لودینگ

گوشه چشمی به ارتباطات اجتماعی ۱۸ دی ماه!

گوشه چشمی به ارتباطات اجتماعی ۱۸ دی ماه!

 

گوشه چشمی به ارتباطات اجتماعی ۱۸ دی ماه!

 

 

 

 

انتشار تصاویر خصوصی ۵۷۴

فیسبوک: ناچار به استفاده از قابلیت‌های حریم خصوصی اپل هستیم

فیسبوک مبارزه علیه ویژگی‌های حریم خصوصی اپل را در سال ۲۰۲۱ ادامه می‌دهد؛ اما اذعان می‌کند که چاره‌ای جز رعایت الزامات امنیتی iOS 14 نخواهد داشت.اپل در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) از قابلیت جنجالی ATT رونمایی کرد و از آن زمان، ویژگی یادشده با بحث و جدل‌ زیادی مواجه بوده و باعث نگرانی خیل عظیمی از شرکت‌های وابسته به داده‌های تبلیغاتی شده است. اما فیسبوک برای مقابله با قابلیت یادشده، کمپینی علیه آن به راه انداخت و کارزار تبلیغاتی خود را به‌صورت تمام‌صفحه و با ادعای آسیب دیدن مشاغل کوچک، در روزنامه‌های مهم ایالات متحده آمریکا آغاز کرد.

بنا به گزارش اپل‌اینسایدر، فیسبوک در ایمیلی به کاربران تجاری‌، تأکید کرده است که به‌ناچار باید از قوانین جدید کوپرتینویی‌ها تبعیت کند. غول رسانه‌های اجتماعی مدعی است دستورالعمل‌های امنیتی اپل پیامدهای سختی در هدف‌گذاری، بهینه‌سازی و اندازه‌گیری کارایی تبلیغات برای مشاغل مرتبط با این صنعت در دستگاه‌های تلفن همراه و در سراسر وب ایجاد خواهد کرد. فیسبوک در این باره می‌گوید:

تغییرات حریم خصوصی به صنعت آسیب می‌رساند؛ اما به نفع اپل تمام خواهد شد و توانایی تجارت در هر اندازه را برای آن‌ به ارمغان می‌آورد و این امکان را فراهم می‌کند که اپل محصولات خود را به‌طور مؤثر بازاریابی و از طریق تبلیغات شخصی رشد کند.

فیسبوک در ادامه‌ی مستندات ایمیل خود با اذعان ویژگی‌های حریم خصوصی اپل، به کاربران تجاری می‌گوید چاره‌ای جز پذیرش دستورالعمل‌ها ندارد؛ زیرا در صورت عدم رعایت نکردن، ممکن است با خطر حذف از اپ استور روبه‌رو شود. گفته می‌شود فیسبوک هفته‌ی آینده، راهنمایی و مشاوره‌های بیشتری برای کمک به مشاغل در آمادگی برای تغییرات آتی ارائه می‌دهد. این شرکت بر این باور است که اگر اپل از ردیابی تبلیغات جلوگیری کند، به‌طور بالقوه باعث کاهش اثربخشی تبلیغات و محدودیت‌های سنجش علایق کاربران می‌شود.

 

بر اساس گزارش‌های قبلی، غول شبکه‌های اجتماعی انتظار دارد iOS ۱۴ حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد به درآمد این شرکت ضربه وارد کند. علاوه بر این، فیسبوک مدعی است که برخی از کاربران iOS 14 هیچ تبلیغی از طریق برنامه‌ی Audience Network نمی‌بینند یا در بهترین حالت، تبلیغاتی که ارتباط کم‌تری با موضوع دارند مشاهده می‌کنند.

اپل امیدوار بود ویژگی حفظ حریم خصوصی ATT را به‌عنوان بخشی از قابلیت‌های iOS 14 در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) راه‌اندازی کند؛ اما انتشار آن را تا اوایل سال ۲۰۲۱ به ‌تأخیر انداخت تا فرصت بیشتری برای ایجاد تغییرات لازم در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد. برخی از مشاغل وابسته به تبلیغات، از جمله فیسبوک به‌شدت با ویژگی‌های یادشده مخالف هستند؛ اما برخی از گروه‌ها و سازمان‌های حفظ حریم خصوصی، اپل را برای اجرای آن تحسین کرده‌اند.

فیسبوک: ناچار به استفاده از قابلیت‌های حریم خصوصی اپل هستیم

برای مثال، موزیلا (سازنده فایرفاکس) کمپینی برای حمایت از اپل برای محافظت از حریم خصوصی آغاز کرده است و گروه حقوق مدنی دیجیتال (EFF) در بیانیه‌ای اپل را برای اجرای این ویژگی تحسین و مبارزات فیسبوک علیه آن را خنده‌آور توصیف کرده است. همچنین گزارشی در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) از اختلاف نظر داخلی در مورد کمپین ضد اپل در فیسبوک حکایت داشت. گفته می‌شود برخی از کارمندان این شرکت معتقدند حملات فیسبوک غیر قابل توجیه است و می‌تواند برای غول رسانه‌های اجتماعی نتیجه معکوس بدهد.

بر اساس اخبار منتشرشده، پیش‌بینی می‌شود قابلیت شفافیت ردیابی تبلیغات در اوایل سال جاری میلادی به iOS 14 وارد شود. این بدان معنی است که وقتی این قابلیت فعال باشد، هر برنامه‌ای که روی آیفون یا آیپد اجرا می‌شود، قبل از دسترسی به داده‌های خاصی که می‌تواند برای ردیابی در سایر برنامه‌ها استفاده شود، باید از کاربر اجازه‌ی دسترسی بگیرد و کاربران می‌توانند درخواست شرکت‌ها را قبول کنند یا آن را نپذیرند. علاوه بر این، غول فناوری کوپرتینو برچسب‌ IDFA را در اپ استور ارائه داده است. این برچسب‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که کاربر قبل از بارگیری برنامه، نوع و هدف داده‌های جمع‌آوری‌شده را مشاهده کند.

دختر جوان توسط مرد انگلیسی

 

مرد انگلیسی که حساب‌های “اسنپ‌چت” دختران را هک کرده و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی آنها، باج‌خواهی کرده است، به زندان افتاد؛ طبق اعلام پلیس انگلیس وی ۵۷۴ نفر از دختران و زنان جوان را طعمه خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار علمیخبرگزاری تسنیم؛ مرد انگلیسی که حساب‌های اسنپ‌چت دختران را هک کرده و با سوءاستفاده از تصاویر خصوصی آنها، باج‌خواهی کرده بود، دستگیر شده و به زندان افتاد؛ “آکاش سوندی”به ۶۵ جرم بین دسامبر ۲۰۱۶ و مارس ۲۰۲۰ اعتراف کرده است؛ پلیس انگلیس اعلام کرده است که “سوندی” ۵۷۴ قربانی را در انگلیس، استرالیا، هنک‌کنگ، رومانی و سایر کشورها با هک‌کردن حساب‌های آنها در سرویس اشتراک تصاویر، مورد هدف قرار داد و در همین رابطه وی به ۱۱ سال زندان محکوم شده است.

پلیس انگلیس اعلام کرد که این متهم، دختران و زنان جوان بین ۱۶ تا ۲۵ سال را طعمه قرار داده است؛ این متهم به قربانیان خود عنوان کرده است که اگر تصاویر جدید از خودشان ارسال نکنند، تصاویر هک ‌شده را برای دوستان و خانواده آنها ارسال می‌کند که در همین رابطه برخی از زنان جوان درخواست‌های وی را پذیرفتند و طبق آمار پلیس، حداقل در شش مورد،‌ تهدیدهای خود را عملی کرده است.

علم و تکنولوژی , علمی , فضای مجازی , شبکه‌های اجتماعی ,

سرویس پیگرد قانونی تاج(CPS)گفته است که اقدامات این متهم تاثیر وحشتناکی بر روحیه قربانیان داشته است تا جایی که یکی از این قربانیان، اقدام به خودکشی کرده است؛ “سوندی” بعد از گزارش چندین قربانی مبنی برای تلاش‌های وی برای باج‌خواهی، هنگامی که یک واحد جرایم سایبری پلیس در ۱۹ مارس به خانه وی حمله کرد، توسط پلیس دستگیر شد.

یک مقام پلیس محلی در همین رابطه گفت: این زنگ خطری برای کسانی است که مرتکب این نوع جنایت شوند، ما شما را می‌گیریم و محاکمه می‌کنیم و قطعاً به زندان خواهید افتاد. من از هرکسی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند می‌خواهم تصاویر شخصی خود را ذخیره نکنند و مراقبت کامل انجام داده و از ایمن بودن داده‌های خود مطئمن شوند.

“جوزف استیکینگز” ازCPS گفت: این متهم، به زنان جوان، صدمات عاطفی و روحی زیادی وارد کرده است. من می‌خواهم از همه زنانی که با شجاعت از تجربیات آسیب‌زای خود سخن گفتند، تشکر کنم و در آخر به “سوندی” نیز اعلام شده است که وی به مدت ۱۰ سال در ردیف مجرمان جنسی ثبت خواهد شد.

به گزارش تسنیم؛ بعضی از برنامه‌ها مثل نرم‌افزاراسنپ‌چتبا ایده‌هایی ساده و به منظور غفلت‌زایی هر چه بیشتر طراحی و عرضه شدند که هدفشان فقط یک نکته بود، “در اسرع وقت گوشی‌ات را بردار و اتفاق تازه را ببین”!ایده این برنامه بسیار ساده است، شما عکسی را برای دوستتان می‌فرستید، او فقط از یک یا ۱۰ ثانیه فرصت دارد، تا عکس را ببیند؛ اگر زمان گذشت، عکس دیگر قابل دریافت و دیدن نخواهد بود و از سرورهایاسنپ‌چتحذف خواهد شد. تا تاریخ می ۲۰۱۴ روزانه ۷۰۰ میلیون تصویر و فیلم توسط این برنامه ارسال شده که ۵۰۰ میلیون از این تصاویر و فیلم‌ها دیده شده است.

هک اطلاعات “اسنپ‌چت” مسبوق به سابقه است تا جایی که در سال ۲۰۱۴ در عرض چند هفته، هزاران ویدیو و تصویر شخصی کاربران سرویساسنپ‌چتبصورت عمومی توسط هکرها در دسترس قرار گرفت که به نظر می‌رسد برخی از آن‌ها پس از درز کردن، از یک سایت طرف سوم که آن‌ها را ذخیره کرده بود، بدست آمده است و گفته می‌شود حدود ۲۰۰ هزار نفر از کاربران سرویساسنپ‌چتقربانی این رخداد بوده‌اند.

در این درز بزرگِ تصاویر و داده‌های شخصی، هکرها ادعا کرده‌اند که حدود ۱۳ گیگابایت از تصاویر کاربران را در اختیار دارند؛ سرویس “اسنپ‌چت“از پاسخگویی به رسانه‌ها خودداری می‌کند اما با ارائه‌ی بیانیه‌ای، نفوذ به سرورهای خود را به کلی رد کرد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به سند مصوب این شورا در خصوص مقابله با اخبار جعلی و خلاف واقع در فضای مجازی گفت: وزارت امور خارجه علیه منشاء خارجی اخبار جعلی اقدام می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی فضای مجازی در جلسه روز سه شنبه ۱۶ دی ماه به حسن روحانی رئیس جمهور، سند الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خلاف واقع در فضای مجازی را تصویب کرد.

محمدحسن انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات این سند، اهداف و تقسیم کار میان دستگاه‌های مسئول توضیح داد و گفت: بخشی از این سند در جلسه گذشته شورای عالی فضای مجازی به بحث و بررسی گذاشته شده بود و مابقی آن در جلسه روز سه شنبه ۱۶ دی ماه شورا، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به آسیب‌هایی که کشور از اخبار خلاف واقع دیده است، تمامی دست‌اندرکاران به این نتیجه رسیده‌اند که اخبار خلاف واقع، تحریف شده و جعلی به امنیت ملی آسیب می‌زند، آرامش اجتماعی را بر هم زده و انسجام ملی را خدشه دار می‌کند. از این رو مقرر شد در این سند این مسائل مدیریت شود، آسیب‌های ناشی از این قضیه کاهش یابد و امنیت روانی جامعه مورد صیانت قرار گیرد.

جزئیات سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی

درگاه‌های نشر اخبار شناسایی می‌شوند

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در این مصوبه به ۴ دستگاه مسئولیت‌هایی واگذار شده است، افزود: وزارت ارشاد مکلف شد درگاه‌های نشر (پایگاه‌های اطلاعاتی و سایت‌ها) را شناسایی و احراز کند. سکوهایی که این درگاه‌ها روی آنها سرویس می‌گیرند نیز شامل این بخش شده و باید شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه در همین حال این وزارتخانه مکلف شده که سازوکار جامعی برای رصد و راستی آزمایی اطلاعات و اخبار ایجاد کند، گفت: به بیان دیگر باید یک پلتفرم مرجع برای آگاهی رسانی به مردم در رابطه با اخبار صحیح ایجاد و در آن پلتفرم، اخبار خلاف واقع به مردم آگاهی رسانی شود؛ این وزارتخانه همچنین باید یک نظام اعتبارسنجی هم ایجاد کند تا درگاه‌هایی که اخبار را منتشر می‌کنند از نظر صحت اخبار، درجه بندی شوند.

لایحه قضائی مقابله با اخبار جعلی به مجلس می‌رود

انتظاری با اشاره به اینکه وزارت ارشاد باید ظرف ۳ ماه این وظایف را در قالب یک طرح جامع ارائه کند، ادامه داد: مطابق این سند، قوه قضائیه باید با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی و همکاری وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات، یک لایحه قضائی مناسب برای مقابله با اخبار و اطلاعات خلاف واقع که همه ابعاد را پوشش دهد، تهیه کند. احتمالاً این لایحه باید به مجلس برود و تصویب شود.

وی گفت: از سوی دیگر باید صلاحیت محاکم جمهوری اسلامی برای آن بخش از اخبار خلاف واقع که درگاه‌ها و پلتفرم‌های خارجی علیه ما نشر می‌دهند، تبیین شود.

وزارت خارجه علیه منشأ خارجی اخبار جعلی اقدام می‌کند

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تکالیف وزارت امور خارجه در این سند، اظهار داشت: با توجه به اینکه یک سری از اخبار خلاف واقع، جعلی و تحریف شده به صورت سازمان یافته علیه کشور در حال نشر است و از بیرون مدیریت می‌شود، وزارت امور خارجه باید با ظرفیت‌های دیپلماتیک و حقوقی خود، علیه منشأ خارجی اقدام کند.

تاب‌آوری اجتماعی افزایش می‌یابد

انتظاری افزود: مطابق با این سند، سازمان صداوسیما نیز باید اقدام به موقع در مورد اخبار خلاف واقع داشته باشد؛ به این معنی که در سطوح ملی و محلی به صورت میدانی اخبار جعلی و خلاف واقع را اطلاع رسانی کند. برای مثال یک حادثه در یک جا اتفاق می‌افتد اما گروه‌هایی قصد تحریک مردم را دارند و اخباری خلاف واقع را به مردم می‌گویند؛ در این زمینه صدا و سیما باید سریع در محل حاضر شده و واقعیت را به مردم بازگو کند.

وی گفت: در صورت پیاده سازی این تکالیف در کنار هم، شاهد هماهنگی انتشار اخبار در سطح ملی خواهیم بود، گفت: در عین حال باید مسئولیت پلتفرم‌های نشر هم در این سند، مشخص شود که قرار است در چارچوب این مصوبه اقدام شود. بر این اساس صاحب پلتفرم و منتشر کننده خبر، هر دو مسئول هستند و مسئولیت هر یک به زودی در آئین نامه‌ای توسط قوه قضائیه تعیین تکلیف خواهد شد.

عضو شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به اینکه این مصوبه شامل چه درگاه‌ها و پلتفرم‌هایی می‌شود، اظهار داشت: یک سری از اخباری که توسط گروه‌های کوچک داخلی در جامعه منتشر می‌شوند اما بازنشر ملی نداشته و تأثیرگذار نیستند، مشمول این آئین نامه نمی‌شوند. اما اخباری که آثار ملی، منطقه‌ای و محلی داشته باشد در چارچوب این مصوبه قرار می‌گیرد.

انتظاری در مورد اقدامات پیشگیرانه مدنظر در این سند برای انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی گفت: برای احراز هویت در این زمینه، مصوبه نظام هویت معتبرساز در سال ۹۸ در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده که در جای خود محفوظ است؛ بخشی از این سند برای نظام هویت معتبر را باید به این سند ارجاع داد. در همین حال موضوع اینکه پلتفرم‌ها باید قبل از شروع به فعالیت، مجوز دریافت کنند نیز، در مصوبه ساماندهی پیام‌رسان ها، تعیین تکلیف شده است؛ با این وجود می‌توان گفت که این ۳ مصوبه همدیگر را تکمیل می‌کنند.

بابلسر- مسئول شورای گروه های تبلیغی مازندران گفت: همزمان با ایام فاطمیه پویش به فکر همسایه باشیم به صورت ملی در استان راه اندازی شده است.

حجت الاسلام مرتضی پورعلی در گفتگو باخبرنگار مهربا گرامیداشت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: در ایام فاطمیه به عشق حضرت فاطمه زهرا (س)و یاد و خاطره سردار سلیمانی، پویش به فکر همسایه باشیم، راه اندازی می‌شود.

 اجرای «پویش ملی به فکر همسایه» در مازندران

وی با عنوان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س)و سردار سلیمانی به فکر همسایگان و نیازمندان بوده است، گفت: ما هم می‌توانیم با هر توانی که داریم از همسایگان نیازمند دستگیری کنیم.

وی پرداخت وجه قبض برق و گاز همسایگان نیازمند را از جمله مصادیق کمک به همسایگان بیان کرد و گفت: طرح ملی پویش به فکر همسایه از فاطمیه اول شروع شده و تا پایان فاطمیه دوم ادامه خواهد داشت.

 

 

 

قبل از ارسال تصاویر یا فیلم‌ها، از کسی که در تصویر یا فیلم است اجازه بگیرید. اینکه از ابتدا به اندازه کافی هوشمند باشیم که چه تصویر یا فیلمی به اشتراک گذاشته شود نسبت به اینکه بعدا بخواهیم خسارت را کنترل کنیم، ساده‌تر است.

 

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به آسیب پذیری کودکان در استفاده از تلفن همراه و تهدیدات امنیتی فضای مجازی، راهکارهایی را برای کاهش آسیب پذیری کودکان به والدین ارائه کرد.

به گزارش ایسناامروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا، گسترش آموزش از راه دور و مجازی استفاده از تلفن همراه در بین کودکان در حال افزایش است. به همین دلیل آموزش مناسب والدین به فرزندان خود در خصوص استفاده ایمن از تلفن همراه و کنترل کردن فعالیت های کودکان می تواند تا حدی با تهدیدات امنیتی مقابله کند.

سرهنگ جلیل موقوفه ای از والدین خواست تا هر زمان که فرزندانشان برای استفاده از تلفن هوشمند آماده بودند، به آنان در خصوص ایمنی و مسئولیت پذیری، آموزش‌های لازم را ارائه دهند. وی به والدین پیشنهاد کرد:

دسترسی کودکان را محدود کنید

تلفن همراه و شرکت‌های تلفن سیار (wireless company) معمولا امکاناتی را در خصوص تنظیمات حریم خصوصی و کنترل‌های ایمنی کودک ارائه می‌دهند. اکثر شرکت‌ها به والدین امکان خاموش کردن قابلیت‌هایی مانند دسترسی وب، ارسال پیام کوتاه یا دانلود کردن را می‌دهند.

برخی تلفن‌های همراه سلولی، خاص کودکان ساخته شده‌اند. این تلفن‌ها برای استفاده ساده طراحی شده‌ اند و دارای قابلیت‌هایی مانند دسترسی محدود به اینترنت، مدیریت دقیقه (minute management)، حفظ حریم خصوصی شماره‌ها و دکمه‌های تماس اضطراری هستند.

الزام استفاده از تلفن‌های محافظت شده با کلمه عبور

کلمه عبور، کد عددی یا اثر انگشت می‌تواند منجر به عدم دسترسی مزاحمان به تلفن شود.

این کار نه تنها می‌تواند از «تماس تصادفی (pocket dialing)» جلوگیری کند بلکه می‌تواند به حفظ اطلاعات و عکس‌ها در برابر دسترسی افراد غیرمجاز کمک کند.

هنگام به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها مراقب باشید.

به اشتراک گذاری و اجتماعی بودن می‌تواند فرصت‌ها و چالش هایی را ایجاد کند.

این ابزارها می‌تواند باعث ایجاد خلاقیت و سرگرمی کودک شود اما از طرفی دیگر می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در خصوص اعتبار و ایمنی اشخاص شود.

بیشتر تلفن‌های همراه قابلیت عکس گرفتن و تصویربرداری را دارند و به اشتراک گذاری و گرفتن تصاویر را در هر لحظه آسان می‌کنند.

فرزندانتان را تشویق کنید که در خصوص حفظ حریم خصوصی خود و دیگران قبل از به اشتراک گذاری تصاویر و فیلم‌ها از طریق تلفن همراه فکر کنند.

قبل از ارسال تصاویر یا فیلم‌ها، از کسی که در تصویر یا فیلم است اجازه بگیرند. اینکه از ابتدا به اندازه کافی هوشمند باشیم که چه تصویر یا فیلمی به اشتراک گذاشته شود نسبت به اینکه بعدا بخواهیم خسارت را کنترل کنیم، ساده‌تر است.

استفاده از اپلیکیشن ها را محدود کنید

اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی ممکن است اطلاعات شخصی را جمع آوری و به اشتراک بگذارند، ممکن است رایگان باشند اما فرزندان شما را ترغیب به پرداخت پول کنند و یا شامل تبلیغات باشند و به رسانه‌های اجتماعی (social medida) متصل باشند، اما این برنامه‌ها ممکن است به شما درباره کارهایی که انجام می دهند چیزی نگویند. براین اساس کارهایی وجود دارند که شما و فرزندتان می توانید قبل از دانلود برنامه برای یادگیری درباره برنامه های کاربردی انجام دهید:

تصاویر انتشاریافته از این برنامه را بررسی کنید. توضیحات مربوطه، رده بندی محتوایی، و نظرات کاربران را بخوانید. درباره توسعه دهنده برنامه تحقیق و بررسی کنید که برنامه کاربردی چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند.

شما می توانید چگونگی استفاده از اپلیکیشن ها توسط کودکان را محدود کنید. به نحوی که قبل از اینکه تلفن یا تبلت خود را به فرزندتان بدهید، به تنظیمات آن نگاه کنید.

محتوا را به آنچه که مناسب سن کودک شما است، محدود کنید. کلمه عبوری را تنظیم کنید که برنامه های کاربردی بدون آن نتواند دانلود شوند و کودکان نتوانند بدون آن چیزی بخرند، همچنین خدمات داده و وای فای را خاموش کنید تا به اینترنت متصل نشوید همچنین می توانید تلفن را در حالت پرواز قرار دهید.

در همین حال بهترین راه برای مراقبت در قبال برنامه‌های کاربردی کودکان تست و بررسی توسط والدین است. با فرزندان خود درباره قوانین خرید و استفاده از این برنامه های کاربردی صحبت کنید.

از حریم خصوصی کودکان خود محافظت کنید

به کودکان خود یادآوری کنید که متن‌هایی که از افراد ناشناس دریافت می کنید نادیده بگیرند. یاد بگیرند که چگونه شماره هایی را در تلفن همراه خود مسدود کنند. از ارسال شماره تلفن خود به صورت آنلاین اجتناب کنند، هرگز اطلاعات شخصی یا مالی خود را در پاسخ به پیامکی ارائه ندهند.

کودکان باید پیامک هرزنامه ای را تشخیص دهند. به فرزندان خود در تشخیص پیامک هرزنامه ای کمک کنید و نتایج این نوع پیامک ها را توضیح دهید. این پیامک ها اغلب وعده هدایای رایگان را می دهند یا از شما خواسته می شود که اطلاعات کاربری خود را تایید کنید تا از این طریق شما اطلاعات شخصی تان را آشکار کنید. این پیامک ها همچنین می توانند منجر به شارژ هزینه های ناخواسته در صورتحساب تلفن همراه شما شوند و می توانند کارایی تلفن همراه شما را پایین بیاورند.

مقابله با تهدیدات امنیتی موبایل

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ جلیل موقوفه ای  از خانواده ها خواست صورتحساب تلفن همراه خود را بررسی کنند و ببینند آیا هزینه های غیرمجازی در صورتحساب خود مشاهده می کنند و یا خیر همچنین به فرزندان خود بگویند پیام هایی را که اطلاعات شخصی را درخواست می کند، حذف کنند حتی اگر وعده هدیه رایگان را می دهد.

باید توجه داشت که شرکت های قانونی اطلاعاتی مانند شماره حساب ها یا کلمات عبور را از طریق ایمیل یا متن درخواست نمی کنند. براین اساس به لینک هایی که در پیامک می آید، پاسخ ندهید و روی آنها نیز کلیک نکنید. لینک ها می توانند بدافزاری را نصب کنند و شما را به سمت سایت های کلاهبرداری ببرند که اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

 

اشتراک گذاری
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on print
Print
جدیدتربن مطالب
مطالب مرتبط
دیدگاه‌ها

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *