فضای مجازی و حکمرانی داده در صحن مجلس اعلام وصول شده و به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شده است.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از این طرح‌ها هم اکنون در کمیسیون فرهنگی مراحل کارشناسی را می‌گذراند و طرح دیگر در دست بررسی در کمیسیون صنایع است. اگرچه کار کارشناسی بسیاری در مورد این طرح‌ها انجام شده اما هیچکدام تاکنون به صحن مجلس ارجاع نشده‌اند.

رضاخواه با بیان اینکه اسامی این طرح‌ها که پیش از این اعلام شده بود تغییر یافته است، گفت: طرح حمایت از توسعه و رقابت پذیری پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات، توسط اینجانب ارائه شد و با تغییر نام، در حال گذراندن مراحل کارشناسی و کار تکمیلی است.

وی گفت: به دلیل بررسی بودجه ۱۴۰۰، بررسی این طرح‌ها از اولویت نمایندگان خارج شد اما پس از اتمام بررسی قانون بودجه، این طرح‌ها در اولویت بررسی و ارجاع به صحن علنی قرار می‌گیرند.

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده تاکید کرد: با توجه به خلاءهای قانونگذاری در این حوزه، تصمیمی برای تجمیع این طرح‌ها وجود ندارد و هر یک از این طرح‌ها، با هدف قانونگذاری در این حوزه ارائه شده و پس از بودجه در اولویت بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش مهر، طرح «صیانت از فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» در قالب ۲۰ ماده به مجلس ارائه شده است و توسعه فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی و به خصوص پیام‌رسان‌ها و وجود خلأ قانونی در این حوزه و نیز لزوم حمایت از تولیدات داخلی و صیانت از حقوق کاربرانی که در معرض آسیب و نقض شدید قرار دارند، از جمله دلایل توجیهی آن است.

در بند دلایل توجیهی طرح «حمایت از توسعه و رقابت پذیری پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات» نیز این‌طور عنوان شده است: «شبکه ملی اطلاعات به گواه اسناد بالادستی و مطالبات رهبری، مهمترین اولویت حاضر فضای مجازی کشور است و اخیراً سند معماری و طرح کلان این شبکه در شورای عالی فضای مجازی طرح و تصویب شده است. بر اساس نظر کارشناسان و فعالان این بخش، بیشترین تهدید و ضعف کشور در حوزه خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی نظیر موتور جستجو، پیام‌رسان، شبکه اجتماعی و … است. تسریع در پیاده سازی دولت الکترونیک و حرکت به سمت دولت هوشمند، کاهش آسیب پذیری مردم در استفاده از خدمات فضای مجازی و تقویت توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی، توسعه اقتصاد دیجیتال با استفاده حداکثری از توان شرکت‌های دانش بنیان داخلی از مهمترین اهدافی است که باید با توسعه خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات مبتنی بر سیاست‌های کلان مصوب شورای عالی فضای مجازی محقق شود.»

در دلایل توجیهی «طرح قانون یکپارچه سازی داده‌ها و اطلاعات ملی» که به امضای ۵۵ نفر از نمایندگان رسیده، نیز آمده است: «امروزه داده‌ها و اطلاعات، زیربنای قدرت نرم و مهمترین رکن اداره کشورها هستند و فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی (AI )، اینترنت اشیا و دفتر کل توزیع شده (DLT ) همراه با رویکردهای نوین اداره امور کشورها نظیر دولت هوشمند، شهر هوشمند و اقتصاد هوشمند همگی بر پهنه مفهوم تحول دیجیتال تبدیل به مبانی اصلی سیاستگذاری کشورها شده، این امر برای جمهوری اسلامی ایران از یک اقدام آینده نگارانه به یک ضرورت تبدیل شده است. بسیاری از معضلات و مسائل پیش روی کشور با تغییر نظام حکمروایی داده‌ها و اطلاعات قابل رفع و بهبود است، اما ساختارهای اجرایی کشور و رویکردهای سنتی مواجهه با داده‌ها و اطلاعات، منجر به جزایری از فناوری‌های غیر متصل شده است که گویی از هم نه تنها فاصله دارند بلکه بی اطلاع هم هستند. این قانون تلاش می‌کند برخی از این مشکلات را مورد توجه قرار دهد تا با هماهنگی و همکاری کلیه نهادهای تصمیم گیر و اجرایی بتوان رویکرد تحول دیجیتال را در کشور به طور جدی آغاز کرد.»

از سوی دیگر طرح «الزام به انتشار داده و اطلاعات» که به امضای ۳۳ نفر از نمایندگان رسیده است، نیز تاکید دارد: «در نظام قانونگذاری ایران قانون یا قوانین شفاف، جامع و مانع به منظور دسترسی آزاد به داده و اطلاعات با حفظ حریم خصوصی ارتباطاتی و اطلاعاتی و اسرار حاکمیتی تدوین نشده است. هرچند احکام پراکنده‌ای در قوانین انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، تجارت الکترونیک، ارتقای سلامت اداری و لایحه شفافیت ذکر شده است ولی قوانین مذکور تعریف جامع و مانعی از داده، اطلاعات و حریم خصوصی ارتباطاتی و اطلاعاتی و اسرار حاکمیتی و استانداردهای تولید، ذخیره سازی، پردازش، بهره برداری، انتشار، انتقال، افشا و حفاظت از اطلاعات و داده ارائه نمی‌کند و نحوه دسترسی به اطلاعات و داده و نهاد ناظر بر انتشار اطلاعات و داده و حریم خصوصی ارتباطاتی و اطلاعاتی و اسرار حاکمیتی را مشخص نکرده است. همچنین متولی تعیین استاندارد لازم برای ارائه اطلاعات افراد و داده‌ها و نحوه انتشار داده با استانداردی که به هیچ وجه صاحب داده و اطلاعات شناسایی نشود، مشخص نشده است.

 

 

 

 

اینترنت نسل پنجم چه فوایدی برای مردم ایران خواهد داشت؟

در این گزارش جزئیات کاربرد اینترنت ۵G برای ایرانیان و تاثیر آن در آینده فناوری کشور بررسی شده است.

به گزارش خبرنگارحوزه دنیای ارتباطاتگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از استفاده کشور‌های مختلف ازاینترنت ۴Gو رشد روز افزون فناوری، این نسل از اینترنت همراه پاسخگوی نیاز‌های شبکه برخی از این فناوری‌ها نبود و کشور‌های توسعه یافته نسل بعدی اینترنت یعنی ۵G را برای توسعه فناورانه خود به کار گرفتند و حالا به فکر راه اندازی ششمین نسل ازاینترنت همراههم هستند.

۵G در کشورهای دنیا به خوبی رشد کرده و توانست نیاز‌های فناورانه بسیاری را پاسخ دهد. در همین راستا اپراتور‌ها و متولیان بخش اینترنت و توسعه مخابراتی ایران نیز به فکر وارد کردن و راه اندازی این تکنولوژی در داخل کشور افتادند؛ چیزی که شاید برای مردم ابهاماتی را به دنبال داشته باشد که حالا این فناوری قرار است چه کاربرد و ویژگی‌هایی داشته باشد و یا چه چیزی را به زندگی مردم اضافه کند؟


بیشتر بخوانید


در همین راستا بامرتضی طاهری بخش معاون فنی همراه اولگفت‌وگویی را ترتیب داده ایم تا نظرات کارشناسی در این خصوص را بررسی و تحلیل کند. در ادامه جزئیات این گفت‌وگو را مشاهده می‌کنید:

طاهری بخش گفت: برای اولین بار در ایران فرکانس‌های ۴G و ۵G را اگریگیت کردیم که به سرعت بالاتری دست یابیم هدفمان این بود که بتوانیم شبکه را آماده کنیم تا بتوانیم برای کاربرد‌هایی که به سرعت بالاتری نیاز دارند دست پیدا کنیم. کار سختی بود که در معدود کشور‌هایی از دنیا اتفاق افتاد.

اینترنت نسل پنجم

سال ۲۰۲۵ اوج استفاده از اینترنت نسل چهارم

وی بیان کرد: طبق مطالعات انجام شده در دنیا تا چهار سال آینده مصرف اینترنت ۴G در کشور رو به رشد است و اوج استفاده از اینترنت نسل چهارم در دنیا در سال ۲۰۲۵ اتفاق خواهد افتاد. اگر صرفا به سرعت ۵G توجه کنیم به آن جفا کرده ایم؛ اینترنت نسل پنجم برای افزایش سرعت اینترنت مصرفی توسعه نمی‌یابد بلکه برای ایجاد تحول مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون فنی همراه اول تصریح کرد: کاربرد‌های فراوانی هستند که می‌توانند با استفاده ازاینترنت ۵Gبه بهبود زندگی بشر کمک کنند؛ ماشین‌های هوشمند، اینترنت اشیا، ماشین‌های خودران و پزشکی از راه دور از جمله کاربرد‌هایی هستند که اینترنت ۵G برای مردم به ارمغان خواهد آورد و از حالا باید برای رسیدن به آن‌ها برنامه ریزی کرد. چنین فناوری‌هایی به نسلی از اینترنت با سرعت بالا و تاخیر کم نیاز دارد که ۴G پاسخگوی آن نیست. ۴G مسیر خودش را طی می‌کند و ۵G برای ایجاد تحول به کمک بشر می‌آید.

طاهری بخش ادامه داد: استارتاپ‌ها و شرکت‌ها باید بر روی شبکه ۵G تعریف سرویس کنند تا برای چهار سال آینده که توسعه انبوه در کل شهر‌های کشور صورت گرفته است، سرویس دهی بر روی اینترنت پر سرعت نیز آغاز شود نه اینکه صرفا بر روی سرعت این نسل از اینترنت کار شود و سرویس دهی مناسب برنامه ریزی نشود. در غیر این صورت تمام استفاده ۵G برای دیدن یک ویدئو در بستر اینترنت توسط کاربر است که این موضوع هدف نهایی ۵G نیست.

اینترنت نسل پنجم

برای بهبود اینترنت ۴G  در ایران چه اقدامی صورت می‌گیرد؟

وی با بیان اینکه مصرف ۴G همچنان در سراسر دنیا زیاد است عنوان کرد: همواره فرکانس‌ها را بین لایه‌های مختلف جا به جا می‌کنیم؛ از ۳G کم می‌کنیم و به ۵G اضافه می‌کنیم تا نقصی در سرعت اینترنت به وجود نیاید و این سرعت را جبران کنیم.

اینترنت ۵G برای ایجاد سرطان و بیماری آمده است؟

معاون فنی همراه اول درباره فوبیایی که برای راه اندازی سایت‌های ۵G وجود دارد و امکان ایجاد بیماری‌های مختلف به واسطه این فناوری توضیح داد: ما درون خانه‌های خودمان همواره از وسایلی استفاده می‌کنیم که دارای امواج هستند مثل شسوار، وای فای، جارو برقی، مایکروویو و گوشی‌های تلفن همراه؛ تا کنون مرکز رسمی بهداشتی چیزی را اثبات نکرده که امواج این ضرر را دارند. طبیعتا این فوبیا به دلیل اثبات نشدن پس از مدتی از بین می‌رود.

طاهری بخش افزود: اهمیتی که ۵G دارد و تحولی که برای زندگی مردم ایجاد می‌کند اثرات مثبت‌تر و ارزشمندتری را بر زندگی افراد خواهد داشت به اندازه‌ای که این فوبیا رفته رفته به حاشیه تبدیل شده و به طور کلی از دهن مردم حذف می‌شود.

وی اظهار داشت: به طور کلی برای ۵G در کشور از باندی که در تمام دنیا مرسوم است یعنی باند ۳.۵ گیگ استفاده شده است و در شبکه ۴G باند ۲.۶ گیگ استفاده می‌شد.

اینترنت نسل پنجم

مودم‌های ۵G، خواب و خیال برخی از افراد برای استفاده از اینترنت نسل پنجم

معاون فنی همراه اول درباره طریقه استفاده اینترنت نسل پنجم گفت: اینترنت ۵G را می‌توان با مودم‌های مخصوص و استفاده از سیمکارت‌های ۵G به وای فای تبدیل کرد و با گوشی‌های معمولی که قابلیت ۵G را ندارند از سرعت آن استفاده کرد و نیازی به تعویض گوشی و سیمکارت نیست، اما در حال حاضر تعداد این مودم‌ها در بازار محدود بوده و قیمت‌هایی بیشتر از ۱۰ میلیون تومان دارد. در شبکه همراه اول نزدیک به ۱۰ هزار تلفن همراه هست که امکان اتصال به شبکه ۵G را دارند.

از ۵G چه به مردم می‌رسد؟

طاهری بخش هدف راه اندازی ۵G در ایران را تبیین کرد و ادامه داد: هدف اصلی درپی ورود ۵G به کشور این است که بتوان کاربرد‌های علمی برای آن توسط مراکز علمی و استارتاپ‌ها تعریف کرد و خروجی این برنامه ریزی‌ها به مردم سود برساند.

وی بیان کرد: ۵G فضای بکری را به وجود آورده و همه استارتاپ‌ها را برای برنامه ریزی درخصوص استفاده از این فناوری پشت خط مسابقه آورده است. از همین حالا برای رسیدن به شهر‌های هوشمند در محیط‌های صنعتی باید وارد عمل شد.

معاون فنی همراه اول ادامه داد: در حال حاضر انتظاراتی که مشتریان از ۵G دارند بیشتر حول محور میزان سرعت دسترسی به شبکه است که این موضوع فقط یکی از کاربردهای ۵G است. این موضوع می تواند برای استارتاپ‌ها فرصتی باشد که تا زمان ایجاد پوشش گسترده ۵G، به صورت رایگان از موقعیت و فرصتی که در اختیارشان هست استفاده کنند، ایجاد و توسعه سرویس های B2B و به طور کل B2X را عملیاتی کنند.

طاهری بخش بیان کرد: در حال حاضر کاربرد بیش از ۹۹ درصد شبکه ۴G، برای B۲C است که بهتر و موثر‌تر می‌توان از شبکه ۴G برای سرویس‌های B۲B استفاده کرد و در کشور هم این موضوع ممکن است. حداقل تا ۱۴۰۴ شبکه غالب مورد استفاده مشتریان ۴G خواهد بود.

اینترنت نسل پنجم

گیمرها عاشق ۵G می‌شوند

طاهری بخش درباره تاثیر این نسل اینترنت بر روی پینگ‌های بازی اظهار داشت: گیمر‌ها عاشق اینترنت نسل پنجم خواهند شد. پینگ بازی‌های رایانه‌ای با اینترنت ۵G کمتر از ۱۰ میلی ثانیه خواهد بود که تاثیر خوبی بر روی کیفیت بازی‌ها دارد و لذت زیادی را برای جوانان به همراه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

بچه‌ها چطور دوستان خود را انتخاب می‌کنند؟

۱۳۹۹/۱۲/۱۶ – ۱۲:۵۴ – کد خبر: ۳۰۸۷۶۶
بچه‌ها چطور دوستان خود را انتخاب می‌کنند؟

سلامت نیوز-*دکتر منیژه مشیری: انسان موجودی اجتماعی است و نیاز به تعامل با انسان‌های دیگر دارد. در ابتدای تولد این تعامل با پدر و مادر و سایر افراد خانواده است. به تدریج دامنه تعامل اجتماعی کودک گسترده‌تر می‌شود. هر اندازه پدر و مادر سعی کنند برای کودک همبازی خوبی باشند، باز نمی‌توانند جای یک همبازی هم سن و سال را برای او بگیرند‎.

‎به گزارش سلامت نیوز به نقل از ضمیمه خانواده روزنامه اطلاعات، دوستان تصادفی انتخاب نمی‌شوند. بچه‌ها در طی دوران رشد خود با افراد زیادی روبرو می‌شوند، اما تعداد اندکی از این آشنایی‌ها به دوستی واقعی می‌انجامد. این انتخاب بر چه مبنایی است؟ مطالعات انجام شده همه در یک عامل اتفاق نظر دارند و آن عامل، شباهت بین دو فرد است. کودکان با کسانی دوست می‌شوند که شبیه خودشان باشند. جنبه‌های مختلف شباهت در پی مورد بررسی قرار می‌گیرند‎:

‎شباهت‌های عام‏

یک شباهت مهم، همسانی در سن است. کودکان برای دوستی بیشتر به هم سالان خود گرایش دارند‏‎.‎‏ شباهت دیگر، همسانی در جنسیت است.

در سالهای قبل از دبستان تمایل به دوستی با همجنس در کودکان آغاز و بارز می‌شود. حتی در بخش اعظم دوران کودکی، به هنگام انتخاب دوست، عامل جنسیت به هم سن بودن برتری دارد. لازم است که والدین از این عامل در معاشرت با قوم و خویشان و دوستان و همسایگان آشنا باشند‏‎.

‎یکی دیگر از شباهت‌ها، همسانی نژادی و قومی است. گرایش به دوستی با کودک هم نژاد و دارای قومیت و فرهنگ یکسان، از سنین دبستان بارز و با بالا رفتن سن افزایش پیدامی کند. در کودکان ساکن در مناطق چند فرهنگی این مورد بیشتر بارز می‌شود‏‎.

‎شباهت‌های رفتاری

شباهت‌های رفتاری نیز نقش مهمی در ایجاد دوستی دارند. کودکانی با اهداف تحصیلی مشابه بیشترجذب هم می‌شوند. داشتن علایق و فعالیت‌های مشترک خارج از محیط درسی، مانند سرگرمی‌ها، موسیقی، ورزش، نقاشی نیز باعث تقویت رابطه دوستی می‌شوند‏‎.

‎در کنار عامل اصلی شباهت، عوامل دیگری مانند نیاز به فردی صمیمی و محرم راز داشتن، تبادل افکارکردن، و دارابودن مهارت حل اختلاف نیز در ایجاد رابطه دوستانه سهیم هستند. همچنین بعضی کودکان به دنبال دوستانی می‌روند که از خودشان محبوب‌تر و یا از نظر موقعیت اجتماعی ـ اقتصادی بالاتر باشند‏‎.

‎کودکان دارای مشکلات رفتاری و دوست‌یابی

کودکان دارای مشکل رفتاری به دو گروه تقسیم می‌شوند. بعضی در تعامل با همسالان خود رفتارشان نه منفی و نه مثبت است و همسالان آنها را ندیده می‌گیرند و به حساب نمی‌آورند. این ها گوشه گیر و خجالتی هستند.

بعضی دیگر بیشترین رفتار منفی را نشان می‌دهند و از طرف همسالان طرد می‌شوند. اینها رفتاری ضد اجتماعی و تجاوزکارانه دارند. سرچشمه مشکلات هر دو گروه کمبود مهارت‌های اجتماعی است، و با مداخله درمانی قابل معالجه هستند‏‎.

‎نقش خانواده‎

‎رفتار کودک از تجربه او در محیط خانواده سرچشمه می‌گیرد. بین گرمای خانواده و رشد مهارت?های اجتماعی کودک همبستگی وجود دارد. والدینی که در خانواده جو گرم، ایمن و حمایتگر، همراه با نظم و انضباط ایجاد می‌کنند، سرمشق رفتار درست اجتماعی برای فرزندان هستند. فرزندان چنین والدینی هم با افراد خانواده، و هم با همسالان و افراد جامعه، رفتارشان مثبت است‏‎.

‎کودکانی که سطح زندگی خانوادگی شان از هماهنگی کمتری برخوردار است، خطر ناسازگاری شان با همسالان بیشتر است. بدرفتاری والدین با کودک از قبیل تنبیه بدنی، تحقیر و تهدید باعث می‌شود که فرزند با همسالان رفتار تجاوز کارانه داشته باشد. همچنین کودکانی که در خانواده به آنها بهایی داده نمی‌شود و خود را فراموش شده احساس می‌کنند در جمع همسالان گوشه‌گیر و انزوا طلب می‌باشند‎.

مداخله والدین در دوست یابی

بعضی والدین چنین می‌پندارند که هر نوع رفتار ضد اجتماعی کودکان دیگر بر فرزند آنان تأثیر می‌گذارد و به همین سبب در دوران قبل از مدرسه، کودکانی را که به نظرشان خوب می‌آیند از میان بچه‌های فامیل و یا دوستان و شاید همسایه‌ها گزینش می‌کنند که با فرزند آنها دوست و همبازی شود. حتی در سالهای اول دبستان نیز بعضی از پدر و مادرها ممکن است به مداخله در دوستیابی فرزندشان ادامه دهند؛ به این ترتیب که با والدین سایر کودکان هم کلاس فرزندانشان آشنا شوند و از میان آنها خانواده‌های مورد تأئیدشان را انتخاب و با آنها معاشرت خانوادگی برقرار کنند تا او به دام دوستان نابابی نیفتد‎.

‎چون بعد از ورود فرزند به دبیرستان و آغاز نوجوانی نظارت بر دوستیابی او دیگر عملی نیست، بهتر است که والدین سعی در ایجاد روابطی صمیمانه و سپری کردن اوقات بیشتری با فرزند نوجوان خود کنند. راهکار مؤثر دیگر وضع قوانین و مقرراتی، قابل اجرا، عادلانه و با رعایت نیازهای به حق نوجوان، برای معاشرت وی با دوستان و نیز تعیین مرز استفاده وی از رسانه‌ها و فضای مجازی، توسط والدین است‏‎.

 

 

 

 

 

“بی‌فرهنگ” بدترین دشنام بین‌المللی!

 

"بی‌فرهنگ" بدترین دشنام بین‌المللی!

فکر می‌کنم بدترین دشنام بین‌المللی، همین یک کلمه باشد: «بی‌فرهنگ!» همه مردمان عالم، اجماع دارند بر این نکته که، فرهنگ اهمیتی حیثیتی و حیاتی برای نوع بشر دارد.

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیم؛ فکر می‌کنم بدترین دشنام بین‌المللی، همین یک کلمه باشد: «بی‌فرهنگ!». همه مردمان عالم، اجماع دارند بر این نکته که، فرهنگ اهمیتی حیثیتی و حیاتی برای نوع بشر دارد. بی فرهنگ، ما فقط همان حیوانیم که ناطقیم؛ لاغیر. فرهنگ خاصیت های بسیاری دارد که همه می دانند، اما من می خواهم تمرکز کنم بر روی یکی از این خصایص؛ «خلاقیت و نوآوری». خلاقیت و نوآوری مرز جداکننده تعالی از روزمرگی است؛ جایی ورای سکون و ایستایی. خلاقیت و نوآوری، روشی است برای بالا رفتن و بالاتر ایستادن. خلاقیت و نوآوری همانی است که انسان را اشرف مخلوقات می کند و به خلیفگی اش از سمت خداوند، معنا می بخشد. این چنین است که فرهنگ در جایی خود را به عرش اعلی می رساند و قرن ها و هزاره، بر می ایستد و همچنان غنی می ماند، اما جایی دیگر، آنچنان به فراموشگاه تاریخ، سپرده می شود که انگار، هرگز نبوده است.

بر همین اساس است که آن بزرگ تاریخ؛ پیامبر اعظم(ص) فرموده است: «اگر ایمان به ستاره ثریا آویخته باشد، گروهی از ایرانیان آن را به دست خواهند آورد.». ریشه های فرهنگ در کشور ما، آنچنان عمیق و گسترده است که بالندگی و درخشندگی ثمراتش، بر هیچ کس پوشیده نیست؛ حتی اگر برخی حاسدان و معاندان، بخواهند با تبلیغات ناجوانمردانه، بر این عرصه پاک، خاک شک بپاشند و ملت ها را به آن، بدبین کنند.

اسناد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد، خلاقیت و نوآوری در همه شئون زندگی مردمان این سرزمین، نقشی محوری و حیاتی داشته است. گرچه، نفرین نفت و منابع، در برهه ای، ما را تن آسایی و مسامحه گری مقطعی کشاند، اما انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، قطار  ایران را به ریل بازگرداند و نسیم خلاقیت و نوآوری، در کوچه هایش وزید. ما در مقاومت در برابر تحریم های ظالمانه که همانا «دفاع موفق» و جهاد فتوحات علمی و فناوری چهل ساله است، سربلند بوده ایم.

حالا بگذارید جور دیگری به ماجرا نگاه بیندازیم. تصور کنید کشوری را که همه دنیا در مقابل اش ایستاده و تحریم اش کرده است، فشار حداکثری بر آن می آورد، تهدید به جنگ می کند، راه ها و مبادی درآمدی و اقتصادی اش را مسدود می سازد، دچار خشکسالی است، اغلب همسایگانش، با دشمنان، رفیق اند و… . طبق اصول و مبانی کشورداری، چنین سرزمینی حتما فروپاشیده و از میان رفته است. در آن جنگل داخلی حکمفرماست. فقر و قحطی، بیداد می کند. همه چیز در آن تیره و تار و اندوه وارانه است. بیماری و نکبت از در و دیوار خانه ها می بارد. مرده ها در کف خیابان بر اثر کرونا و بیماری های از این قبیل، روی هم تلنبار شده اند. دود غلیظ بدبختی در هوا پراکنده است.

اما در واقعیت چه رخ داده؟ ایران صاحب جایگاهی درخور و رشک برانگیز در علوم و فنون نوین است. ماهواره به به ثریا می فرستد. پیچیده ترین داروها و واکسن‌ها و پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های حوزه پزشکی را می سازد و صادر هم می کند. هواپیما می سازد. کشتی می سازد. قطار می سازد. در مقابل هر بن بستی، راهی تازه را می گشاید. حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان و ۱۴۰۰ شرکت خلاق و ۱۰ هزار استارتاپ دارد که هر یک، محصولات و اختراعاتی تازه دارند و در حال تولیدش هستند. شرکت های خلاق و استارتاپ های متعدد و متنوع، تا دورترین و صعب العبورترین روستاها هم، راه باز کرده است. زیست بوم نوآوری و فناوری، شکوفه داده و ثمرات اش در انتظار نوروز و اردیبهشت است که در همین نزدیکی هایند. البته مشکلات هم هست، کمبود هم هست. اما این چهره واقعی سرزمین ایران است که در دشوارترین و حساس ترین لحظه های تاریخی اش به سر می برد و همچنان ایستاده و پابرجا مانده است. ایران اسلامی، این سربلندی را مرهون چند چیز است که یکی از مهمترین هایش، داشتن «فرهنگ خلاق و نوآور» و زنده نگه داشتن اش توسط خلایق صبور و مقاوم آن است.

حالا ما از زمستان روزگار، به نوروز و بهار نزدیک شده ایم. همه بذرهایی که در قلب هر ایرانی، با امید و ایمان کاشته شده بود، جوانه زده است. فرهنگ و هنر ایران اسلامی، جایش را در عرصه جدید بازیگران فناوری و نوآوری، پیدا کرده است. در دنیا فرهنگ و هنر، ثروت زاست. هزینه برایش، بهترین سرمایه گذاری است. بازار فرهنگ و هنر که بر مبنای خلاقیت اصیل و بومی استوار است، در کشورمان، دارد رونق می گیرد. جان می گیرد. به برنایی رسیده است. تمدن چندهزار ساله این مرز و بوم، داشته های فرهنگی و معنوی اش، بزرگ ترین ضامن و پشتیبان جوانان خلاقش برای رسیدن به موفقیت های چشمگیر خواهد بود.

اما حالا که زیست بوم نوآوری و فناوری، به بلوغ و شکوفایی اش نزدیک شده، یک رفتار مهم توسط بازیگران آن، ضروری است. ما باید از داشته های فرهنگی مان، بهترین و بیشترین بهره را در کسب و کارها و اقتصاد دانش بنیان مان، داشته باشیم. بومی سازی فناوری و ایران‌ساخت، می باید که درون و بیرون داشته هایش را در نوردد و نمای ایرانی اش را به رخ بکشاند.

همه می دانند که رویه درست و جواب پس داده جوامع، این طور است که فرهنگ بر اقتصاد باید سوار باشد. آنها که اقتصاد را ارجح دانستند و فرهنگ را بزک و ظاهر، به قهقرا رفتند و حرف شان را اغلب، پس گرفتند و به مسیر درست برگشتند، البته با زیان و آسیب بسیار. ما که خزانه فرهنگی و هنری مان، درخشان و چشمگیر است، می توانیم از پشتوانگی آن، آبادانی های بسیاری را فراهم آوریم. این یک شعار نیست، یک راهبردی است که جواب اش را هم پس داده.

بد نیست به موضوع «اقتصاد خلاق» جدی تر و عمقی تر نگاه بیندازیم. تجربه کشورهای موفق در این زمینه، می تواند ما را از اختراع دوباره چرخ، برحذر دارد. به عنوان مثال، کشورهای اروپایی مانند استرالیا یا ژاپن و کره جنوبی، موضوع اقتصاد خلاق را دارند تبدیل به یک فرهنگ مدرسه ای می کنند. کودکان از همان دوران رشدشان، دارند یاد می گیرند که خلاقیت و نوآوری شان داشته باشند و خلاقیت شان را به محصول نزدیک کنند. از همین رو، آماری که این کشورها از خروجی شیوه اقتصاد خلاق شان، داده اند، چشمگیر و ستودنی است.

۲۷۰۰ میلیارد دلار گردش مالی در دنیا برای صنایع خلاق ثبت شده است. رقم کمی نیست. خیلی زیاد است و قابل تامل. سهم صنایع فرهنگی و خلاق کشور ما از این گردش مالی، حدود ۱۰۰ میلیون دلار در سال است. انصافا خیلی کم است. ما با این همه داشته و پشتوانه و پیشینه، نباید در این سطح باشیم. وقتی اقتصاد خلاق، علاوه بر حفظ میراث گرانبها و وحدت ملی، به اشتغالزایی و ثروت افزایی بی دردسر و کم زمان، منجر می شود، چرا نباید به آن بیشتر توجه کنیم؟ حالا بماند که موضوع صدور فرهنگ به واسطه محصولات عرصه اقتصاد خلاق هم جذابیت زیادی دارد که ما را برای کار بیشتر، می تواند باانگیزه تر بکند.

بر همین اساس، شکل گیری شتاب دهنده های تخصصی در حوزه اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی از واجب ترین های امروز ما است. این شتابدهنده ها، می توانند استارتاپ ها و شرکت های خلاق را دور هم جمع کنند و از گنجینه فرهنگی و هنری مان که تمام ناشدنی است، بهره های فراوان ببرند و کشور را هم صاحب منافع پایدار کنند. شکل گیری خانه های خلاق در چند استان، در همین سال های اخیر، آغاز شده است. حرکتی خوب و ارزشمند. اما با توجه به لازمه تکمیل شدن زیست بوم اقتصاد خلاق، می باید که هر استان صاحب این خانه های موثر و دوست داشتنی شود. سپس ضمن شکل گیری اکوسیستم صنایع خلاق این زنجیره تکمیل شود و آنگاه محصولات متنوع و معتنابهی را به جامعه عرضه و آنگاه راهش را به آن سوی مرزها باز کند.

همین اهمیت حیات برای خانه‌های خلاق نیز وجود دارد. خانه‌هایی که ستون‌ها و جای جای آن رنگ و بوی نوآوری را دارد. خانه‌هایی برای جوانان این سرزمین که در آن ارزش‌های اقتصادی و اجتماعی را می توان مشاهده کرد. حمایت از کارآفرینان جوان و سرمایه های نوپا با ایجاد فضایی برای تبادل ایده‌ها کاری است که در این خانه ها انجام می‌شود. با توسعه این خانه ها در سراسر کشور برندسازی، بازاریابی، تبلیغات و گسترس محصولات خلاق‌ها را شاهد می شویم.

اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان، با بال های اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی، و با ایمان به توانستن، راه اش را به آسمان و ثریا باز خواهد کرد. برق چشمان منتظر مردم شریف ایران، راه رسیدن شرکت های خلاق و دانش بنیان را برای رسیدن به قله های سربلندی، روشن کرده است. همیشه روشن باد.

اقدامات غیرقانونی سایتهای همسریابی /در چه شرایطی می توان از این سایتها حمایت کرد؟

اقدامات غیرقانونی سایتهای همسریابی /در چه شرایطی می توان از این سایتها حمایت کرد؟

محمد مهدی تندگویان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: اگر بتوان طرح مشاوره پیش از ازدواج را تا دورترین نقطه کشور و بدون اجحاف در حق زوجین برای استفاده از این خدمات و پرداخت هزینه مضاعف برای حضور در این کلاسها گسترش داد، می‌توان مشاوره پیش از ازدواج را اجباری کرد چراکه از جمله نتایج مثبت آن ازدواج هدفمند، درست و جلوگیری از آسیب‌های پس از ازدواج به دلیل عدم شناخت زوجین از یکدیگر است.

محمد مهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اجباری شدن بعضی مسائل منجر به ایجاد تخلفاتی نیز می‌شود، از این رو ممکن است حتی با اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج برخی بدون طی کردن دوره مشاوره، گواهی‌نامه آن را تهیه کنند. اگر بحث اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج به درستی انجام شود و تخلفی در آن انجام نشود به طور حتم با فرهنگ سازی در این حیطه، شاهد افزایش آمار ازدواج نیز خواهیم بود.

تندگویان با بیان اینکه به علت کمبود نیروی انسانی و روانشناس برای حضور در روستاها و ارائه خدمات پیش از ازدواج، نمی توان مشاوره پیش از ازدواج را حداقل در شرایط فعلی اجباری کرد، ادامه داد: روانشناسان و مشاوران از هیچ گونه معافیت و بیمه‌ای برخوردار نیستند و از سوی دیگر مشوق و امتیازی برای حضور آنها در مناطق محروم در نظر گرفته نشده است، از این رو حضور آنها در مناطق محروم و ارائه مشاوره عملا ایثارگری و کار خیر بدون مزد محسوب می‌شود.

وی افزود: مکاتباتی برای مشمول بیمه قرار گرفتن خدمات مشاوره و روانشناسی توسط این معاونت انجام شده است که البته نهاد اصلی که باید این مساله را پیگیری کند سازمان نظام روانشناسی و مشاوره است. این معاونت تنها به عنوان دستگاه همکار، به تعلق گرفتن این تسهیلات کمک می‌کند و به اندازه وظایف خود مکاتبات و پیگیری‌های خود را انجام داده است.

می‌توان طرحی نظیر پزشک خانواده برای حضور روانشناسان در مناطق محروم اجرایی کرد

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر مساله کمبود نیروی انسانی، اعطا مشوق‌ها و امتیازاتی برای حضور روانشناسان در مناطق محروم و روستایی، معافیت‌ها و ایجاد پوشش بیمه حل شود، می‌توان طرحی نظیر طرح حضور پزشکان در مناطق محروم را برای حضور روانشناسان در مناطق محروم و ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی پیش از ازدواج اجرایی کرد.

متاسفانه در برخورد با آسیب‌های اجتماعی نظیر ازدواج سفید به روز نیستیم

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره علت روی آوردن جوانان به ازدواج سفید گفت: اگر روزی که این مساله با عناوین مختلفی نظیر ازدواج سفید یا هم‌باشی، هم خانگی و… شکل گرفت؛ شناسایی، تحلیل درست و ورود سریعی برای رفع آسیب انجام می‌دادیم به طور حتم به نتیجه می‌رسیدیم.

تندگویان افزود: متاسفانه ما در برخورد با آسیب‌های اجتماعی به روز نیستیم و معمولا برای پیشگیری اقدام نمی‌کنیم و مقابله ما با آسیب نیز دیر شکل می‌گیرد. ما زمانی به آسیب‌ها ورود می‌کنیم که آسیب‌ها در بخشی از کشور فراگیر شده است. دستگاه‌ها در مواجهه با آسیب بسیار کند و ناهماهنگ عمل می‌کنند.

تنها پیشنهادات مبتنی بر پیوست مطالعاتی در امر فرزندآوری اثر گذار است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اعطا یک میلیون تومان به سرپرست متولدین ۱۴۰۰ برای خرید سهام بورس را در امر فرزندآوری موثر می‌دانید؟، تصریح کرد: اگر پیشنهادات نهادهای مختلف در راستای افزایش جمعیت و فرزندآوری مبتنی بر پیوست مطالعاتی باشد اثر گذار خواهد بود، در غیر این صورت نگران صرف منابع کشور با اجرای مشوق‌های مقطعی و بی‌تاثیر هستیم.

معاون ساماندهی امور جوانان همچنین این را هم گفت که زمانی یک خانواده به امر فرزندآوری توجه نشان می‌دهد که نسبت به توانایی اداره فرزند خود تا زمان تحت تکفل بودن و تامین هزینه‌ها با توجه به مشوق‌های دائمی اطمینان حاصل کند چراکه مشوق‌های مقطعی کمکی به ساختار پایه‌دار فرزندآوری نمی‌کند.

اخاذی سایت‌های همسریابی از مردم 

وی همچنین در بخش دیگر سخنان خود درباره سایت‌های همسریابی اظهار کرد: صحت سوابق و اطلاعات ارائه شده در سایت‌ها و کانالهای همسریابی مشخص نیست. در حال حاضر هیچ نهادی برای صدور مجوز این مجموعه‌ها وجود ندارد و از این رو نظارتی بر روی آنها شکل نمی‌گیرد و همین امر منجر به اخاذی این سایت‌ها از مردم شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه‌ها صرفا سایت‌هایی شخصی و یا وابسته به موسسه‌ای هستند که مجوزی برای این فعالیت ندارند و کار غیر قانونی انجام می‌دهند. فعالیت آنها عمدتا به ازدواج پایدار و زندگی مشترک و دائمی ختم نمی‌شود.

تنها قوه قضائیه می‌تواند ضابطی برای نظارت بر سایت‌های همسریابی تشکیل دهد

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، افزود: باید ساختار و ضابطی قضائی در این راستا شکل گیرد که با دسترسی مستقیم، اطلاعات مشخص افراد را در اختیار داشته باشد که به طور حتم به جز قوه قضائیه نهاد دیگری نمی تواند چنین ساختاری را ایجاد کند.

تندگویان افزود: این معاونت با دادستان و پلیس فتا مکاتبات لازم را انجام داده است چراکه تنها دستگاهی که می‌تواند اشراف کامل به فضای مجازی داشته باشد دادستانی و پلیس فتا است. باید نهاد ضابطی زیر مجموعه دستگاه قضائی شکل گیرد تا نظارت بر روی چنین مجموعه‌هایی انجام شود و حتی مجوزهای لازم صادر و با مجموعه‌های متخلف برخورد شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اگر ساختاری ایمن در نهاد قضائی ایجاد شود که مراجعه کنندگان به چنین سایت‌هایی پیش از دراختیار قرار دادن اطلاعات خود در سایت یا به یکدیگر، در سیستمی رصد و پایش و راستی آزمایی شوند و اطلاعاتشان در آن سیستم محفوظ و ایمن بماند، همچنین نهاد قضائی مسئولیت تبعات ناشی از کتمان برخی موضوعات توسط مراجعه کنندگان را بر عهده گیرد، می‌توان درباره فعالیت این سایت‌ها و حمایت از آنها صحبت کرد.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *